İngilizcede Of Kullanımı

kadir343434

Kilopat
A second advantage of coal is that there is more of it than there is of the other two fuels.

Yukarıdaki cümlenin ilk of edatı kolayca anlaşılıyor. A second ile başlayan tümleci, kömür kelimesi ile ilişkilendirmiş. Ancak diğer iki ofu kavramsal olarak tam oturtamadım zihnime, soyut bir mantıkla kullanılmış gibi. Yani bizim Türkçe sitelerde bahsedildiği gibi -nın -nün yetmiyor, orada soyut bir kavrayış var, onu anlamak istiyorum. Yardımcı olacaklara teşekkür ederim.

Tamam onu anladım da dil bilimsel olarak merak ettim, yani mantığını.
Hocam benim kişisel düşüncem Türkçe ve İngilizce arasındaki farklardan dolayı anlayamayacağımız. Şimdiye kadar bazı kalıplar gerçekten saçma geldi ama sorgulamadım, sorgulayınca çok mantıksız geliyordu çünkü.

A second advantage of coal is/ There is more of it than there is of - the other two fuels.

There is / more of it / than /there is of other two fuels.
Var(?) / daha fazla bundan (coal) (Daha fazla coal var.) / diğerine göre / Var olan diğer ikisine.

There is more of /coal (it)/ than there is of /petrol and natural gas./

More of / than there is of

İki of ile than bağlantısı kurularak karşılaştırma yapmış.

Of coal than of two fuels.

More of it (coal) / than / there is of other two (Other two ilk kısımdaki it gibi kullanılmış.)

Mesela Other two fuels kısmını sil.
A second advantage of coal is that there is more of it than there is of.
Kömürün avantajı, var olandan daha fazla olması gibi saçma bir anlam çıkıyor.

İngilizce'yi çevirerek anlamaya çalışırsan kafan karışabilir. İngilizce'yi İngilizce olarak öğrenmek biraz zor ama alışmak gerekiyor.

Hatam varsa bilen biri düzeltsin lütfen. Yanlış ya da eksik anlatmış olabilirim.

A second advantage of coal is that there is more of it than there is of the other two fuels.
To be more of something than something yapısı. Başka bir şeyden değil de, belli bir şeyden bahsederken kullanılır. Bağlam içinde açıkladığımda tam olarak anlayacaksın.

It was more of a holiday than a training exercise.
Bir eğitim egzersizinden çok, bir tatildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı