İngilizcede hangi yazım doğru?

Değil tabii ki fakat bir iddia var. Kimin kullanımı daha doğru olur?

Tabii ki öyle. I am waiting reply from you şeklinde boşa uzutup anlam karışıklılığına gerek yok. Gene anlaşılabilir fakat alttaki cümle daha mantıklı.
Satıcıyla biraz daha samimi konuşmak istiyorsanız sizin kullandığınız daha doğru.

Değil tabii ki fakat bir iddia var. Kimin kullanımı daha doğru olur?

Tabii ki öyle. I am waiting reply from you şeklinde boşa uzutup anlam karışıklılığına gerek yok. Gene anlaşılabilir fakat alttaki cümle daha mantıklı.

Bu kadar takilip kili kirk yarmaya gerek yok bu arada karsidaki kisi bu boyle yazip bosuna uzatmis kafam karisti demez ikisini de anlar direkt. Pek buyutulecek bir sey degil pireyi deve yapmayin bence.

Satıcıyla biraz daha samimi konuşmak istiyorsanız sizin kullandığınız daha doğru.

Benim zaten öyle bir amacım var, daha düzgün ve anlaşılır şekilde karmaşıklaştırmadan yazmak istemiştim. Site yönetimi ya da satıcı fark etmez, karşı taraf ile resmiyetin alakası yok.

1698613263089.png

Bunun için uğraşarak oluşturmuştum cümlemi zaten, resmi yer ile alakası yok.

Bu kadar takilip kili kirk yarmaya gerek yok bu arada karsidaki kisi bu boyle yazip bosuna uzatmis kafam karisti demez ikisini de anlar direkt. Pek buyutulecek bir şey degil pireyi deve yapmayin bence.

Olay iddia ve bomboş 30 TL normalde uğraşmam ama aması yok.

Benim zaten öyle bir amacım var, daha düzgün ve anlaşılır şekilde karmaşıklaştırmadan yazmak istemiştim. Site yönetimi ya da satıcı fark etmez, karşı taraf ile resmiyetin alakası yok.

Eki Görüntüle 1995888

Bunun için uğraşarak oluşturmuştum cümlemi zaten, resmi yer ile alakası yok.
Site yönetimi gayet resmi yer. Samimi dil kullanamazsın. ChatGPT'ye site yönetimine yazdığını belirtmedin bile.

Eğer konuşma yönetim kurulu, yetkililer vb. gibi formal bir dil kullanılması gereken bir yer ise 1. yazı çok daha iyi olacaktır.

Ancak 2.el ürün satısı, AliExpress satıcıları gibi informal bir dil kullanabileceğimiz yerlerde 2.'si kısa keserek daha iyi olur.

Geri
Yukarı