İngilizce hazırlık kuru başka bir üniversitede alınır mı?

onurlu sorular

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben özelde tam burslu okumaktayım; fakat İngilizce hazırlıktayım ve özel yaz okulu pahalı, acaba okuyacağım seviyeyi başka bir devlet üniversitesinde alabilir miyim?

Okulunda hazırlık yaz okulu olduğu için başka yerde alamazsın diye biliyorum eğer ki okuduğun üniversite hazırlık için yazokulu açmasaydın farklı bir üniversitenin yaz okuluna gidebilirdin.

Okuduğun okul bilgi üniversitesi mi?

Okulunda hazırlık yaz okulu olduğu için başka yerde alamazsın diye biliyorum eğer ki okuduğun üniversite hazırlık için yazokulu açmasaydın farklı bir üniversitenin yaz okuluna gidebilirdin.

okuduğun okul bilgi üniversitesi mi?

Teşekkürler, evet hocalar süper okulun sistemini sevmedim. Sınava yakın grameri yüklüyorlar üstün körü oluyor. Ama hocaları için tavsiye ederim. İngilizce ögrenmek için gelinir. (Bir de bende web tasarım okudum geçen dönem, bu pazar günü DGS'ye gireceğim.)

Buradan anlatamam hocam biraz uzun

Son düzenleme:
Siz o halde bir levelde kaldınız maalesef çok saçma bir sistem, ben ilk levelden başladığım için ücret ödememiştim ayrıca. Ben de kalsaydım fazladan bir dönem hazırlık okumak zorundaydım bu yüzden geçen sene online olmasını fırsat bilip kopyayla geçtim hazırlığı 😂
Yaz okuluna gitmeyip dönem başında BİLET sınavına girmeniz de bir seçenek ama muhtemelen bir hayli zor olur. 5.level de 4 e göre ekstra çok bir şey yok. Writinginiz iyise biletde şansınız olur.

Siz DGS ye tekrar girip farklı okula mı geçmeyi düşünüyorsunuz? Bu arada ben de DGS ile geldim.

Siz o halde bir levelde kaldınız maalesef çok saçma bir sistem, ben ilk levelden başladığım için ücret ödememiştim ayrıca. Ben de kalsaydım fazladan bir dönem hazırlık okumak zorundaydım bu yüzden geçen sene Online olmasını fırsat bilip kopyayla geçtim hazırlığı 😂
Yaz okuluna gitmeyip dönem başında bilet sınavına girmeniz de bir seçenek ama muhtemelen bir hayli zor olur. 5.level de 4'e göre ekstra çok bir şey yok. Writinginiz iyise biletde şansınız olur.

Siz DGS'ye tekrar girip farklı okula mı geçmeyi düşünüyorsunuz? Bu arada ben de DGS ile geldim.

2 yıllık reklam muzunuyum DGS ile geldim 2021 DGS'de. Ben ilk seviye 1'den başladım dönem başı; ama seviye 2'de kaldım.Seviye 1'den başladığım için de yaz okulu ücretsizdi kalmadan önce; ayrıca kaldığım için de ücretli oldu; tamamda zaten tam bursluyum yaz okulu için para vermek saçma ve pahalı da 7500 TL miş yaz okulu bu sene için, sadece 1 seviye için. Bende konu açtım ki devlette eğer hazırlık okuma şansım varsa 1 kur okuyayım diye şu an seviye 3'üm. Geçtim mi kaldim mı onu da bilmiyorum da neyse artık olmadı bilete gireceğim.Yaz okuluna gidecek arkadaşlar PDF olarak booklet ve kelimeleri atacaklar seviye 4'ü olmadı o şekilde halletmeyi planlayıp bilete gireceğim.Dgs konusuna gelecek olursak.Evet DGS'ye tekrar gireceğim, web tasarımını da geçen dönem okudum AÖF olduğu için de ortalama daha yüksek geldi.DGS 50-50 soru olmuş 60'dan düşürmüsler soru sayısını dedim bir daha gireyim bu devirde pazarlama okunmaz bence 4 yıllık da olsa.Birde ders saydılar mi sizin bu okulda kaç dersiniz sayıldı? Bu da bende ek bilgi kalsın çünkü öğrenci işlerine gittim bilmiyoruz o zaman bakıcaz dediler DGS' li öğrencide bulamamıştım

Son düzenleme:
2 yıllık reklam muzunuyum DGS ile geldim 2021 DGS'de. Ben ilk seviye 1'den başladım dönem başı; ama seviye 2'de kaldım.Seviye 1'den başladığım için de yaz okulu ücretsizdi kalmadan önce; ayrıca kaldığım için de ücretli oldu; tamamda zaten tam bursluyum yaz okulu için para vermek saçma ve pahalı da 7500 TL miş yaz okulu bu sene için, sadece 1 seviye için. Bende konu açtım ki devlette eğer hazırlık okuma şansım varsa 1 kur okuyayım diye şu an seviye 3'üm. Geçtim mi kaldim mı onu da bilmiyorum da neyse artık olmadı bilete gireceğim.Yaz okuluna gidecek arkadaşlar PDF olarak booklet ve kelimeleri atacaklar seviye 4'ü olmadı o şekilde halletmeyi planlayıp bilete gireceğim.Dgs konusuna gelecek olursak.Evet DGS'ye tekrar gireceğim, web tasarımını da geçen dönem okudum AÖF olduğu için de ortalama daha yüksek geldi.DGS 50-50 soru olmuş 60'dan düşürmüsler soru sayısını dedim bir daha gireyim bu devirde pazarlama okunmaz bence 4 yıllık da olsa.Birde ders saydılar mi sizin bu okulda kaç dersiniz sayıldı? Bu da bende ek bilgi kalsın çünkü öğrenci işlerine gittim bilmiyoruz o zaman bakıcaz dediler DGS' li öğrencide bulamamıştım
Şuan 3 deymişsin ben yanlış hatırlamıyorsam zaten yaz okulunda 4 ü alamazsın. Alsan bile 5 kalıcak yine bilete girmen gerekicek aksi halde 5. Leveli normalin 2 katı uzun sürede 5A ve 5B olarak alıcaksın. Tam burslu olduğun için bence dönem uzatıp güz döneminde 4 ve 5 i alsan daha iyi olur.

Benim her dersimi saydılar nerdeyse ama ben daha önce de bilgi de okumuştum. Ayrıca inşaat teknolojisinden inşaat mühendisliğine geçiş yaptım her ders ortaktı. Geçen dönem 3 dersten (13 kredi) kaldım ona rağmen bu dönem her derstem geçersem 66 kredi kalıyor bir dönemde 43 kredi alınabiliyor. Yani sorunsuz zamanında bitiyor.(4 yıl) Sen benden daha iyi bir öğrenciysen ve benim kadar dersini sayarlarsa hazırlıkta uzattığın bir dönemi telafi edebilirsin.

Ayrıca ders saydırma işini öğrenci işleri yapmıyor. Fakülte sekreterliği ile konuşman lazım muhtemelen onlarda hazırlığı geçmeden cevap vermiycektir. Hazırlığı geçtikten sonra önceki okulunda almış olduğun derslerin ayrıntılı müfredatını (Bunu bilgi için mesela ders kataloğundan temin ettim ben) ve transkriptini fakülte sekreterliğine veriyorsun daha sonra bir kurul toplanıyor senin notlarına ve müfredata göre hangi dersleri sayıcaklarına karar veriyorlar.(Sözde böyle tabi kafadan sallıyorlar desek yeridir.) Burda ne kadar süre bekliyceğini kimse bilmiyor cevap vermiyorlar. Ders kaydı başladığında her gün sordum yarın dediler ama ders kaydı bitip okul başladığı gün muafiyeler girildi ve o zaman ders kaydı yapabildim ben.

Şu an 3 deymişsin ben yanlış hatırlamıyorsam zaten yaz okulunda 4'ü alamazsın. Alsan bile 5 kalacak yine bilete girmen gerekecek aksi halde 5. leveli normalin 2 katı uzun sürede 5A ve 5B olarak alacaksın. Tam burslu olduğun için bence dönem uzatıp güz döneminde 4 ve 5'i alsan daha iyi olur.

Benim her dersimi saydılar neredeyse ama ben daha önce de bilgi de okumuştum. Ayrıca inşaat teknolojisinden inşaat mühendisliğine geçiş yaptım her ders ortaktı. Geçen dönem 3 dersten (13 kredi) kaldım ona rağmen bu dönem her derstem geçersem 66 kredi kalıyor bir dönemde 43 kredi alınabiliyor. Yani sorunsuz zamanında bitiyor.(4 yıl) sen benden daha iyi bir öğrenciysen ve benim kadar dersini sayarlarsa hazırlıkta uzattığın bir dönemi telafi edebilirsin.

Ayrıca ders saydırma işini öğrenci işleri yapmıyor. Fakülte sekreterliği ile konuşman lazım muhtemelen onlarda hazırlığı geçmeden cevap vermiycektir. Hazırlığı geçtikten sonra önceki okulunda almış olduğun derslerin ayrıntılı müfredatını (bunu bilgi için mesela ders kataloğundan temin ettim ben) ve transkriptini fakülte sekreterliğine veriyorsun daha sonra bir kurul toplanıyor senin notlarına ve müfredata göre hangi dersleri sayıcaklarına karar veriyorlar.(sözde böyle tabii kafadan sallıyorlar desek yeridir.) Burada ne kadar süre bekliyceğini kimse bilmiyor cevap vermiyorlar. Ders kaydı başladığında her gün sordum yarın dediler ama ders kaydı bitip okul başladığı gün muafiyeler girildi ve o zaman ders kaydı yapabildim ben.

Teşekkür ederim hocam. Dediklerin doğru ama 3'den sonra alabiliyorsun yaz okulunu 4'ü falan. Onda sorun yok zaten şu an sonuçlar aciklanınca gidecek arkadaşlarımda var onlarda 4'ten sonra bilete girip geçmeyi planlıyorlar. Kalanların hepsi bileti planlıyorda :) bakalim. Senin adına sevindim derslerin sayılmış gittim fakülte sekreterinede bilgi vermedi aynen dediğin gibi. Fakat bölüme pek sıcak bakmıyorum ama okul güzelde işte ingilizce yaz okulu pahalı

Yeni konular

Geri
Yukarı