İncehesap THH kararı sonrası ne yapılmalı?

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
İncehesap'tan aldığım sistemdeki ekran kartım arızalı çıkmasına rağmen değişim yapmamaları, benim de para iadesini kabul etmemem üzerine Tüketici Hakem Heyetine başvurdum ve ekran kartımın değişimini istedim. Fotoğrafta görüldüğü gibi (anladığım kadarıyla) karar benim lehime çıktı ve ekran kartının değişimine karar verildi fakat satın aldığım ekran kartı XFX RX 5500 XT 8 GB stoklarında uzun bir süredir yok ve İncehesap'taki bir yetkili üretiminin durdurulduğunu söylemişti. Karar benim lehime çıktı ancak ekran kartı yok. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Kesinlikle para iadesi istemiyorum. İncehesap'la mı görüşmem gerekiyor, yoksa mahkemeye falan mı başvurmam gerekiyor? Ne yapacağımı bilmiyorum. Öğrenciyim ve yeni bir ekran kartı almam zor. O yüzden yanlış adım atmayıp bu kararnameyi iyi değerlendirmem gerek. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok mutlu olurum.

WhatsApp Image 2021-09-07 at 23.31.09.jpeg

Ekran kartınızın bir üst modeli ne ise onu vermeleri gerekiyor sana. Bildiğim kadarıyla bu.
Örneğin ''GTX 1650'' ekran kartı söz konusu olsaydı, ''GTX 1650 Super'' ekran kartı vermeleri gerekirdi.

Ne zaman ve kaç TL'ye aldınız.
Aralık ayının sonunda aldım ekran kartı 1921 tl idi.
Ekran kartınızın bir üst modeli ne ise onu vermeleri gerekiyor sana. Bildiğim kadarıyla bu.
Örneğin GTX 1650 ekran kartı söz konusu olsaydı, GTX 1650 Super ekran kartı vermeleri gerekir.
Fakat kararnamede misli ile değişim diyor.

Yıllar önce vatandan laptop almıştım. Ertesi gün arıza nedeniyle geri götürdüm. Bendeki modelden hiçbir mağazada ellerinde olmadığı için aynı laptobun ekran kartı daha iyi olan modelini vermişlerdi. Burada siz para iadesi kabul etmiyorsanız sizi mağdur etmemek için aldığınız modeli yada daha iyisini vermeleri gerekiyor.

Geri
Yukarı