İncehesap ve kur artışı

MXMaster

Hectopat
Selamlar,
Geçen hafta pazartesi gününden itibaren kulaklık arayışı içindeydim ve forumda olsun, sosyal çevrede olsun James Donkey'in 710, 711, 712 model kulaklıklarıyla ilgili çok şey duydum. İşte fiyat/performans ürünü, gideri var falan diyenleri fazlasıyla gördüm. (Gömenler de varda her kulaklık için illaki bir eksi nokta vardır.)
Neyse çok bir şey kaçırmadığımı düşünerek, İncehesap'ın kendi sitelerine girmeden önce Hepsiburada üzerinden inceleme yapıyordum. Cumaya kadar aramayı sürdürdüm ve pazartesi günü alırım diğerek listeyi yaptım.
Pazartesi günü bir baktım. 119 liralık kulaklık 169 liraya, 169 liralık kulaklık 249 liraya çıkmış. Bunun sebebini mail atarak sorduğum sırada.
1 günde 119 liradan 169'a çıkan kulaklık, yine 1 günde 249 liraya, 1 haftada %110 zam (jd 710, 711)
1 günde 169 liradan 249'a çıkan kulaklık yine 1 günde 349 liraya çıkıyor. 1 haftada %110 zam (712)
Mail geldi ve "fiyatlarımız kur bazında değişiklik gösterebilmektedir." şeklinde bir mesaj aldım.

Geçen hafta pazartesi günü 6.55 lira olan dolar, bugün 6.57 lira.
2 kuruşluk kur artışında %110 zam gelmesi fırsatçılık mı oluyor? Yoksa gayet normal karşılanabilecek bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Firsatciligin alasi oluyor hem de ama hepsi yapıyor sözüm meclisten dışarı insanımız aç gözlü maalesef.

Daha önce de alışverişim oldu ve belki şuan kullandığım birçok şeyi oradan aldım ama yani ay başına bu kadar fiyat artışı getirmeleri çok garip bir durum. Yazdığım gibi 2 kuruşluk kur farkından fiyatlar tamamen %110 artmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı