[İnceleme] Razer DeathAdder V2

Hepinize merhabalar, bugün yaklaşık 1 haftadır kullandığım Deathadder v2 fareye yakından bakacağız. İnternette bir sürü kaynak olduğu için yine çok fazla detaya girmeden kısaca anlatacağım.

Fiyatı sürekli değiştiği için fiyatı yazmıyorum. Kısaca faremizin özellikleri;
  • 20000 DPI Razer Focus+ Optik Sensör / 650 IPS tracking speed
  • Razer Optik Mouse Switchleri – 70M Tıklama
  • 8 adet tamamen programlanabilir tuş
  • Ergonomik sağ elle kullanıma uygun tasarım
  • %100 PTFE mouse ayakları
  • Razer Speedflex kablo
  • Dahili hafıza
  • RGB/Yazılım
  • 83gr

Küçük/Orta bir el yapım var bu yüzden pençe ve parmak ucu kullanım için çok uygun değil. Önceki farem EC2-A'ya göre biraz daha büyük bir fare. Yapı kalitesi iyi.

Deathadder v2 1.jpg

Farenin üst kısmında ek olarak DP tuşları mevcut. İstersek yazılım üzerinden bu tuşların fonksiyonlarını değiştirebiliyoruz. Optik Switchlerin sesi biraz daha farklı çoğu kişi çok uçurum varmış gibi anlatıyor bence kesinlikle o kadar fark yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deathadder v2 2.jpg

Farenin sol tarafında 2 adet makro tuşumuz var, tuşların altında hafif tırtıklı bir yapıya sahip tutarken daha yumuşak bir yapıyı tutuyoruz. Ek olarak kaymayı da engelliyor.

Deathadder v2 3.jpg

Sağ tarafında herhangi bir tuş yok, sadece tırtıklı yapı burada da mevcut.

Deathadder v2 3.1.jpg

PTFE ayaklara sahip. Farenin alt kısmında ek olarak profil değiştirebileceğimiz bir tuş bulunmakta bunun ile diğer profiller arası değişim yapabiliyoruz. Yazılımı kurmak şart değil.

Deathadder v2 4.jpg

Yaklaşık 2m bir örgülü flex bir kablo yapısına sahip. Kablo hakkında parantez açmak istiyorum gerçekten çok başarılı ve neredeyse kablosuz bir fare kullanım deneyimi veriyor.

Deathadder v2 5.jpg

Rival 300 serilerine göre biraz daha küçük bir fare fakat verdiği hissiyat daha iyi. Tabii ki bu küçük el kullanıcıları için.

Deathadder v2 6.jpg

Şimdi yazılım özelliklerine bakalım, uzun uzun yazılımı anlatmayacağım sabit şeyler bu farede de mevcut. Nedir bunlar? DP değişme, tuş atama, makro, RGB ayarları gibi.

Deathadder v2 7.png

Deathadder v2 8.png

Deathadder v2 9.png

Deathadder v2 10.png

Deathadder v2 11.png

Razer Synapse 3 üzerinden farenizi özelleştirebilirsiniz, kurulum sırasında bir problem yaşamadım gayet basit bir şekilde kurulumu yaptım.

Gelelim karşılaştırma tablosuna.

Artılarına bakalım;
  • Ergonomik yapı.
  • Flex kablo gerçekten büyük bir artı.
  • Yapı kalitesi ve tutuş hissiyatı iyi.
  • Sensör, Optik Switch ve PTFE yapısı başarılı.
Eksilerine bakalım;
  • Kutusundan yedek skatez çıkmıyor.
  • El yapısına göre belki orta ve yan tuşlar rahatsız edebilir.
  • Küçük eller için biraz büyük kalabilir, bunu küçük eller eksiye yazabilir :)

Son sözler, EC2-A'dan geçen biri olarak beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Sadece küçük el olduğum için biraz alışma sürecim olacak çünkü sadece tek bir tutuş şekliyle takılan biri değilim. Sade, abartı tuş ve ışıklandırmadan uzak fare tercih etmek isteyenler tercih edebilir. Aklınıza takılan sorular var ise sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ürün kullanım olarak çok iyi ama scroll yukarı doğru ittirince gıcırdama bende de var ve sağ taraf tam kapatılmamış herhalde sıkınca bende de orada ufak bir hareket oluyor daha dün aldım performans olarak bir sıkıntısını görmedim bayağı beğendim şu an çok kararsızım ufak bir şey için garantiye göndermeye değer mi kullanım olarak sıkıntı bir durum değil.

Ürün kullanım olarak çok iyi ama scroll yukarı doğru ittirince gıcırdama bende de var ve sağ taraf tam kapatılmamış herhalde sıkınca bende de orada ufak bir hareket oluyor daha dün aldım performans olarak bir sıkıntısını görmedim bayağı beğendim şu an çok kararsızım ufak bir şey için garantiye göndermeye değer mi kullanım olarak sıkıntı bir durum değil.
Garantiye yollasanızda aynı gıcırtılı tekerlek gelicek kronik sorunlu bir mouse ben değiştirdim aynı sorun.

Hocam 2 yıldan uzun süredir Elite modelini kullanıyorum ve elim 15cm. Küçük eller için nasıl sıkıntı oluyor orayı bilemiyorum ama ben memnundum. Sadece Elite aşırı ağır ve kablosu kötü. Bu ürün ise olmuş.

3 gündür kullandığım V2 de, tekerlek yukarı kaydırıldığında hışırtı ve takılma sesi bende de geliyor. Ayrıca mouse u 5-10 dakika aralıklarla tutmak istediğimde sol ve sağ taraftan kasa içe doğru hafif oynuyor. Baskı yapmama bile gerek kalmıyor. Bugün Arena Bilgisayara, içerisinde detaylı arıza notlarını yazıp teslim ettim. Bakalım sonuç ne olacak ...

3 gündür kullandığım V2 de, tekerlek yukarı kaydırıldığında hışırtı ve takılma sesi bende de geliyor. Ayrıca mouse u 5-10 dakika aralıklarla tutmak istediğimde sol ve sağ taraftan kasa içe doğru hafif oynuyor. Baskı yapmama bile gerek kalmıyor. Bugün Arena Bilgisayara, içerisinde detaylı arıza notlarını yazıp teslim ettim. Bakalım sonuç ne olacak ...
Yenisini verirler. Bende yenisinde de aynı soru çıktı :D

Yenisinde de çıkarsa artık kullanırım ne yapayım. Değişim yapıyorlar sanıyorum bu konu ile ilgili koşulsuz. Hakkımı denemek istedim. Kullanıma bir etkisi yok ama niye cır cır ötsün tekerlek :))

Diğer bahsettiğim sorun var mıydı sizde ?
Hayır. Ancak sol üst taraftaki tuş yay sesi yapıyordu.

Hepinize merhabalar, bugün yaklaşık 1 haftadır kullandığım Deathadder v2 fareye yakından bakacağız. İnternette bir sürü kaynak olduğu için yine çok fazla detaya girmeden kısaca anlatacağım.

Fiyatı sürekli değiştiği için fiyatı yazmıyorum. Kısaca faremizin özellikleri;
  • 20000 DPI Razer Focus+ Optik Sensör / 650 IPS tracking speed
  • Razer Optik Mouse Switchleri – 70M Tıklama
  • 8 adet tamamen programlanabilir tuş
  • Ergonomik sağ elle kullanıma uygun tasarım
  • %100 PTFE mouse ayakları
  • Razer Speedflex kablo
  • Dahili hafıza
  • RGB/Yazılım
  • 83gr

Küçük/Orta bir el yapım var bu yüzden pençe ve parmak ucu kullanım için çok uygun değil. Önceki farem EC2-A'ya göre biraz daha büyük bir fare. Yapı kalitesi iyi.

Eki Görüntüle 766919

Farenin üst kısmında ek olarak DP tuşları mevcut. İstersek yazılım üzerinden bu tuşların fonksiyonlarını değiştirebiliyoruz. Optik Switchlerin sesi biraz daha farklı çoğu kişi çok uçurum varmış gibi anlatıyor bence kesinlikle o kadar fark yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 766920

Farenin sol tarafında 2 adet makro tuşumuz var, tuşların altında hafif tırtıklı bir yapıya sahip tutarken daha yumuşak bir yapıyı tutuyoruz. Ek olarak kaymayı da engelliyor.

Eki Görüntüle 766922

Sağ tarafında herhangi bir tuş yok, sadece tırtıklı yapı burada da mevcut.

Eki Görüntüle 766936

PTFE ayaklara sahip. Farenin alt kısmında ek olarak profil değiştirebileceğimiz bir tuş bulunmakta bunun ile diğer profiller arası değişim yapabiliyoruz. Yazılımı kurmak şart değil.

Eki Görüntüle 766937

Yaklaşık 2m bir örgülü flex bir kablo yapısına sahip. Kablo hakkında parantez açmak istiyorum gerçekten çok başarılı ve neredeyse kablosuz bir fare kullanım deneyimi veriyor.

Eki Görüntüle 766938

Rival 300 serilerine göre biraz daha küçük bir fare fakat verdiği hissiyat daha iyi. Tabii ki bu küçük el kullanıcıları için.

Eki Görüntüle 766953

Şimdi yazılım özelliklerine bakalım, uzun uzun yazılımı anlatmayacağım sabit şeyler bu farede de mevcut. Nedir bunlar? DP değişme, tuş atama, makro, RGB ayarları gibi.

Eki Görüntüle 766926

Eki Görüntüle 766927

Eki Görüntüle 766928

Eki Görüntüle 766929

Eki Görüntüle 766930

Razer Synapse 3 üzerinden farenizi özelleştirebilirsiniz, kurulum sırasında bir problem yaşamadım gayet basit bir şekilde kurulumu yaptım.

Gelelim karşılaştırma tablosuna.

Artılarına bakalım;
  • Ergonomik yapı.
  • Flex kablo gerçekten büyük bir artı.
  • Yapı kalitesi ve tutuş hissiyatı iyi.
  • Sensör, Optik Switch ve PTFE yapısı başarılı.
Eksilerine bakalım;
  • Kutusundan yedek skatez çıkmıyor.
  • El yapısına göre belki orta ve yan tuşlar rahatsız edebilir.
  • Küçük eller için biraz büyük kalabilir, bunu küçük eller eksiye yazabilir :)

Son sözler, EC2-A'dan geçen biri olarak beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Sadece küçük el olduğum için biraz alışma sürecim olacak çünkü sadece tek bir tutuş şekliyle takılan biri değilim. Sade, abartı tuş ve ışıklandırmadan uzak fare tercih etmek isteyenler tercih edebilir. Aklınıza takılan sorular var ise sorabilirsiniz.
Merhaba, EC2 veya EC1 ile bu fare arasında kaldım, bu ikisinin aynı fiyatta olduğunu düşünürsek hangisini önerirsiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı