İngilizce öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım?

ZennsMi

Hectopat
Merhaba dostlar 1 yıldır İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. Ama bir türlü beceremiyorum. Udemy'den kurs aldım bir şey öğrenemeden kursu bıraktım. İngilizce kurslarına gittim ve COVID-19 yüzünden kurs kapandı. Zaten bir faydasını görmemiştim kursun. Filmleri ve uygulama vs. şeyleri İngilizce kullanmaya başladım ama fayda etmedi dostlar ne yapmam lazım benim İngilizce öğrenmem şart olmaya başladı. İngilizce öğrenmek için taktikleriniz ya da fikriniz var mı dostlar?

Son düzenleme:
Dahada çok çalışmalısın, film izlemelisin, ne yapıyorsan yap İngilizce yapmalısın, kitapların İngilizce olmalı oynadığın oyunları İngilizce oyna anlamasan bile emin ol yardımcı olacaktır.

Hocam hayatınıza yedirin İngilizceyi, bu izlediğiniz filmleri Türkçe dublaj izliyorsanız Türkçe alt yazı ile izlemek olabilir, Windows'u İngilizce kullanmak olabilir telefon arayüzünü İngilizce yapmak olabilir Instagram'ı İngilizce yapmak olabilir bunlar sadece örnekler.

Hocam hayatınıza yedirin ingilizceyi, bu izlediğiniz filmleri Türkçe dublaj izliyorsanız Türkçe alt yazı ile izlemek olabilir, Windows'u İngilizce kullanmak olabilir telefon arayüzünü İngilizce yapmak olabilir Instagram'ı İngilizce yapmak olabilir bunlar sadece örnekl.

Hocam dediğiniz her şeyi öyle yapıyorum dedikleriniz sayesinde kelimeleri anlamaya başladım fakat cümle vs kurmakta çok zorluk çekiyorum onun için bir çözümünüz var mı?

Hocam dediğiniz her şeyi öyle yapıyorum dedikleriniz sayesinde kelimeleri anlamaya başladım fakat cümle vs kurmakta çok zorluk çekiyorum onun için bir çözümünüz var mı?
Discord'dan dahi bir yabancı arkadaş bulup onunla yazışabilirsin seni yanlış yazdığında uyarmasını söyleyebilirsin örneğin.

İnternetten ingilizce manga okuyabilirsin. Bilmediğin veya daha önce görmediğin kelimeleri anlamları ile bir deftere yaz sonra tekrar oku. İşe yarıyor. 🙂

Bebeklerin konuşmaya başlaması için öncelikle yeterince dinlemiş olması lazım. Aynı şekilde yeni bir dili konuşabilmek için de yeterince duymuş olmanız lazım.
10. sınıfta İngilizce öğretmenim söylemişti ve bence gayet mantıklı.

Hocam hayatınıza yedirin İngilizceyi, bu izlediğiniz filmleri Türkçe dublaj izliyorsanız Türkçe alt yazı ile izlemek olabilir, Windows'u İngilizce kullanmak olabilir telefon arayüzünü İngilizce yapmak olabilir Instagram'ı İngilizce yapmak olabilir bunlar sadece örnekler.

Hocam ingilizce altyazı ile izlemek daha faydalı olacaktır. Hatta Netflix için bununla ilgili eklentiler de mevcut veya başka siteler de var diye biliyorum. Eklenti ile bilinmeyen kelimelerin tercümelerine de ulaşmak mümkündü diye hatırlıyorum.

Tabi konuşması daha az ve seviyenize göre daha uygun yada ingilizce öğrenmeye daha uygun diziler filmler vs olabilir.

Türkçe altyazılı izlediğimde altyazıyı takip ederken konuşulanları duysanız bile sanki kulağınızı kapatıyormuşsunuz gibi oluyor. Yani orada öğrenmeye yönelik bir zorlama olmadığı için seslerin artık bir anlamı kalmıyor gibi oluyor.

Yada bir filmi diziyi alıp önce ingilizce altyazı ile izleyip sonra da ne kadar anladım acaba demek için yanına türkçe altyazıyı açıp tek tek satır satır sağlamasını yapmak mümkün. Tabi çevirilerin hepsi birebir olmuyor ama buna da dikkat etmek lazım.

Youtube da yabancı kanalları takip edip altlarına ingilizce yorum yapmaya çalışmakta faydalı olabilir :) Hatta arada google çeviriyi kullanıp acaba nasıl yazılıyor diyerek bile faydasını görmek mümkün olabilir diye düşünüyorum.

Bu arada benim de dilim çok iyi değil hatta hiç iyi değil :))

Ama biliyorum ki ne kadar dile temas edip mecburiyet ve bazen eğlence olarak uğraşmayı bir nevi hobi gibi düzenli hale getirilirse o kadar iyi öğrenileceğini düşünüyorum.

Tabi bir yerden sonra konuşma sorunu çıkıyor? Kendi başına çalışmanın 2 büyük sıkıntısı var birincisi bu diğeri de cümleyi doğru mu anladım diye bazen düşünüyorsunuz :) veya nasıl söylenir diye düşünüyorsunuz. Sonuçta karşınızda bir hoca yok. Ama dil forumlarında orada burada belki sorarak yavaşta olsa belki faydalı olabilir.

Seviyeye göre hikaye kitapları da var. PDF ve sesli kitap olarak. Penguen'di sanırım o şekilde aratınca çıkıyor.
Bebeklerin konuşmaya başlaması için öncelikle yeterince dinlemiş olması lazım. Aynı şekilde yeni bir dili konuşabilmek için de yeterince duymuş olmanız lazım.
10. sınıfta İngilizce öğretmenim söylemişti ve bence gayet mantıklı.
Rosetta Stone adıyla bir eğitim seti var. Çocukların öğrenme yöntemiyle dili öğrettikleri söyleniyor. Faydası var mı cidden bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı