İnancını tanımlayabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet onu yazan insana göre Dünya yuvarlaktır ve o yüzden yazmıştır. Bu diğer Kur'an ve bilim çelişmelerini kanıtlamaz.
Dünyada ilk defa dünyanın yuvarlak olduğu 13. Yüzyılda öne sürülmüş, 16. Yüzyılda da ispatlanmıştır. Yani o zamanlar böyle bir şey bilinmiyordu.

Bir şeyi o anki şartlarda açıklayamayan insanlar bazı şeyleri ardından sallayarak inanmaya çok meraklılar. Homo sapien türünün gerçekten büyük bir şizofreni sorunu var.

Zamanında eski uygarlıklar şimşek, fırtına ve deprem gibi şu anda neden olduğunu iyi bildiğimiz şeyleri açıklayamadığı için kendi yarattıkları tanrılara nasıl taptılarsa şimdiki durum da farklı değil. Dün X dini, bugün Y, yarın Z dini olacak. Bu döngü cevaplanmayan sorular her cevaplandığında bir sonrakinden devam edecek.

Bugün inanılan binlerce farklı din ve tanrı var, hepsinin ortak noktası ise "asıl" doğrunun kendileri olduğunu iddia etmeleri. :D

Kısacası ateistim, net. Dinleri de tanrı inançlarınızı da kendi içinizde yaşayın, içinizden geldiği için değil de "korktuğunuz" için bir şeyleri göz boyamak amacıyla yapmaya devam edin. Ben insan olarak doğru bildiğimi yapmaya devam ederim, içimden geldiği şekilde...

Müslümanım, en mantıklı inanç çünkü dinimizin söylediği her şey dünyayı, evren’i doğruluyor, zaten bu kadar şeyin bir yaratıcısı olmalı hiçbir şey tek başına olmaz(yüce Allah hariç).Bizi yoktan var ederek bize bu dünyada yaşama şansı verdiği için ona ibadet ediyorum.
Geçenlerde de Hz. Muhammed s. A. V i rüyamda gördüm ondan beri daha da inançlıyım.
Allah isteyen herkese nasip etsin hocam.

Dünyada ilk defa dünyanın yuvarlak olduğu 13. Yüzyılda öne sürülmüş, 16. Yüzyılda da ispatlanmıştır. Yani o zamanlar böyle bir şey bilinmiyordu.
Bizim bildiğimiz zaman 13. yüzyıl. Kitaplara geçen zaman bu yani. Ondan önce biri demiş olamaz mı?

Bir şeyi o anki şartlarda açıklayamayan insanlar bazı şeyleri ardından sallayarak inanmaya çok meraklılar.

Zamanında eski uygarlıklar şimşek, fırtına ve deprem gibi şu anda neden olduğunu iyi bildiğimiz şeyleri açıklamadığı için kendi yarattıkları tanrılara nasıl taptılarsa şimdiki durum da farklı değil. Dün X dini, bugün Y, yarın Z dini olacak. Bu döngü cevaplanmayan sorular her cevaplandığında bir sonrakinden devam edecek.

Bugün inanılan binlerce farklı din ve tanrı var, hepsinin ortak noktası ise "asıl" doğrunun kendileri olduğu. :D

Kısacası ateistim, net. Dinler de tanrı inançlarınızı da kendi içinizde yaşayın, içinizden geldiği için değil de "korktuğunuz" için bir şeyleri göz boyamak amacıyla yapmaya devam edin. Ben insan olarak doğru bildiğimi yapmaya devam ederim, içimden geldiği şekilde...
Bende 20 sayfadır bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamamakta ısrar ediyor bazıları.
Allah yoksa şu dağları kim yarattı der susarım.
Umarım ciddi değilsinizdir.

He, yani amacın insanları kendin gibi ateist etmek öyle mi?
Ateist değilim. Dinlere inanmayan herkes ateist değil. Ateist olmak kötü bir şey de değil. İnsanlara kendi görüşümü sunuyorum fakat bazıları benim görüşümle alakası olmayan karşı görüşler sunuyorlar.
Dağları kim yarattı, dünya neden bu kadar düzenli, kur-an'ı Kerim'in ayetlerini kim gönderdi?
Dağlar fayların çarpışmasıyla oluştu. Dünya bana göre düzenli değil. Din savaşları yüzünden milyonlarca insan ölüyor. Kur'an'I bence insanlar yazdı.

Ateist değilim. Dinlere inanmayan herkes ateist değil. Ateist olmak kötü bir şey de değil. İnsanlara kendi görüşümü sunuyorum fakat bazıları benim görüşümle alakası olmayan karşı görüşler sunuyorlar.
Neye inanıyorsun peki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı