İngilizce öğrenmenin doğru yolu nedir?

Yabancılarla iletişim kurmak ileri seviyede yapılacak bir şey. Sen karşındakini anlamıyorsan, karşındaki seni anlamıyorsa sabaha kadar konuş dur.

Önce cümle kurmayı, cümle yapısını, fiilleri, eklemeleri öğrenmek lazım ki konuşabilelim. Daha sonra o bilgileri genişletebiliriz ancak. Zaten dil bilgisi öğrenilmeden öğrenilen cümleler kalıp olmaktan çıkamaz.

Nasıl çalışıyorsunuz bilmiyorum ama tavsiyem herhangi bir Youtube kanalı seçerek gramer öğrenmeniz daha sonrasında oyunlarda konuşarak veya izlediğiniz içerikleri İngilizce izleyerek, izlediğiniz içeriklerin yorumalarındaki yabancılarla konuşarak pekiştirirsiniz. Mesela ben bir videonun altında konuşurken argo bir kelime olan "as fuck" kelimesinin anlamını sorup öğrendim. Bu kelimeyi kalkıp da herhangi bir öğretmenin veya eğitim kanalının anlatacağını sanmıyorum böyle böyle öğreneceksiniz işte.

Yaptığınız aktiviteleri İngilizce yapmanız da büyük katkı sunacaktır. Mesela arabalara ilgilisinizdir "Doğan Kabak" izlemek yerine "SuperCar Blondie" kanalını izlersin.
Spora ilgilisindir İngilizce başka bir kanaldan izlersin.
Pasta tarifi izleyeceksindir açarsın İngilizce izlersin mesela.

Kelime konusunda tekrar tekrar yazmak veya ezberlemeye çalışmanın boş olduğunu düşünüyorum. O kelimeler gördükçe kafaya oturuyor.
evet yabancılarla konuşmak ileri seviye ama zorunda kalmıştım ben ailemin işi için bir sene boyunca.Çoğumuzun böyle bir imkanı yok ama zorunda kalmak sürekli bir dili duymak zamanla öğretiyor insana ingilizceyi.Ben İtalyadaydım lakin ingilizce öğrendim çünkü hedefim oydu, umursamayınca zorunda kalsanda öğrenemiyorsun tabi :D

evet yabancılarla konuşmak ileri seviye ama zorunda kalmıştım ben ailemin işi için bir sene boyunca.Çoğumuzun böyle bir imkanı yok ama zorunda kalmak sürekli bir dili duymak zamanla öğretiyor insana ingilizceyi.Ben İtalyadaydım lakin ingilizce öğrendim çünkü hedefim oydu, umursamayınca zorunda kalsanda öğrenemiyorsun tabi :D
italyanca öğrendiniz mi hocam?

Bide şu İngilizcenin ritmi çok zorluyor beni.Karşıdaki birşey konuşunca hangi kelimeyi kullandığını anlamıyorum bazen.Bu yüzden sık sık ingilizce filmler vide Amerikan ingilizcesi dinle İngilizler başlangıç için dahada zor olucaktır.

italyanca öğrendiniz mi hocam?
il mio Internet si è appena rotto, scusa, la mia risposta a questa domanda è che conosco solo le cose di base.

Geri
Yukarı