İncehesap kargo tutarsızlığı

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
İncehesap'ta çalışanların birbirinden mi haberi yok acaba yoksa bize formaliteden mi bir kargo bilgisi veriliyor? İlk alışverişim olduğu için biraz heyecanlı ve takıntılı biriyim kusuruma bakmayın. İlk olarak 07.06.2020 saat 03:26'da Aras Kurye adlı bir SMS ve İncehesap kargonuz yola çıktı şeklinde mesaj geldi. Daha sonra kargom nerede aktif oldu ve bende tıklayınca aşağıdaki gibi kargo hareketleri çıktı.
06.06.2020 - çıkış şubede.
07.06.2020 - yolda.
Bende bunun üzerine İncehesap mesaj bölümünde sorumu ilettim. Bunun üzerine aşağıdaki diyaloglar gelişti şimdi çelişkili cevaplar var hangisine inanacağıma şaşırdım arkadaşlar. 2. mesajımda verildiğini yazmışım yanlışlıklar verilmediğini olacak.

Ekran Alıntısı.PNG

Yarın ilk işim Aras kurye firmasını aramak olacak bakalım adıma bir gönderi var mı yok mu bunu öğrenmek istiyorum. Daha önce başına böyle bir durum gelen var mıdır? Aras kurye ile iletişime geçen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Benim de bugün başıma gelen şey ise incehesap.com müşteri temsilcisi bana yurtiçi kargoya ürünün verildiğini söyledi fakat ne kargo numarası ne de farklı bir takip numarası vermediler. Yurtiçi kargoyu aradığımda ise adıma ya da telefon numarama kayıtlı bir kargo olmadığını söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de bugün başıma gelen şey ise incehesap.com müşteri temsilcisi bana yurtiçi kargoya ürünün verildiğini söyledi fakat ne kargo numarası ne de farklı bir takip numarası vermediler. Yurtiçi kargoyu aradığımda ise adıma ya da telefon numarama kayıtlı bir kargo olmadığını söylediler.

Öncelikle geçmiş olsun. Sürekli rahatsız edin ve arayın gün verin cumaya kadar kargolama yapılmaz ise Bimer'e şikayet edin derim. Bir ihtimal kotadan dolayı kargo girişi olmamış olabilir sizin için.

Şimdi ilk yazdığı mesaja ürünü ve 3 iş gününde kargolayacaklarını iletiyorlar. Daha sonraki mesajında ise stoklarına girmiş ve kargo temini sağlanmıştır diyor. En son aras kuryededir deniliyor. Yani çok çelişki var ben yarın ilk olarak aras Kurye'yi arayacağım yani takip numarası ve telefon numarası girdiğimizde adıma kargo gözüküyor ama dün geceden beridir yolda yazıyor. Bu arada aras kurye kargoları tek paket halinde Aras Kargo firmasına geliyor ve kurye oradan alıp sonra kendisi dağıtıyormuş arkadaşlar. Bölge müdüründen öğrendiğim bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aras Kuryede = Bizim depodan kurye aldı, Aras Kargo'ya teslim edecek.

Kargonuzu kurye değil direk Aras Kargo getirecek.

Şubedeki duruma göre gönderim işlemi başlamamış olabilir. Dolayısı ile takip no henüz yoktur, normal.

Aras Kuryede = Bizim depodan kurye aldı, Aras Kargo'ya teslim edecek.

Kargonuzu kurye değil direk Aras Kargo getirecek.
Selamlar, hocam dediğiniz pek anlamadım gerçekten :) Aras Kargo'da bölge müdür tanıdık bana öyle bir bilgi iletmedi ama. Şİmdi bulunduğum yerdeki aras kurye ile de görüştüm o da yarına paket gözükmüyor dedi. Yani ne yapacağımı şaşırdım ya.

İncehesap alışverişimde benimde kargom ilk başta Aras Kurye' ye verildi. Aras Kurye kargoyu Aras Kargo' ya veriyor, daha sonra kargonuzu Aras Kargo getiriyor. Detaylı bilgi için Aras Kurye' yi arayıp, kargo takip numarası isteyebilirsiniz.

İncehesap alışverişimde benimde kargom ilk başta Aras Kurye' ye verildi. Aras Kurye kargoyu Aras Kargo' ya veriyor, daha sonra kargonuzu Aras Kargo getiriyor. Detaylı bilgi için Aras Kurye' yi arayıp, kargo takip numarası isteyebilirsiniz.

Şimdi hocam kargo takip kodu verildi incehesap'ta ama ne kadar doğru bilmiyorum. Aras Kurye ile görüştüm yarına paket yok dedi. İncehesap'ta sipariş detaylarına girdiğim aşağıdaki gibi gözüküyor. Sizde de bu durum aynı mıydı? Yada aynısı oldu mu?
Ekran Alıntısı.PNG

Siparişmlerim kısmıda bu şekilde.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu bölümde kargom nerede tıklayınca Aras Kurye - Gönderi Sorgula buraya yönlendiriyor ve takip kodu kargo hareketleri yazıyor konuda belirttiğim şekilde ama şimdi kurye yarına paket yok dedi ne oluyor anlamadım hocam.

Bende doğrudan kuryede olarak gözüküyordu. Arayıp, sorduğum zaman Aras Kurye' de olduğu ve taşınıp Aras Kargo' ya verileceği söylendi. Sizde sanırım Aras Kurye' ye bugün verilmiş ve Aras Kargo' ya teslimatı yapılacak. Siz dediğim gibi yarın Aras Kurye' yi arayıp, kargo takip numarası isteyin.

Bende doğrudan kuryede olarak gözüküyordu. Arayıp, sorduğum zaman Aras Kurye' de olduğu ve taşınıp Aras Kargo' ya verileceği söylendi. Sizde sanırım Aras Kurye' ye bugün verilmiş ve Aras Kargo' ya teslimatı yapılacak. Siz dediğim gibi yarın Aras Kurye' yi arayıp, kargo takip numarası isteyin.

Şİmdi hocam incehesapta kargom nerede tıklayınca kargo takip no vs gözüküyor açılan sayfada şimdi size aşağıda onun görüntüsünü de atıyorum bu bilgiler doğru mudur? Ben yinede yarın aracağım.
ekstra web sitesinden takip numarası ve telefon numaramı girince doğrulama kodu geliyor ve kargo gözüküyor ama kurye bana yarına paket yok dedi. Sizi de sık boğaz ettim lütfen kusuruma bakmayın.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu görseldeki bilgiler doğru mu olmuş oluyor?

Hocam İncehesap sadece Aras Kurye' nin takip numarasını veriyor ve onun sorgulama ekranını gösteriyor. Aras Kargo takip numarasını dediğim gibi Aras Kurye' yi arayarak alacaksınız. Yarın için paket yok demesi hakkında herhangi bir fikrim yok, yarın arayıp detaylı sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı