İngilizce hocası ile tartıştım

Sen hatalısın. Ben de öğretmen adayıyım ve staj için gittiğim okulda görüyorum bu tarz öğrenciler. Öncelikle ders dışı bir şey ile ilgilenmek disiplin sorunudur. Öğretmenin sözünü dinlemeyerek kitabı vermemen ise öğretmenin otoritesine saldırıdır. O noktadan sonra hocanın geri adım atması beklenemez çünkü bir daha otorite sağlayamaz.

Sen hatalısın. Ben de öğretmen adayıyım ve staj için gittiğim okulda görüyorum bu tarz öğrenciler. Öncelikle ders dışı bir şey ile ilgilenmek disiplin sorunudur. Öğretmenin sözünü dinlemeyerek kitabı vermemen ise öğretmenin otoritesine saldırıdır. O noktadan sonra hocanın geri adım atması beklenemez çünkü bir daha otorite sağlayamaz.
Ama benim kimseye bir zararım olmadı 1 kişi eksik ders işlesin ne olacak bence tüm hocalar takıntılısınız
Hadi cevap versene ne oldu

Hoca haklı burada diyecek bir şeyin yok.
Hiçbir öğretmen kendi dersinde kendi branşından farklı bir branş çözülmesini istemez.
Bence sınıfın huzuru bozulmadığı sürece her şey yapılabilir, uyumak da dahil. Bu öğrenciler, sabır limiti test edilen insan denekler değiller, insanlar. Diğer kişilere zararım olmadığı sürece başka test çözme hakkımın olması gerekir.

Merhaba, geçen gün İngilizce hocası ile aramda bir tartışma oldu da size anlatmak istedim. Öncelikle ben dershaneye gittiğim için hocanın derste anlattığı konuyu zaten biliyordum bu yüzden vakit kaybetmemek için İngilizce dersinde matematik testi çözdüm o sırada hoca beni gördü ve kitabı getir dedi ben de benim kitabım vermek istemiyorum dedim. Bana dersten sonra gitme dedi. Ders sonunda bana bağrıyor sen nasıl benim dediğimi yapmazsın sen kimsin aileni ararım dedi bende siz nasıl uygun görürseniz isterseniz ailemi çağırabilirsiniz dedim beni disipline vermiş galiba yarın öğleden sonra toplantı falan varmış yani yaptığım tek şey benim kitabım demek hoca utanmasa küfür edecek yani, sizce kim haklı ben mi hoca mı?

Hoca bir tık abartmış sanki ama seninde hatan var konuyu bilsen bile bir derste başka ders ile ilgilenemezsin.

Ama benim kimseye bir zararım olmadı 1 kişi eksik ders işlesin ne olacak bence tüm hocalar takıntılısınız
Sevgili hocam 1 kişiye müsamaha gösterildiği vakit tüm öğrenciler kendisine de müsamaha gösterilmesini ister. Siz diğer öğrencilerden farklı değilsiniz ki size müsamaha göstersin. Konuyu bilip bilmediğinizi de sınav yapmadan bilemez. Dersin akışını bozmuş ve 10-15 dakika dersin kaynamasına sebep olmuşsunuz.

Hoca haklı. Adam orada o dersi canı istediği için anlatmıyor, fazladan enerjisi boşalsın diye de anlatmıyor. Öğrenciler dinlesin diye anlatıyor. Senin o adamın dersinde başka dersin testini çözmen "ben senin dersini takmıyorum" demektir. Adam kitabı isteyince de özür dileyeceğinize ukalalık yaparak "vermek istemiyorum", "ailemi çağırabilirsiniz" tarzı şeyler söylemişsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı