İncehesap iadeyi kabul eder mi?

Alidemirr

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, konu herkese hitap etmeyebilir fakat 18 Aralık cuma günü incehesap.com'dan 165Hz bir monitör satın almıştım. Ürün elime ulaşınca testlerini yaptım üründen memnun kalmadım. sarı renkleri çok yapay veriyordu. Ne var bunda diyebilirsiniz ama Photoshop gibi işlemler için renk benim için önemli ve sarı rengi çok kötü parlak bir ton olarak veriyordu. Araştırdım ürün çoğu kişide aynıymış bu yüzden servisle uğraşmamak için cayma hakkımı kullanarak iade talebinde bulundum. Ürün ellerine bugün ulaşmış ve yarın aramamı istediler. Fakat iadenin kabul edileceği konusunda çok endişeliyim. Ürüne zarar vermedim, eksiksiz ve özenli paketleyerek orijinal kutusuyla yolladım ama cayma hakkında ürünün açılıp test edilmesi bir sorun olur mu sizce? Daha önce monitör iade eden veya incehesap.com'dan bir şey iade eden varsa cevap verebilir mi?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde, malın size teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınız bulunmaktadır.
İadenin kabul edilmemesi durumunda Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağınızı söyleyin ve gerekirse başvurun.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde, malın size teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınız bulunmaktadır.
İadenin kabul edilmemesi durumunda Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağınızı söyleyin ve gerekirse başvurun.
Evet, bu Ticaret Bakanlığının kararı ama firmalar kendilerine göre şartlar koyup iade almayabiliyormuş. Tüketici hakem heyeti ile sorunu çözebilirim ama incehesap doğrudan kabul edecek kadar müşteri memnuniyetine değer veriyor mu bilgim yok.

Cuma günlerinde indirimle sattıkları bazı ürünler açılmış paket oluyor diye şikayetler vardı. Bence zarar görmeyen ürünleri iade alıyorlar ve tekrardan satıyorlar. Bu durumda hangi taraf haklı bilemiyorum :D

Cuma günlerinde indirimle sattıkları bazı ürünler açılmış paket oluyor diye şikayetler vardı. Bence zarar görmeyen ürünleri iade alıyorlar ve tekrardan satıyorlar. Bu durumda hangi taraf haklı bilemiyorum :D
Evet bilgim var fakat ürün bana sıfır ayarında geldi orijinal asus koruma bantlıydı kutu. Ya da dediğiniz gibi profesyonelce kutulanmış olabilir. Her firma için geçerli bu durumlar yaşanabiliyor.

Evet bilgim var fakat ürün bana sıfır ayarında geldi orijinal asus koruma bantlıydı kutu. Ya da dediğiniz gibi profesyonelce kutulanmış olabilir. Her firma için geçerli bu durumlar yaşanabiliyor.
Bahsettiğin model "Asus TUF Gaming VG249Q1R" ise bende satın aldım. Ölü pixel ışık sızması ve açar açmaz dediğin gibi abartılı sarı renk vardı. Yani sarı renk sarımı turuncumu belli değil koyulaşmış bir renk gibi. Az önce bende kargoya iade için kendilerine gönderdim.
Jelatinlerini sökmediysen özenli gönderdiysen alırlar diye düşünüyorum.
Jelatini sökmeden testleri nasıl yapacağız?

Bahsettiğin model "Asus TUF Gaming VG249Q1R" ise bende satın aldım. Ölü pixel ışık sızması ve açar açmaz dediğin gibi abartılı sarı renk vardı. Yani sarı renk sarımı turuncumu belli değil koyulaşmış bir renk gibi. Az önce bende kargoya iade için kendilerine gönderdim.

Evet Asus TUF VG249Q1R modeli. Bende de 1 ölü piksel, IPS GLOW ve sarı renk problemi vardı :( Siz kutunun içine kağıda not yazdınız mı ürünü iade ederken?

Umarım iade talebimizi reddetmezler. Reddedilirse THH'ye e-devlet'ten ulaşacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı