İnşaat Mühendisi için 7000 TL Dizüstü Önerisi

Philosopherr

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, abim inşaat mühendisi ve ona dizüstü PC lazım oldu. Kullanacağı programlarda (Autocad gibi) kolaylık sağlayacak bir PC olmalı. Bütçesi 7000 TL. Önerilerinizi bekliyorum. Freedos olsa da fark etmez.

RAM ve depolamayı attırarak satın alabilirsiniz.

Ben Cuma günü Monster Abra A5 V15.2 olan modelini aldım. Ağırlık olarak piyasadaki çoğu bu özellikteki bilgisayar göre hafif 2.1KG. Ekran boyutu sana kalmış eğer 15.6 inç istersen V15.2 alıp Ssd sini 512GB SAMSUNG PM981 3000mb/s okuma 1300mb/s yazma yapabilirsin. Ssd yi eklediğin zaman fiyatı KDV dahil 6786 lira oluyor. Eğer bütçen elverirse üzerine 300tl + kdv verip ramini 16 gb yapabilirsin. Dikkatli olmanız açısından söylüyorum Monster'da ki ekle (bilmem kaç) fiyatlarına kdv dahil değildir...

Bu ürün de tam bir f/p ürünü.
Ama ekranı 15.6 olduğu için çizimlerde sıkıntı yaşamaz mı?
Ne gibi bir sorun yaratacak. AutoCAD kullanırken alanı 4-5 cm daha az görecek hepsi bu. Hızlı ve yüksek RAM'li cihazlarda sorun yok artık; büyük ekran küçük ekran ayrımı eskidendi.

Ama ekranı 15.6 olduğu için çizimlerde sıkıntı yaşamaz mı?

17.3 inç in illaki farkı var ona alacak arkadaşın karar vermesi gerekiyor. Ancak 15.6 inç de öyle küçük değil. Biz arkadaşa hem 17.3 inç hem 15.6 inç bilgisayar sunduk seçimini kendisi yapar.

Bu cihaz Monster'dan kat kat daha iyidir.

Buda düşünülebilir. Artıları 2 TB HDD si ve GTX1060(GTX1650 den %20 daha performanslı) olması Eksi yönü ise RAM frekansı, İşlemcisi. İşlemciler arasında yaklaşık %60 fark var(Processor Comparison - Head 2 Head).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı