İncehesap 7800x3D tray işlemci kullanılmış olabilir mi?

Batuttu

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda İncehesap üzerinden 7800x3D tray işlemci aldım.

Görsellerdeki gibi ürünün üst kısmında parmak izi var. Biraz araştırdığımda "Tepsiden alınıp koyulduğu için olabilir." tarzında bir yazı okudum.

Sonra kafamda bir soru işareti oluştu. Bu işi yapan ve bilen insan işlemciyi alırken kenarlardan tutar ve üst metal kısmına hiç dokunmaz diye düşündüm.

Ek olarak yine görsellerdeki gibi işlemcinin pinlerinde izler vardı. Sanki bir anakarta takıldıktan sonra sokete oturdu mu diye kontrol edilmiş diye düşündüm.

Son olarak iade ya da değişim talebi inanılmaz saçma geldi. Ürünü iade ederken kutunun içine not olarak talebimi iletmem gerekiyormuş.

Bu süreçte nasıl ilerlemeliyim? Desteğinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 10.25.24_4e82e88a.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 10.25.24_4e82e88a.jpg
    84,2 KB · Görüntüleme: 4.694
  • WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 10.25.24_4f56fa52.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 10.25.24_4f56fa52.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 888
  • WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 12.40.02_7968f1b6.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 12.40.02_7968f1b6.jpg
    335,4 KB · Görüntüleme: 891
  • WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 12.43.13_66fab6b2.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-26 saat 12.43.13_66fab6b2.jpg
    108,7 KB · Görüntüleme: 884
Hayatımda gördüğüm iade ve onarım süreci en sorunlu firma, daha önce yaşadığım sorunlardan dolayı aldığım son ürünü onarım ile uğraşmak yerine uygun fiyata satıp kurtuldum. Belki test amaçlı sisteme takılmış olabilir ancak sağ alttaki izler fazla derin geldi.

Hayatımda gördüğüm iade ve onarım süreci en sorunlu firma, daha önce yaşadığım sorunlardan dolayı aldığım son ürünü onarım ile uğraşmak yerine uygun fiyata satıp kurtuldum. Belki test amaçlı sisteme takılmış olabilir ancak sağ alttaki izler fazla derin geldi.
Evet kesinlikle katılıyorum. İade ve değişim süreci sorunlu ve güvensiz duruyor. Herhangi bir firma bu şekilde işlemcileri test edebilir mi? Üretim sürecinde test sonrası piyasaya sürülmüyor mu?

İşte bu yüzden Tray işlemcilerden uzak durun diyorum.
2021 yılından bu yana sürekli kutulu ve seri numarası olan işlemciler satın aldım.
Ve hiç sorun da yaşaamdım.
Sıfır olarak aldığım ilk işlemciydi ve böyle bir sorun yaşadım.

Evet kesinlikle katılıyorum. İade ve değişim süreci sorunlu ve güvensiz duruyor. Herhangi bir firma bu şekilde işlemcileri test edebilir mi? Üretim sürecinde test sonrası piyasaya sürülmüyor mu?

Sıfır olarak aldığım ilk işlemciydi ve böyle bir sorun yaşadım.

İncehesap'tan 11.04.2023 'te i5 13600KF işlemcisini kutulu olarak satın aldım.
Ve bir sorun yaşamadım.
Hatta AIDA64 Exteme yazılımıyla sistem kararlılık testine dahi soktum.
Yalnız Tray kutusuz işlemcilere bu yüzden güvenmiyorum.
Satıcı firma kim olursa olsun.
Üründeki sorunları telefona video olarak kaydedin.
Daha sonra not kağıdına üründeki sorunları yazın ve İncehesap tan iade talebinde bulunun derim.

İncehesap'tan 11.04.2023'te i5 13600KF işlemcisini kutulu olarak satın aldım.
Ve bir sorun yaşamadım.
Hatta AIDA64 Exteme yazılımıyla sistem kararlılık testine dahi soktum.
Yalnız Tray kutusuz işlemcilere bu yüzden güvenmiyorum.
Satıcı firma kim olursa olsun.
Üründeki sorunları telefona video olarak kaydedin.
Daha sonra not kağıdına üründeki sorunları yazın ve İncehesap'tan iade talebinde bulunun derim.

Yalnız konuya eklemediğim bir durum var. Bu ürünü ben bundle olarak aldım. Yanında ASUS Prime X670-P-CSM AMD Anakart ile gönderildi. Anakartta kutu etiketi yok ve kutu içeriği olması gereken yerden farklı yerlerdeydi. Ek olarak koruyucu pakette entegrelerin delikleri vardı ve bu izler paketin üst tarafında. Yani anakart paketten çıkartılmış ve ters olarak tekrar paketlenmişti. Ben inanılmaz memnuniyetsizlik yaşadım. İncehesap'tan tek siparişim ve hüsran.

Yalnız konuya eklemediğim bir durum var. Bu ürünü ben bundle olarak aldım. Yanında ASUS Prime X670-P-CSM AMD Anakart ile gönderildi. Anakartta kutu etiketi yok ve kutu içeriği olması gereken yerden farklı yerlerdeydi. Ek olarak koruyucu pakette entegrelerin delikleri vardı ve bu izler paketin üst tarafında. Yani anakart paketten çıkartılmış ve ters olarak tekrar paketlenmişti. Ben inanılmaz memnuniyetsizlik yaşadım. İncehesap'tan tek siparişim ve hüsran.

İşlemci + anakart set olarak satın almışsınız hocam.
Ben anakart, RAM ve ekran kartını hepsini ayrı satıcılardan satın aldım.
Süreci siz belirleyeceksiniz.

Anlatımınıza göre test etmek için kullanmışlar gibi geldi. Daha önce ince hesaptan aldığım 2 adet HDD'in birinde sorun yaşamıştım. Ürün bozuk gelmişti. Teknik servise göndermem gerektiğini söylediler. Konu gereğinden fazla uzayınca lanet olsun deyip hddyi kırıp attım. İade almamak için her yolu denediler resmen...

Test için olabilir kapalı kutu bir ürün olsa dert edilebilir ama tray yani bunlar açık plastikte gelmiş olabilir kapalıda gelmiş olabilir bilinmez paketleyen arkadaşın eli değmiş olabilir.

Geri
Yukarı