İncehesap 7800x3D tray işlemci kullanılmış olabilir mi?

İşte bu yüzden Tray işlemcilerden uzak durun diyorum.
2021 yılından bu yana sürekli kutulu ve seri numarası olan işlemciler satın aldım.
Ve hiç sorun da yaşamadım.

Alinan islemcinin tray ya da multipack olmasi seri numarasi olmadigi anlamina gelmez. Onlarda da var seri numarasi.

Tray ve multipack islemcinin asil amacı bu sekilde direkt son kullaniciya tekli satilmasi degildir aslinda. System integrator denilen hazir sistem olarak PC satisi yapan yerlere toplu halde gelir, genellikle 12'li plastik tepsi seklinde olur. Normal versiyonuyla dis kutu ve varsa ozel kutu icerigi disinda farki olmaz.

Dogru duzgun bir yerden aldığın surece kutulu ve kutusuz almanin farki yok aslinda, hele ki sistem icerisinde montaj yapilip geliyorsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Dostum, çok net bir şekilde parmak izleri ve pin kenarlarında izler görülüyor.

Isı ve performans testlerine bakmak lazım. Herhangi bir sorun yoksa kullanılabilir fakat benim başıma gelse benim de miğdem bulanırdı bu durumda.

İade konusunda ise bundle olduğundan dolayı nasıl bir işlem sağlayacaklar, açıkçası merak ediyorum.

Güncellemelerle bilgi sağlayabilirsen bizi de bilgilendirmiş olursun.

Teşekkürler.

Merhaba,

Yakın zamanda İncehesap üzerinden 7800x3D tray işlemci aldım.

Görsellerdeki gibi ürünün üst kısmında parmak izi var. Biraz araştırdığımda "Tepsiden alınıp koyulduğu için olabilir." tarzında bir yazı okudum.

Sonra kafamda bir soru işareti oluştu. Bu işi yapan ve bilen insan işlemciyi alırken kenarlardan tutar ve üst metal kısmına hiç dokunmaz diye düşündüm.

Ek olarak yine görsellerdeki gibi işlemcinin pinlerinde izler vardı. Sanki bir anakarta takıldıktan sonra sokete oturdu mu diye kontrol edilmiş diye düşündüm.

Son olarak iade ya da değişim talebi inanılmaz saçma geldi. Ürünü iade ederken kutunun içine not olarak talebimi iletmem gerekiyormuş.

Bu süreçte nasıl ilerlemeliyim? Desteğinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
İnce hesap dediğin firma koskoca firma. 2. El işlemci satmaz. Evet tepsiden alıyorlar eleman koyarken ellemiştir yahu. Haklısın bi yandan türk milleti olarak bol bol dolndırıldığımız için yoğurdu üfleyip geri koyr olduk. İade fln etme kullan faturalı garantili ürün sonuçt birde incehesap

Nerden aldığımı hatırlamasam da aynı sorunu 4 ay önce bende yaşadım. Taktım kullandım valla pek umursamadım. Yine de sıfır parası denilen bir şeyde parmak izi olmaması lazım katılıyorum

Merhaba,

Yakın zamanda İncehesap üzerinden 7800x3D tray işlemci aldım.

Görsellerdeki gibi ürünün üst kısmında parmak izi var. Biraz araştırdığımda "Tepsiden alınıp koyulduğu için olabilir." tarzında bir yazı okudum.

Sonra kafamda bir soru işareti oluştu. Bu işi yapan ve bilen insan işlemciyi alırken kenarlardan tutar ve üst metal kısmına hiç dokunmaz diye düşündüm.

Ek olarak yine görsellerdeki gibi işlemcinin pinlerinde izler vardı. Sanki bir anakarta takıldıktan sonra sokete oturdu mu diye kontrol edilmiş diye düşündüm.

Son olarak iade ya da değişim talebi inanılmaz saçma geldi. Ürünü iade ederken kutunun içine not olarak talebimi iletmem gerekiyormuş.

Bu süreçte nasıl ilerlemeliyim? Desteğinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
Bende aynı işlemciyi yaklaşık 3 ay kadar önce incehesap'tan aldım hocam, benim işlemci de de aynı öyle lekeler vardı, nemli bir pamukla güzelce sildim, tertemiz oldu, 3 aydır sorunuz kullanıyorum, içiniz rahat olsun, tray işlemcilerde çok normal bi durum

Bende yakın zamanda Gaming gecesinde aynı işlemciyi aldım. Sağ üst ve sağ alt deforme olmuşken diğer iki kenarda darbeliydi. Garantiye gönderdik ve değişim talep ettik ama beni arayarak garanti dışı olduğunu belirttiler. Dolandırılmış gibi hissediyorum açıkçası bu nedenle yakın zamanda tüketici hakem heyetine başvuracağız

Geri
Yukarı