İngilizce bölüm tavsiyesi

25 bine öğretmenlik gelmez, vakıfta ve KKTC'de gelir. Önce vakıf ya da KKTC'de okumayı düşünüyor musun? Bunu sorayım.
Hocam öğretmenliğe baktım zaten çok yüksek ve bölge olarak batıda deniz kenarı şehirler ve Ankara önceliğim. Vakıf ve ya KKTC'de okuyamam, sadece devlet. Geçen sene 20 bin yapmıştım ama bu sene OBP puanım düştüğü için sanırım 24-25 bin arası gelecek.

@Yeyil hangi şehirde okumak istiyorsunuz?
@89666 öncelikle tercümanlık mı okumak istiyorsun yoksa dil edebiyat mı? Bence bunu bir kararlaştır. Dilbilimi bölümünü de tavsiye etmiyorum. İngiliz Dil Bilimi okursan başka da düz Dilbilimi bölümünün Türkiye'de pek bir iş imkanı yok.

@89666 öncelikle tercümanlık mı okumak istiyorsun yoksa dil edebiyat mı? Bence bunu bir kararlaştır. Dilbilimi bölümünü de tavsiye etmiyorum. İngiliz dil bilimi okursan başka da düz dilbilimi bölümünün Türkiye'de pek bir iş imkanı yok.

Sakarya okumak istiyorum olursa. Ancak fark etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
1656432422753.png

1656432438871.png

Şehir fark etmez diyorsan 15 bine öğretmenlik gelir. Sakarya'da geçen sene 16 binle kapatmış.

@89666 öncelikle tercümanlık mı okumak istiyorsun yoksa dil edebiyat mı? Bence bunu bir kararlaştır. Dilbilimi bölümünü de tavsiye etmiyorum. İngiliz Dil Bilimi okursan başka da düz Dilbilimi bölümünün Türkiye'de pek bir iş imkanı yok.
Edebiyat istemiyorum. İngiliz Dilbilimi Mersin'de yetiyor. Mütercim de Kırıkkale'de yetiyor. Sence hangisi hocam?

İngiliz Dilbilimi zaten iki üniversitede var. Hacettepe olan da geçen sene 8 binle kapatmış. Gelmesi imkansız. Mütercim tercümanlık için de muhtemelen Kırıkkale, Selçuk Üniversitesi gibi üniversiteleri kazanırsın. Ben olsam Selçuk Üniversitesini yazardım, İÖ harcı sorun olmaz diyorsan eğer.

1656432792955.png

@89666 şimdi tekrardan baktım da birinci öğretimi de yazarsın. Belki gelebilir.

İngiliz Dilbilimi zaten iki üniversitede var. Hacettepe olan da geçen sene 8 binle kapatmış. Gelmesi imkansız. Mütercim tercümanlık için de muhtemelen Kırıkkale, Selçuk Üniversitesi gibi üniversiteleri kazanırsın. Ben olsam Selçuk Üniversitesini yazardım, İÖ harcı sorun olmaz diyorsan eğer.
Hocam benim için şehirde önemli. Rock bar falan olması lazım yani. Edebiyat okurdum da çok ağır bölüm diye duydum o yüzden Mütercim'e kaydım. Kırıkkale en azından Ankara'ya yakın, Konya'da hayat mı var?

Yeni konular

Geri
Yukarı