İngilizce nasıl öğrenilir?

Vakaka225537

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben gelecek sene 11. sınıf olacağım ve dil bölümünü okuyacağım. Şu andan itibaren İngilizce çalışmaya başladım. İngilizce seviyem A2-B1 galiba tam bilmiyorum. Sizce İngilizceyi öğrenebilmem için ne yapabilirim?

Bol bol alt yazılı dizi ve film izleyin. İngilizce şarkıların Türkçe çevirilerine açın bakın faydası olacaktır.

Merhaba, ben gelecek sene 11. sınıf olacağım ve dil bölümünü okuyacağım. Şu andan itibaren İngilizce çalışmaya başladım. İngilizce seviyem A2-B1 galiba tam bilmiyorum. Sizce İngilizceyi öğrenebilmem için ne yapabilirim?
Eğer ingilizce seviyem A2-B1 galiba dediysen oradan gitti zaten. A1'den başla. Kelime ezberi yap. İngilizce youtube vlog videoları izle özellikle dünyayı gezme ile alakalı olanlar. Telefonu'nu ve kullandığın bilgisayarın dil ayarını da ingilizceye çevirebilirsin. Son olarak da dizi film izle ama sadece ingilizce izle anlamadığın yerleri de altyazıdan bakıp türkçeye çevir ama izlediğin şeyler de basit şeyler olsun.

Bol bol alt yazılı dizi ve film izleyin. İngilizce şarkıların Türkçe çevirilerine açın bakın faydası olacaktır.

Elbette bu eğlenceli ve güzel bir yöntem fakat, dil bilgisi sıkıntısı ve bazı basit cümleleri bile kuramama sıkıntısı çekiyor insan. Daha çok kurs gibi şeylere yönelmeli bence.

Eğer İngilizce seviyem A2-B1 galiba dediysen oradan gitti zaten. A1'den başla. Kelime ezberi yap. İngilizce YouTube vlog videoları izle özellikle dünyayı gezme ile alakalı olanlar. Telefonu'nu ve kullandığın bilgisayarın dil ayarını da ingilizceye çevirebilirsin. Son olarak da dizi film izle ama sadece İngilizce izle anlamadığın yerleri de altyazıdan bakıp Türkçeye çevir ama izlediğin şeyler de basit şeyler olsun.

İngilizce kelime bilgim zaten çok fazla her gece yatmadan önce sanki karşımda birisi varmış gibi konuşabiliyorum zaten. Sorun şu nereden İngilizce alt yazılı video izleyeceğim 🤔

Olabildiğince ingilizceye maruz kalman gerekli. Mesela telefonunu, bilgisayarını ingilizceye çevirebilirsin. Bolca alt yazılı dizi izleyebilirsin fakat izlerken eş zamanlı olarak İngilizce ve Türkçe alt yazı açmanı öneririm çünkü hem cümlelerin yapılarını görmüş olursun hem de deyimler ve atasözleri gibi kalıp cümleleri daha rahat fark edersin. Ve dizi izlerken sadece izlemiş olmak için değil de tam odak bir şekilde kelimelere ve telaffuzlarına dikkat ederek bilmediklerinin anlamlarına bakıp not ederek izlemeni tavsiye ederim. İngilizce kitaplar okuyarak ve yine kitapta görüp bilmediğin kelimeleri not edebilirsin. Ve son olarak da konuşmanı, telaffuzunu ilerletmek için çevrende varsa eğer İngilizce konuşabileceğin arkadaşların onlarla İngilizce konuşabilir, kitap okurken sesli okuma yapabilir veya bu Online üzerinden bire bir canlı ders veren programlara üye olabilirsin.

Olabildiğince ingilizceye maruz kalman gerekli. Mesela telefonunu, bilgisayarını ingilizceye çevirebilirsin. Bolca alt yazılı dizi izleyebilirsin fakat izlerken eş zamanlı olarak İngilizce ve Türkçe alt yazı açmanı öneririm çünkü hem cümlelerin yapılarını görmüş olursun hem de deyimler ve atasözleri gibi kalıp cümleleri daha rahat fark edersin. Ve dizi izlerken sadece izlemiş olmak için değil de tam odak bir şekilde kelimelere ve telaffuzlarına dikkat ederek bilmediklerinin anlamlarına bakıp not ederek izlemeni tavsiye ederim. İngilizce kitaplar okuyarak ve yine kitapta görüp bilmediğin kelimeleri not edebilirsin. Ve son olarak da konuşmanı, telaffuzunu ilerletmek için çevrende varsa eğer İngilizce konuşabileceğin arkadaşların onlarla İngilizce konuşabilir, kitap okurken sesli okuma yapabilir veya bu Online üzerinden bire bir canlı ders veren programlara üye olabilirsin.

Deneyeceğim teşekkürler tavsiyen için.

Bol pratik yapın. Tükettiğiniz her içeriği ingilizce izleyin veya oynayın. Telefonunuzu, bilgisayarınızı ingilizce yapın. Yani baya maruz bırakın dile kendinizi.

Geri
Yukarı