İngilizce öğrenmeye nereden başlamalıyım?

Merhaba, bildiğiniz üzere okuldan mezun olan bir kişi çoğunlukla İngilizce konuşamıyor. Okuldaki ingilizcem iyiydi birkaç yıl sonra bütün okulda işlediğimiz konuları tekrar çalıştım ve söylenenleri bazı noktalarda biraz da kelime haznemle anlamaya başladım ama cümle kuramadım. Konuşma becerimin eksik kaldığını orada fark edip bu noktada da nasıl ilerlemem gerektiğini bilmediğim için başarabileceğime de inanmayıp pes ettim. Yine aradan yıllar geçti eski şeyleri hızlı öğreniyorum ama unutmak için öğreniyormuşum gibi hissediyorum 🙂 sizce nereden başlamalıyım? Ben bu dili nasıl konuşabilirim? Teşekkürler.

CS go dan tanıştığım yabancı arakdaşlarım var hala sosyal medya üzerinden ve oyundan konuşuruz. Senin gibiydim ama insanlarla konuştukça hem özgüven kazanıyorsun cümle kurarken zorlanmamaya başlıyorsun hem de bazı şeyler artık otomatik ağızdan çıkıyor. Nasıl günaydın diyen birine artık otomatik günaydın diyorsak. İngilizcede de bazı şeyler otomatik düşünmeden çıkmaya başlıyor. Tavsiyem oyun oyna değil tabi ki ama bir yol bul ve yabancı arkadaşlar edin. Yurt dışına çık diyenler gelmeden RUN.

Merhaba, bildiğiniz üzere okuldan mezun olan bir kişi çoğunlukla İngilizce konuşamıyor. Okuldaki ingilizcem iyiydi birkaç yıl sonra bütün okulda işlediğimiz konuları tekrar çalıştım ve söylenenleri bazı noktalarda biraz da kelime haznemle anlamaya başladım ama cümle kuramadım. Konuşma becerimin eksik kaldığını orada fark edip bu noktada da nasıl ilerlemem gerektiğini bilmediğim için başarabileceğime de inanmayıp pes ettim. Yine aradan yıllar geçti eski şeyleri hızlı öğreniyorum ama unutmak için öğreniyormuşum gibi hissediyorum 🙂 sizce nereden başlamalıyım? Ben bu dili nasıl konuşabilirim? Teşekkürler.

Paranız varsa kessinlikle cambly.

CS go dan tanıştığım yabancı arakdaşlarım var hala sosyal medya üzerinden ve oyundan konuşuruz. Senin gibiydim ama insanlarla konuştukça hem özgüven kazanıyorsun cümle kurarken zorlanmamaya başlıyorsun hem de bazı şeyler artık otomatik ağızdan çıkıyor. Nasıl günaydın diyen birine artık otomatik günaydın diyorsak. İngilizcede de bazı şeyler otomatik düşünmeden çıkmaya başlıyor. Tavsiyem oyun oyna değil tabi ki ama bir yol bul ve yabancı arkadaşlar edin. Yurt dışına çık diyenler gelmeden RUN.
Hocam öyle arkadaşlara nasıl denk geliyorsunuz? Premium mu oynuyorsunuz? Ben sadece bir kaç kez denk geldim.

Hocam öyle arkadaşlara nasıl denk geliyorsunuz? Premium mu oynuyorsunuz? Ben sadece bir kaç kez denk geldim.
Premium oynuyorum oyun içinde kibar olmaya ülkemi iyi temsil etmeye çalışıyorum. Çoğu yabancı TÜRK olduğumu söylediğimde inan bana sen nasıl Türksün diyorlar. Türkleri arap kültüründe elleriyle pilav yiyen hanzo insanlar olarak biliyorlar. Çünkü öyle anlatılıyoruz. Mesela Ukraynalı bir arkadaşım var. Rusya'ya karşı Ukrayna ordusuna katıldı ordudan fotoğraflar falan atardı. Kanada'da aşçı olan bir arkadaşım var. Denk geliyor biz genelde 4 kişi giriyoruz oyuna o bir kişi çok nadir Türk denk geliyor.

* Önce seviyenizi öğrenmekle başlayın.
* Seviyenize uygun hikaye kitapları ve okuma parçaları ile her gün çalışın.
* Madem ki iyi öğrenmek istiyorsunuz bir gramer kitabı edinin ve onu çalışın. Bu kitap ile başlayabilirsiniz. Essential Grammar İn Use
Bu kitap da bana İngilizce Öğretmeni tarafından tavsiye edilmişti. Els Yayıncılık Els English Grammar Inside And Out
* Seviyenize uygun podcastler dinleyin ve videolar izleyin.
* Birden fazla şeyi okumak yerine bir parçayı birden fazla okumaya başlayın.
* Discorda da konuşma grupları var seviyeye göre.
* Duolingo uygulaması tavsiyedir.
* Kendi kendinize konuşabilirsiniz. Gölgeleme tekniğini araştırın.
* Bu öğrenmenin bir sonu yok devam eden bir süreç olarak görün ve pes etmeyin.
* Hata yapmaktan çekinmeyin.
* Onlar hızlı konuşmuyor normal konuşuyorlar zamanla kulak aşinalığı oluyor.

Premium oynuyorum oyun içinde kibar olmaya ülkemi iyi temsil etmeye çalışıyorum. Çoğu yabancı TÜRK olduğumu söylediğimde inan bana sen nasıl Türksün diyorlar. Türkleri Arap kültüründe elleriyle pilav yiyen hanzo insanlar olarak biliyorlar. Çünkü öyle anlatılıyoruz. Mesela Ukraynalı bir arkadaşım var. Rusya'ya karşı Ukrayna ordusuna katıldı ordudan fotoğraflar falan atardı. Kanada'da aşçı olan bir arkadaşım var. Denk geliyor biz genelde 4 kişi giriyoruz oyuna o bir kişi çok nadir Türk denk geliyor.
Premium almak için çok iyi bir neden.
Premium'da en azından %90 doğru düzgün kişiler geliyor değil mi hocam?
Rusya'ya karşı Ukrayna ordusuna katıldı ordudan fotoğraflar falan atardı.
İyiymiş.

Youtube kanalları
All Ears English
BBC Learning English
6 Minutes English
English With Zack
English With Lucy
Learn English with Englishclass101.com
Learn English With Tv Series -- Burası eğlenceli
Linguamarina
Rachels's English
RealLife English- Bu da güzel