İndirmeler neden Bayt hızında?

omer kesman

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir eve taşındık ve TTNET fiber altyapısına sahip 100 MB internet aldık ilk zamanlarda saniyede 10-12mb/s de indirmeye ulaşıyordum bir sorun yoktu ama şu an indirme hızım KB ve Bayt hızında ve bir şey indirirken PC kasıyor. Sesler robot gibi geliyor. Seslerde karışıyor. FPS 400'den 5-40 arasına düşüyor ama ping te bir problem yok. Nasıl düzeltebilirim acaba?

Dosya Ekleri

• speed test.png
    speed test.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 99
Virüsten kaynaklı da olabilir, sizin bilgisayarınız üzerinden gizli gizli gizli mining yapan programlar var. Ayrıca fiber internetlerde genelde 2 tür bağlantı oluyor, diyelim ki modeminizin adı omerkesman olsun, bir de omerkesman_5g diye bir bağlantı da olabilir, Wi-Fi'den kontrol edebilirsiniz. Bu da internetin hızını etkiler bayağı. Ben 1 gigabir internet kullanıyorum şu an ve normal internete (sailaner adlı Wi-Fi) bağlandığımda 8-10 mb/s indirme hızlarındayken sailaner_5G'ye bağlandığımda 50 mb/s hızlarına çıkıyorum.

Virüsten kaynaklı da olabilir, sizin bilgisayarınız üzerinden gizli gizli gizli mining yapan programlar var. Ayrıca fiber internetlerde genelde 2 tür bağlantı oluyor, diyelim ki modeminizin adı omerkesman olsun, bir de omerkesman_5g diye bir bağlantı da olabilir, Wi-Fi'den kontrol edebilirsiniz. Bu da internetin hızını etkiler bayağı. Ben 1 gigabir internet kullanıyorum şu an ve normal internete (sailaner adlı Wi-Fi) bağlandığımda 8-10 mb/s indirme hızlarındayken sailaner_5G'ye bağlandığımda 50 mb/s hızlarına çıkıyorum.

Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ediyorum, acaba internetler arası nasıl geçiş yapabileceğim hakkında bilgi verebilir misiniz ve gizliden mining yapanlara nasıl engel olabilirim?

Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ediyorum, acaba internetler arası nasıl geçiş yapabileceğim hakkında bilgi verebilir misiniz ve gizliden mining yapanlara nasıl engel olabilirim?

Bu şekilde çıkması lazım kendiliğinden, iki ayrı ISS'da kullandığım fiber internetim bu şekilde oldu, kendiliğinden 5G olarak geldi. İkinci sorunuzun cevabını ne yazık ki bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• wret.png
    wret.png
    108 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Yukarı