İncehesap ve Halkbank rezilliği

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar, İncehesap'tan birkaç gün önce bir bilgisayar aldım. Ödeme seçeneklerinde Halkbank paraf kartım olduğu için onu seçeyim dedim. İncehesap'ta paraf karta +3 ay daha taksit imkanı olduğu yazıyor. Ben de 4+3 şeklinde alıp +200 TL vade ödemeyi seçtim. Neyse aldım sistemi. Sonraki gün banka işlemlerine baktığım zaman ödemeyi 7 taksit yerine sadece 4 taksite bölmüş. Neden böyle oldu diye bankanın müşteri temsilcisini aradım onlar İncehesap'la öyle bir anlaşmalarının olmadığını diğer işlemler için aldığınız site ile görüşün dedi. Ben de İncehesap müşteri temsilcisini aradım onlar da bana o taksiti bankanız yapacak deyip onlar da baştan savurdu. Şimdi nereye başvurayım? Nereye şikayet edeyim? Bilseydim tek çekim alırdım en azından vade ödemezdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, İncehesap'tan birkaç gün önce bir bilgisayar aldım. Ödeme seçeneklerinde Halkbank paraf kartım olduğu için onu seçeyim dedim. İncehesap'ta paraf karta +3 ay daha taksit imkanı olduğu yazıyor. Ben de 4+3 şeklinde alıp +200 TL vade ödemeyi seçtim. Neyse aldım sistemi. Sonraki gün banka işlemlerine baktığım zaman ödemeyi 7 taksit yerine sadece 4 taksite bölmüş. Neden böyle oldu diye bankanın müşteri temsilcisini aradım onlar İncehesap'la öyle bir anlaşmalarının olmadığını diğer işlemler için aldığınız site ile görüşün dedi. Ben de İncehesap müşteri temsilcisini aradım onlar da bana o taksiti bankanız yapacak deyip onlar da baştan savurdu. Şimdi nereye başvurayım? Nereye şikayet edeyim? Bilseydim tek çekim alırdım en azından vade ödemezdim.

İnce hesap doğruyu söylemiş. Sitelerinde 7 taksit 4+3 şeklinde ifade ediliyorsa bu +'dan sonra gelen taksitin banka tarafından yapılacağını gösterir. Bu her yerde böyledir. Müşteri hizmetlerinin size öyle bir anlaşmamız yok demesi işi buga sokmuş maalesef. Gerçekten anlaşmaları olmasa incehesabın öyle yazacağını sanmam büyük bir risktir bu.

İptal edip almak çok uzun sürer. Şuan aldığım bilgisayar montaj aşamasında hala sanırım. İptal etsem bu seferde para iade süreci ile uğraşıp uzun sürecek. Burda sıkıntıyı çıkartan paraf zaten. Anlamadığım bir şey de sanki iki firma arası hiçbir şey yokmuş gibi davranmaları. + İbaresi yer aldığına göre bir anlaşma yer alıyor demek. Aldığım paranın üstüne 200-300 TL daha vade eklendi. Öğrenci olupta parayı bulmak kolay değil. Büyük ihtimalle şikayette bulunurum ve gerekli yerlere başvururum.

Geri
Yukarı