İngilizcemi Nasıl geliştirim?

onurr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Arkadaşlar okuldan ve birazda izlediğim dizilerden İngilizcemi çok azda olsa geliştirdim. Fakat çok iyi değil. Nerdeyse her alanda artık bir vazgeçilmez oldu. Hele hele bilgisayarda çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sizce iİngilizcemi nasıl geliştirebilirim? Veya siz nasıl geliştirdiniz?

Film izleyebilirsin. Pratik önemlidir. Yabancı insanlarla konuşmaya çalış mümkün olduğunca. Livemocha'yı kullanıyordum bir ara. Görünümü değişti sitenin gerçi son zamanlarda bakmadım. Oradan edindiğim yabancı arkadaşlarımla halen konuşurum. Faydası oluyor.

Benim babam İngilizce öğretmenidir. Bana İngilizceyi kitap okutarak öğretti. İlk olarak Stage kitapları okudum daha sonra da normal kitaplara geçtim. Çok işe yarıyor, denemenizi tavsiye ederim.

Peki dil bilgisi(gramer) mi? Önemli. Yoksa kelime bilgisi mi? Zaten alt yazılı The Walking Dead izliyorum.

Son düzenleme:
Benim babam İngilizce öğretmenidir. Bana İngilizceyi kitap okutarak öğretti. İlk olarak Stage kitapları okudum daha sonra da normal kitaplara geçtim. Çok işe yarıyor, denemenizi tavsiye ederim.

Kelime bilmeden nasıl okuyacağım? Bu kitapları nerede bulabilirim? Her kırtasiye satar mı?

Adana'da. Hangi sözlüğe bakmalıyım? Benim için İngingilizce çok önemli. Okulda derste zevklice dinleyebiliyorum. Daha geçen yıllar kötü olan İngilizcem bu yıl çok üst noktalara getirdim. Ders açısından.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı