İngilizce nasıl öğrenilir?

kahramanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Otelde çalışıyorum. İngilizcemi birazcık daha ilerletip resepsiyonist ve bellboy yolunda gitmeyi hedefledim ve genel müdürüm de aynı şekilde demişti. İngilizceni geliştir, bellboy yapacağım diye. Ben turizm lisesi okudum, otelclik.

Konuşamıyorum, yani misafir bir şey dediğinde anlayabiliyorum ama kuracak bir fiil ve kelime bulamıyorum. Yes-okey-sure falan gibi ya da "i dont know", sadece bunları kurabiliyorum. O zaman aklıma bir kelime ya da cümle gelmiyor. İngilizce öğrenmem için ne yapmam lazım, yardımcı olur musunuz?

Sık kullandığın bütün her şeyi İngilizce yap. Ama bu kararından cayma! Örneğin telefonunu İngilizce yapınca bir kelimenin anlamını bilmediğin zaman bakıp öğrenmen zorunlu olacak. Böylece aklında kalacak sürekli kullandığın bir şey olduğu için. Şahsen ben sadece elektronik aletten ziyade çoğu işimi İngilizce yapmaya ve düşünmeye çalışıyorum böyle geliştiğine inanıyorum.

Bol bol kelime öğren onun dışında simple present tense falan okulda öğretilen şeyleri de yaparsan İngilizcen çok fazla gelişir onun dışında arkadaşın dediği telefonunu İngilizce yapabilirsin ben öyle yapıyordum etkisi var.

Sanılanın aksine ingilizcede en önemli şey kelime öğrenmek değil gramer öğrenmektir. İstediğin kadar kelime bil ama gramer bilmezsen cümle kuramazsın. Gramer öğrendikten sonra kelime öğrenmek çok basit bir şey. Kelime değil gramer öğrenmeye çalışın.

Sanılanın aksine ingilizcede en önemli şey kelime öğrenmek değil gramer öğrenmektir. İstediğin kadar kelime bil ama gramer bilmezsen cümle kuramazsın. Gramer öğrendikten sonra kelime öğrenmek çok basit bir şey. Kelime değil gramer öğrenmeye çalışın.

Gramer'i zaten okulda öğretiyorlar. Dersi dinlediyse ve çalıştıysa gramer zaten kolaydır.

Bazen aklından saçmada olsa İngilizce cümle kur. Sonra yanlış mı değil mi diye kontrol et.

Yabancı dizi izleyebilirsin. Belli kalıplar nerede ve nasıl kullanılıyor öğrenmek için.

Bir arkadaşın ile birlikte uygulamalı bir şekilde İngilizce konuşabilirsin. Bu senin ileride başına gelebilecek "biliyorum ama konuşamıyorum." derdini çözecektir.

Geri
Yukarı