İncehesap muadil ekran kartı değişim rezilliği

Bu sistemlerin hepsinde 5500 XT 4 GB ile stok var, muadil diye düz 1650 önerip bir de üzerine 800 TL istemeleri dolandırıcılıktır. Tüm kayıtları, servis kararını, İncehesap'ın önerisini vb. toplayıp tüketici heyetine başvurabilirsin.

Hocam buna dair kaynağınız var mı?

I- ayıplı mal ve hizmetler:
1- satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum. Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?

Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır.

Ben açıkçası buradan, tüketici iade istemediği sürece yapamazlar, tüketici hangisini isterse gerçekleştirmek zorundalar gibi anlıyorum. Daha düzgün bir kaynak bulamadım satıcının haklarıyla ilgili.

Dediğin gibi attığın linkten okudum ben ne istersem o olacak ben ürün değişimi istiyorsam ürün değişecek para iadesi istiyorsam para iadesi olacak satıcı tüketici ne derse onu yapmak zorunda ben ekran kartımın yenisi ile değişimi istiyorum ve bunu yapmak zorundalar.
Bu sistemlerin hepsinde 5500 XT 4 GB ile stok var, muadil diye düz 1650 önerip bir de üzerine 800 TL istemeleri dolandırıcılıktır. Tüm kayıtları, servis kararını, İncehesap'ın önerisini vb. toplayıp tüketici heyetine başvurabilirsin.

Aynen dediğin gibi çok haklısın.

Dediğin gibi attığın linkten okudum ben ne istersem o olacak ben ürün değişimi istiyorsam ürün değişecek para iadesi istiyorsam para iadesi olacak satıcı tüketici ne derse onu yapmak zorunda ben ekran kartımın yenisi ile değişimi istiyorum ve bunu yapmak zorundalar.
@ekizberke18 hocamın daha düzgün bir kaynağı var anladığım kadarıyla, birazdan bulur paylaşır daha net öğreniriz. Ama bence sonuna kadar götürün.

Ben aynı kazığı GameEkstra'dan yedim. 2 sene önce 200 TL'ye aldığım SteelSeries Apex M400 mekanik klavye bozuldu, garantiden değişim çıktı. Firma stok olmadığını, artık üretilmediğini söyleyip elime 200 TL tutuşturdu. Üstelik garanti için kargo parasını da ben ödedim, 45 TL kargo parasının bile iadesini alamadım. Biraz ısrar ettim "bir üst modeli vs ile değiştirilmesi gerekiyor, şu an en ucuz SteelSeries membran klavye 650-700 TL" diye ama hem çekingen davrandım hem de hakem heyeti vs pek bilgim yoktu. Yapılan tamamen tüketiciye kazık atmak, başka hiçbir şey değil. Bana da ürün değişimi yapma sorumluluğunun kendilerinde değil, SteelSeries'de olduğunu söylemişlerdi. Sizi de aksine Asus, İncehesap'a yönlendirmiş.

@ekizberke18 hocamın daha düzgün bir kaynağı var anladığım kadarıyla, birazdan bulur paylaşır daha net öğreniriz. Ama bence sonuna kadar götürün.

Ben aynı kazığı GameEkstra'dan yedim. 2 sene önce 200 TL'ye aldığım SteelSeries Apex M400 mekanik klavye bozuldu, garantiden değişim çıktı. Firma stok olmadığını, artık üretilmediğini söyleyip elime 200 TL tutuşturdu. Üstelik garanti için kargo parasını da ben ödedim, 45 TL kargo parasının bile iadesini alamadım. Biraz ısrar ettim "bir üst modeli vs ile değiştirilmesi gerekiyor, şu an en ucuz SteelSeries membran klavye 650-700 TL" diye ama hem çekingen davrandım hem de hakem heyeti vs pek bilgim yoktu. Yapılan tamamen tüketiciye kazık atmak, başka hiçbir şey değil. Bana da ürün değişimi yapma sorumluluğunun kendilerinde değil, SteelSeries'de olduğunu söylemişlerdi. Sizi de aksine ASUS, İncehesap'a yönlendirmiş.

Öncelikle sizin başınıza gelen olay için üzgünüm geçmiş olsun. Ama ben bu olayın peşini bırakmayacağım hakkımı sonuna kadar kullanacağım ki burada tamamen haklı olan benim.

Hocam şimdi kanun maddelerine girip bakamadım fakat eğer gizli ayıp değilse şöyle bir kanun var. Eğer ürünün değişimi, tamiri vb. istekler ''çok masraf'' çıkarmayacak ise tüketicinin isteme hakkı vardır. (Sizin onlarda daha üst modelin olduğunu veya aynı güçteki bir ürünün olduğunu kanıtlarsanız size vermek zorundalar.) (Zaten seçimlilik hakkının olduğunu biliyorum fakat firmanın yok diyip almama durumları oluyor. Çoğu kişi ise kanıtlayamadığı için para iadesi ile kalıyor.)

Benim burada kafamı karıştıran bir şey var. Senin ekran kartın bozuksa neden incehesaba gönderiyorsun? Aslında kartın markası ne ise onun teknik servisinden bir kart alabilme şansın yok mu?

Kartın bozuk olduğunu bilmiyorum komple kasayı gönderdim ekran kartı arızalı çıktı.

İncehesap, itopya hepsi aracılık yapıyor. Msi, gigabyte gibi markalardan ürünleri alıp satıyorlar ve biz marka sahibi degiliz, aracıyız diyerek işin içinden çıkıyorlar. Şimdi bu adamlar aracı oldugu için kart bozuksa ellerinden hiç bir şey gelmez. Normalde tabiki de sorumlu onlar ama kendince biz 'aracıyız' deyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Bu adamlarla aslında hiç muhatap olmadan kartın markası ne ise onun servisine siz kendiniz gidip ulaşın. Bu arada kart bozuksa bile versinler size bozuk kartı siz kendiniz servise ulaşıp yeni kart talep edin. Aksi halde mahkemeye verin derim.

İncehesap, İtopya hepsi aracılık yapıyor. MSI, Gigabyte gibi markalardan ürünleri alıp satıyorlar ve biz marka sahibi degiliz, aracıyız diyerek işin içinden çıkıyorlar. Şimdi bu adamlar aracı oldugu için kart bozuksa ellerinden hiçbir şey gelmez. Normalde tabii ki de sorumlu onlar ama kendince biz 'aracıyız' deyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Bu adamlarla aslında hiç muhatap olmadan kartın markası ne ise onun servisine siz kendiniz gidip ulaşın. Bu arada kart bozuksa bile versinler size bozuk kartı siz kendiniz servise ulaşıp yeni kart talep edin. Aksi halde mahkemeye verin derim.

ASUS'u aradım incehesapa rapor gönderilmiş iade veya değişim için ama adam bana gelmiş sana 1650 vereyim diyor bir de üstüne 800 TL ver diyor resmen kazıklamaya çalışıyor hırsız bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı