Çözüldü INNO3D iChill RTX 3070 4X yüksek sıcaklık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes Sevis

Centipat
Daha fazla  
4X modelini kullaniyorum fakat kart aşırı ısınıyor. 81 dereceleri görüyor tam yükte iken, Corsair Spec Delta RGB kasasi. En son careyi ön ve yan kapağı açmakta buldum 74-77 derece arasında gidip geliyor ama yine de fazla geldi bana. Kartta bir problem olabilir mi? Bu esnada kart %60-%75 2000-2600 RPM fan devrinde çalışma esnasinda bu sıcaklıklar.

Çözüm
Nasıl çözdünüz?

Öncelikle üstteki fanın yönünü değiştirdim, ekran kartının üstüne 2 tane 12 cm fan koydum ekran kartının alt kısmına 1 tane 12 cm fan koydum. Driverlerini güncelledim. Şu an test ettiğimde tam yük altinda 69 71 dereceler arasında. Ve sıcak hava tahliyesi oldukca iyi şu anda, islemci ve ekran kartı ısıları eşit seviyelerde hareket ediyor. Oldukça iyi oldu şu anda... Yorumlar için teşekkürler.
Hocam, 3070 gibi bir kartla o kasayı kullanmanız garip geldi. Biz o kasayı 5000-6000TL bandındaki sistemlerde önerirsek öneriyoruz.(genelde pek de öneren görmedim) Çok bir bilgim yok fakat kasadan olabilir diye düşünüyorum.

4X modelini kullaniyorum fakat kart aşırı ısınıyor. 81 dereceleri görüyor tam yükte iken, Corsair Spec Delta RGB kasasi. En son careyi ön ve yan kapağı açmakta buldum 74-77 derece arasında gidip geliyor ama yine de fazla geldi bana. Kartta bir problem olabilir mi? Bu esnada kart %60-%75 2000-2600 RPM fan devrinde çalışma esnasinda bu sıcaklıklar.

Spec Delta kasasi önü Full kapali bir kasa değil böyle olduğu halde 81 derece aşırı geldi bana.

3 fanlı yalnız. Yine de çok.
Bilmeden konuşmasan keşke.

1608798228889.png

Ben 1660 ile PUBG'de 79 dereceyi görmüştüm Ultra'da, bence normal değerler. (Artık olmuyor anlamadığım şekilde 71 derecelerde takılıyor. :D)

3070 gerçekten güçlü bir kart fakat 3 fanlı bir ekran kartına ve yüksek RPM'lere rağmen o sıcaklık yine de yüksek bence. Sıcaklıklar ve ses sizi rahatsız ediyor ise kasayı değiştirin derim, ne de olsa önü kapalı bir kasa.

Dostum üst panelde fan girişi var ise 2 adet fan takabilirsin, içeriye hava üfleyip sıcak havayı dışarı atarsan sıcaklıklar bir nebze de olsa düşebilir. Bende Corsair 400C kasa var fakat sıvı soğutma kullandığım için egzos fan görevini tam yerine getirmiyordu ve ekran kartı sıcaklığı 75-76 derece idi hep, 2 adet fanı yukarı takınca sirkülasyon baya arttı ve 69-70 derecede çalışıyor kartım max.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı