İngilizce kelime bilgisini geliştirmek

Satisfying

Decapat
Yer
Ankara
Selamlar, İngilizce kelime bilgisini veya gramer'i geliştirmek için önerebileceğiniz bir yol, kitap, kaynak vs. var mı? İngilizce öğrenirken ne yapılmamalı? Yazılımla uğraştığım için ve gelecekte yurt dışı vs. planlarım olduğu için bana lazım olacak. (Yaş 16)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kelime bilgisini geliştirmenin yolları var oyunları oynarken altyazıları açmak, yabancı müzikler dinlemek, müziklerin çevirilerine bakmak, yabancı insanlarla sohbet etmek veya beraber oyun oynamak. Bilgiyi kapmanın çok yolu var. Kitap çevirilerinin de yardımı olur.

Evet doğru, sürekli sözlük kullanmak da çok önemli. Anlamadığımız kelimelere direk müdahele etmek ve derhal öğrenmek en hızlı yöntemdir, nasıl olursa olsun. Sözlük, başkasına sormak, çeviri kullanmak ve tabi öğrendikten sonra da yavaş yavaş o kelimeyi yerinde kullanmak.

O zor iş. Binlerce kelime var hangi birini öğreneceksin. Bilmediğin kelimeyi translate'den bakarak öğrenebilirsin ama tekrar bakmadığın zaman unutuyorsun. Aynı kelimeye farklı zamanlarda en az 4-5 kere bakman gerekiyor öğrenebilmek için. Hafızaya yerleşmiyor yoksa, siliniyor.

Gramer bilgisi için detaylı, iyi bir kitap yeterli olur. Kelime içinse, çözdüğün testler varsa her bilmediğin kelimeye sözlükten detaylıca bak ve küçük bi kelime defterine yazarsan da çok kalıcı olur.

Bu sene 11. sınıfta dil bölümüne geçtim. Sana tavsiyem ilk önce seviyeni belirlemen. Seviye derken: A1, B1 vb. demek istiyorum. Bunu belirledikten sonra bu seviyen için uygun kelime kartları satın al ve günde en az 10 olacak şekilde ezberle ayrıca takıldıgın kelimeleri özel bir deftere yaz ve arada o defteri kontrol et. Ayrıca EBA aracılığıyla oradaki testleri çöz. Grammer için bazı ingilizce sitelerine giriş yapın ve oradaki grammer konularına göz atın. Ayrıca internette gerek grammer gerek kelime bilgisi geliştirmek için tonlarca kitap var. Kelime ve grammer bilgisi için kitaplara bütçe ayırman ve günde birkaç saatini buna odaklaman gerektiğini unutma.

Geri
Yukarı