IMEI atılmış yurt dışı telefona nasıl güncelleme yapılır?

Corde Lio

Hectopat
Xiaomi Redmi Note 9 Pro telefon aldım uygun fiyata fakat aldığım kişi güncelleme yapmamamı, aynı sürümde kalmamı söyledi fakat aynı sürümde kalmak, güncellemeleri alamamak da istemiyorum. Acaba IMEI'si gitmeden telefonu nasıl güncelleyebilirim?

Güncelleştirdikten sonra tekrar IMEI attırmanız lazım. Eğer kaçak yollarla uğraşmak istemiyorsanız telefonu Türkiye'ye açtırabilirsiniz.

Güncelleme yaparsanız bir problem olmayacaktır. Qualcomm işlemciler için bu durum geçerli değil. MediaTek işlemciler de problem oluyor güncelleme sonrası. Siz güncelleme yapabilirsiniz.
Redmi 9T sahibiyim, ilk telefonum bozulduktan sonra kaçak aldım. Güncelleme sonrası telefonum kapandı, tekrar IMEI attırmak zorunda kaldım.

Güncelleme yaparsanız tekrar IMEI attırmanız gerekli. Eskiden çok sorun olmayan bir durumdu, fakat firmalar artık IMEI koruma sistemine geçtikleri için her güncellemede cihazın içine gömülü olan IMEI ile eşleştirme sağlıyorlar.
Hocam açıkçası güncellemenizi bende tavsiye etmem, sürekli IMEI attıracaksınız bu durumda. Ama şöyle bir şey de var, uzun süre güncelleme almayan cihazın verimliliği de azalır uygulama desteği vs. bana kalsa uzun sürede bir güncelleme yaparak IMEI attırın.
Ayarlarda güncellemeleri otomatik indir diye bir seçenek vardır, fakat büyük ihtimalle aldığınız kişi bunu kapamıştır.

Güncelleme yaparsanız tekrar IMEI attırmanız gerekli. Eskiden çok sorun olmayan bir durumdu, fakat firmalar artık IMEI koruma sistemine geçtikleri için her güncellemede cihazın içine gömülü olan IMEI ile eşleştirme sağlıyorlar.
Hocam açıkçası güncellemenizi bende tavsiye etmem, sürekli IMEI attıracaksınız bu durumda. Ama şöyle bir şey de var, uzun süre güncelleme almayan cihazın verimliliği de azalır uygulama desteği vs. bana kalsa uzun sürede bir güncelleme yaparak IMEI attırın.
Ayarlarda güncellemeleri otomatik indir diye bir seçenek vardır, fakat büyük ihtimalle aldığınız kişi bunu kapamıştır.
Tamamdır çok teşekkür ederim. Peki bu TWRP mi nedir o yüklüyse o şekilde kendim veya telefoncuya götürüp günceller misin? dediğimde İMEİ gene gider mi acaba ? çoğu kişi manuel olarak TWRP' den atılan güncellemelerde İMEİ'nin gitmediğini söylemiş. Siz ne diyorsunuz acaba?

Geri
Yukarı