İngilizce'mi nasıl geliştirebilirim?

Şuanki halimle gitsem yaşayabilirim. İnsanların dediklerini translate ile çevirip 5 kat hızlı öğrenebilirim. (Hayatta kalma iç güdüsü) Ama nerdeee....
Ben de öyle düşünüyorum, gitsem yaşasam hemen öğrenebilirim ama nerde o imkan😥 imkanım olunca da zaten İngilizce zorunlu olacak😥 bana şimdiden lazım.

Şuanki halimle gitsem yaşayabilirim. İnsanların dediklerini translate ile çevirip 5 kat hızlı öğrenebilirim. (Hayatta kalma iç güdüsü) ama neredeee...

Dil öğrenmek uğruna her işi yaparım diyorsan ve cesursan, biletini alıp, bir miktar para ile, dikkat ederek (malum covid19 var.) gidebilirsin. İlla Amerika şart değil İngilizce konuşulan başka bir ülkede olabilir, gittiğinde pizzacılık ile başlayıp, zengin olanlar, oralı gibi İngilizce konuşanlar çok gördüm.

Dil öğrenmek uğruna her işi yaparım diyorsan ve cesursan, biletini alıp, bir miktar para ile, dikkat ederek (malum covid19 var.) gidebilirsin. İlla Amerika şart değil İngilizce konuşulan başka bir ülkede olabilir, gittiğinde pizzacılık ile başlayıp, zengin olanlar, oralı gibi İngilizce konuşanlar çok gördüm.
Turk Trucker var adam 0 İngilizce ve birkaç kuruş ile şuan 2 tırı ve BMW X5'i var.

Babam Romanya vatandaşı olma hakkına sahip, babam vatandaş olursa ben de oluyorum öyle yapıp İngilizce konuşan AB üyesi ülkelere gitsem nasıl olur acaba? Kalacak yer vesaire nasıl olacak ama? Kiraları bilen var mı? Şöyle birkaç ay kalsam halledebilirim😁

Türk trucker var adam 0 İngilizce ve birkaç kuruş ile şu an 2 tırı ve BMW X5'i var.

Ama işte dayanabilmen lazım, cesur olman lazım. 2 kuruşunla ilk gittiğinde günü gelecek rezil olacaksın, kenarda köşede kalacaksın, sevdiklerini özleyeceksin, bazen memleketini özleyeceksin. Hemen pes edip ağlarsan, bıkarsan bu sana heyecanlı uzun bir maceranın başlangıcı değil de uzun bir işkencenin başlangıcı gibi gelmeye başlar, tabii yıllarca çalışıp normal bir düzenlede yaşayabilirsin yani fazla zengin olamayadabilirsin ama oranın normal düzeni de zaten tek katlı veya 2 katlı bahçeli bir ev, kapıda araban, köpeğin, kedin yani rahat bir hayatın olabilir.

Ama işte dayanabilmen lazım, cesur olman lazım. 2 kuruşunla ilk gittiğinde günü gelecek rezil olacaksın, kenarda köşede kalacaksın, sevdiklerini özleyeceksin, bazen memleketini özleyeceksin. Hemen pes edip ağlarsan, bıkarsan bu sana heyecanlı uzun bir maceranın başlangıcı değil de uzun bir işkencenin başlangıcı gibi gelmeye başlar, tabii yıllarca çalışıp normal bir düzenlede yaşayabilirsin yani fazla zengin olamayadabilirsin ama oranın normal düzeni de zaten tek katlı veya 2 katlı bahçeli bir ev, kapıda araban, köpeğin, kedin yani rahat bir hayatın olabilir.
Ben Los Angeles dorpahlarına ayak basarsam yeri öpeceğim :D Oraya gitmeden çok öğrenmiş olurum zaten.

Kendinizi sürekli İngilizceye maruz bırakın
  • Ayarlarınızı İngilizceye çevirin.
  • İngilizce videoları(Dizi, film de olabilir.) önce Türkçe alt yazı sonra İngilizce alt yazı sonrada alt yazısız izleyin.
  • İnternette İngilizce kitaplar var. şuan bulunduğunuz seviyedeki kitapları okuyarak başlayın ve zamanla seviyelerini arttırın.
  • Kendi kendinize İngilizce yazılar yazın(Bir ürünü tanıta bilirsiniz ya da hikaye yazabilirsiniz.)
  • Aynanın karşısına geçip kendinizle İngilizce konuşun.
  • Kelime öğrenmeye çalışın İngilizce gramer kadar kelime de ağırlıklıdır
  • Oyunları tamamen İngilizce oynayın.
  • İngilizce bilmediğiniz bir şey görünce ne olduğunu bekletmeden bakın.
  • İmkanınız varsa ders alın veya ücretsiz derslere bakın youtubeden.
  • İngilizce düşünmeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı