İndirme ile IPhone'a virüs bulaşır mı?

Alfirk

Kilopat
iPhone 13 kullanıyorum. Sosyal medyada gezerken bir video hoşuma gitti kaydedip başka yerde kullanmak istedim.

Ama video TikTok'taydı, bende de TikTok yoktu kullanmıyordum. Bende videonun adresini kopyalayıp Safari'ye girdim.

Google'a TikTok downloader yazdım ve ilk çıkan iki siteye girdim. İkisi de hemen hemen aynıydı ikisini de kullandım.
Adresi yapıştırdım ve HD olarak indire tıkladım, bir açılır reklam çıktı video oynatılacak sesli mi olsun sessiz mi oynatsın diye seçenek vardı Google reklamı gibi.

Sessize tıkladım beş saniye sonra kaydet seçeneği geldi dosyalara indirdim.

Ama açılır pencereler falan çıktı tıkladım bilmiyorum bir şey olmuş mudur? Sıfırlamak lazım mı? İçim rahat edebilir mi?

Sanki biraz tuhaflıklar başladı ekrandaki hava durumu Widget'ı kayboldu geldi. Arama silerken ekran parlayıp sönüyor falan.

Virus taraması yapın, indirme yaptığınız türde siteleri bende çokca kullandım youtube instagram videoları için, fakat oralarda indirme yaparken asıl indirmek istediğiniz video linki yerine birçok reklam linki çıkıyor sizde gerçek linki o sanıp indiriyorsunuz. Muhtemelen yanlış birşey indirdiniz. İndirdiğiniz şey bir exe falan ise ve tıklayıp açmadıysanız yine sıkıntı olmaz.

Virus taraması yapın, indirme yaptığınız türde siteleri bende çokca kullandım youtube instagram videoları için, fakat oralarda indirme yaparken asıl indirmek istediğiniz video linki yerine birçok reklam linki çıkıyor sizde gerçek linki o sanıp indiriyorsunuz. Muhtemelen yanlış birşey indirdiniz. İndirdiğiniz şey bir exe falan ise ve tıklayıp açmadıysanız yine sıkıntı olmaz.
iPhone’a virüs taraması nasıl yapacağım ki hocam? Hayır yanlış bir şey indirmedim video dosyalarda. Fakat indirirken arka planda çok reklam çıktı reklamdaki sessiz oynata tıkladım falan.

Sıfırlamama gerek var mı hocam.

Reklamlardan bir şeye tıklayıp indirmezsen sorun yok, veya "izin ver" yazan Pop-up'lara.
Reklamdaki sessiz oynata tıkladım ve sonra dosyalara kaydettim. İzin ver gibi şeylere tıklamadım.

iPhone’a virüs taraması nasıl yapacağım ki hocam? Hayır yanlış bir şey indirmedim video dosyalarda. Fakat indirirken arka planda çok reklam çıktı reklamdaki sessiz oynata tıkladım falan.

Sıfırlamama gerek var mı hocam.

Reklamdaki sessiz oynata tıkladım ve sonra dosyalara kaydettim. İzin ver gibi şeylere tıklamadım.
Bir sorun olmaz, virus taraması için appstoreden avast mobile secırity.

Yeni konular

Geri
Yukarı