İngilizce öğrenmek zor mu?

Ya aslında beni korkutan kısım sadece kelimeleri öğrenilince bitmemesi Türkçe öyle değil sadece kelimeleri bilsen kendini anlatabiliyorsun, fakat İngilizce'de öyle değil ekler falan olmadığında kimsenin anlamadığı şeyler ortaya çıkıyor

Sana göre öyle. İngilizce en basit dillerden biri. YouTube'dan veya Udemy'den kurslara bakabilirsin. Adam akıllı ders çalışır gibi plan yapıp masa başında çalışacaksın bol bol metin yazıp öğretmenine yanlışlarını düzelttireceksin anca öyle ilerleme kaydedersin.

Aynı iki cümle yazdım aralarındaki fark çok fazla hele gene telaffuzu.
İngilizce:
I don't know what i'm doing?
Fransızca:
Je ne sais pas ce que je fais?
Bu Fransızca cümlenin 3-4 telaffuzu var ve gerçekten konuşurken veya dinlerken anlaması çok zor oluyor.

Yahu, arkadaşlar, kara kara düşünürken aklıma şöyle bir şey geldi:
Ülkemizin ekonomisi çok kötü. Ben de okulumu bitirince her gencin hayali gibi Amerika'ya gitmek istiyorum. İngilizce çok zor mu? Öğrenmem ne kadarımı alır? Sizce kolay mı? İnternetteki İngilizce kursları işe yarıyor mu? Okuldaki dersler yaşanacak kadar İngilizce öğrenmek için yeterli mi, ayrı bir kursa gitmem gerekir mi?
-İngilizce bilen arkadaşlar yorum yaparsa daha mutlu olurum :)-
Aşırı zor değil sadece istemelisiniz, gayretli olmalısınız ve ingilizceye karşı ilgili olmalısınız; bir faktör daha var o da erken yaşta öğrenmeniz (tabi bu sadece öğrenmenizi daha da kolaylaştırır erken yaşta olmayınca öğrenmeniz aşırı zor diye bir şey yok). Benim çok üst derece bir ingilizcem yok çünkü hiçbir kursa gitmedim ama genel olarak ingilizce bir şekilde iletişim kurmakta çok zorlanmıyorum bazı durumlar dışında. 7-8 yaşından beri oyun oynuyorum ve oynadığım oyunlardaki bazı ingilizce kelimeleri merak edip çeviriden çevirerek bu şekilde öğrendim. İngilizceye karşı olan ilgimden dolayı bu öğrenmemi daha da kolaylaştırdı. Ben oyun oynayarak öğrendim fakat siz bunların dışında ne yapabilirsiniz türkçe kullandığınız web sitelerini, uygulamaları ingilizceye çevirebilirsiniz, ingilizce filmler seyredebilirsiniz, bir şey araştırırken bile olsa izlediğiniz youtube videolarını ingilizce izleyebilirsiniz. Bunlar benim yaptığım şeyler. Fakat üst düzey öğrenmek istiyorsanız bir kursa gitmeniz çok daha iyi olacaktır.

Ben Türkçe altyazılı dizi izleye izleye öğrendim bir kısmını, bence gayet kolay ve eğlenceli bir dil.
Mesela bilmediğim bir kelime görüyorum, duyuyorum çeviriden bakıyorum direkt.

Ülkemizin ekonomisi çok kötü. Ben de okulumu bitirince her gencin hayali gibi Amerika'ya gitmek istiyorum. İngilizce çok zor mu? Öğrenmem ne kadarımı alır? Sizce kolay mı? İnternetteki İngilizce kursları işe yarıyor mu? Okuldaki dersler yaşanacak kadar İngilizce öğrenmek için yeterli mi, ayrı bir kursa gitmem gerekir mi?

Özel okullar çok iyi İngilizce eğitimi veriyor, ben 4. sınıfta İngilizceden 71 aldığıma sevinirken 5. sınıfta Doğa'ya geçip de haftada 21 saat İngilizce görünce sınıfın en iyilerinden olmuştum. Bence kendinizi sürekli İngilizceye mağruz bırakın, İngilizce altyazılı filmler işe yarayabilir. Bir de İngilizcenizin yeterli seviyeye geldiğini düşündüğünüzde MUN'lere katılın. 3 gün boyunca sadece İngilizce konuşuyorsunuz ve İngilizcenizi resmen stres testine sokuyor (açılımı "Model United Nations").

Hocam size yürekten katılıyorum, dediklerinizin hepsinde haklısınız ancak ülke iyi olsa bile ben burada yaşamam açıkçası.
Aynen bende.Aslında yabancıların film sektörüne hep hayranlıkla bakmıştım.Amerikaya gidip bi yandan güzel bir meslek sahibi olup,hobi olarak da oyuncu olmak istiyorum.Spider-Man hastasıyım keşke Spider-Man rolünü oynayabilsem :)

Ya bir sorum olacak şimdiden çok ağır bir şekilde çalışmaya başlasam, kaç ayda B1 B1+ seviyesine gelebilirim. Günümün 8 9 saatini buna gömmeyi düşünüyorum.
Hocam hayır, böyle yapmayın işte. İngilizceyi hayatınızın bir parçası gibi görün ama bir ödev ya da geçici bir şeymiş gibi de görmeyin. Yani günlük hayatınızı İngilizceye çevirmiş gibi yapın. Demek istediğim, herhangi bir oynadığınız oyunu Türkçeden İngilizceye çevirip o şekilde oynamaya çalışın.
Ben C1 seviyesindeyim, YKS sınavı haricinde, hiçbir şekilde İngilizce için kitap ya da kalem açmadım. Hatta bu seviyeye rağmen dilde 40.000 sıralama yaptım, oldukça kötüydü. Ama kötü olan şey, sınavda yapmış olduğum sıralamaydı. Mevcut İngilizcem değil.
Demek istediğim şey, ders çalışır gibi çalışırsanız anca akademik sınavlarda bir şeyler yaparsınız ve bu gündelik hayatınızda size yardım etmez.

Neden Amerika gidilebilecek önca yer arasında şunu unutmayın Amerika da con fazla evsiz Türk var sonunuz onlar gibi olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı