IMEI zammı Türkiye'deki telefon fiyatlarını etkiler mi?

IlgazKZ

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz yeni yılda IMEI kayıt ücretleri 20 binden 30 bine çıkacak ve ben de 8 Ocak gibi Apple'ın Türkiye sitesinden telefon almak istiyorum. Sizce bu Ocak'ta gelecek zam Türkiye'deki telefon fiyatlarını etkiler mi, bilen biri var mı?

Geçen yıl ocak ayında Apple iPhone 14'e zam yapmıştı. Diğer modeller sabit kalmıştı. İmei zammından dolayı ekstra zam olacağını sanmıyorum. Döviz hareketlenirse Apple bir zam daha çakar. Malesef Samsung'a göre çok daha fazla fiyat arttırıyor Apple Türkiye.

Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz yeni yılda IMEI kayıt ücretleri 20 binden 30 bine çıkacak ve ben de 8 Ocak gibi Apple'ın Türkiye sitesinden telefon almak istiyorum. Sizce bu Ocak'ta gelecek zam Türkiye'deki telefon fiyatlarını etkiler mi, bilen biri var mı?

Etkiler. Ve Apple'ın zam yapacağını düşünüyorum. Bir ihtimal belki indirim olabilir bir miktar.

Imei zammı neden gelir? Vergiler arttığı için değil mi? Peki her alandaki ürünlere vergi zammı gelecekse telefon fiyatı bundan nasibini almaz mı sence? Bence alır. Ayrıca Türk Lirası giderek değerini kaybediyor. Ekonomi kötü yönetildiği sürece her yeni yıl, yeni zamlar demek.

IMEI zammı neden gelir? Vergiler arttığı için değil mi? Peki her alandaki ürünlere vergi zammı gelecekse telefon fiyatı bundan nasibini almaz mı sence? Bence alır. Ayrıca Türk lirası giderek değerini kaybediyor. Ekonomi kötü yönetildiği sürece her yeni yıl, yeni zamlar demek.

Peki sence hemenmi yansır yoksa 10 Ocaktan sonra falan mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı