İnşaat Mühendisi için 7000 TL Dizüstü Önerisi

Hiç gerek yok o kadar para vermeye. 3-4 liralık bir şey çok rahat iş görür.
Hangi 3-4 liralık iş görür mesela? Örnek cihazlardan birkaç tanesini atabilir misiniz ?

Ben Cuma günü Monster Abra A5 V15.2 olan modelini aldım. Ağırlık olarak piyasadaki çoğu bu özellikteki bilgisayar göre hafif 2.1KG. Ekran boyutu sana kalmış eğer 15.6 inç istersen V15.2 alıp Ssd sini 512GB SAMSUNG PM981 3000mb/s okuma 1300mb/s yazma yapabilirsin. Ssd yi eklediğin zaman fiyatı KDV dahil 6786 lira oluyor. Eğer bütçen elverirse üzerine 300tl + kdv verip ramini 16 gb yapabilirsin. Dikkatli olmanız açısından söylüyorum Monster'da ki ekle (bilmem kaç) fiyatlarına kdv dahil değildir...
Merhaba
Şarjı kaç saat dayanıyor webde gezinip video izlerken?

17.3 inç in illaki farkı var ona alacak arkadaşın karar vermesi gerekiyor. Ancak 15.6 inç de öyle küçük değil. Biz arkadaşa hem 17.3 inç hem 15.6 inç bilgisayar sunduk seçimini kendisi yapar.

Buda düşünülebilir. Artıları 2 TB HDD si ve GTX1060(GTX1650 den %20 daha performanslı) olması Eksi yönü ise RAM frekansı, İşlemcisi. İşlemciler arasında yaklaşık %60 fark var(Processor Comparison - Head 2 Head).
İşlemcinin iyi olması sizin için daha iyi.

Merhaba
Şarjı kaç saat dayanıyor webde gezinip video izlerken?
Yani ben yazılımcıyım şarjda çok kullanmadım ama şarjı işlemci kullanımına göre vs değişiyor. Web de gezinirken ve video izlerken vs 4 saat civarı çıkarıyor. Daha çok denemedim hep yüksek performans ayarlarda denedim o yüzden fazla birşey söyleyemiyorum ama 4 saat her türlü çıkarıyor

Yani ben yazılımcıyım şarjda çok kullanmadım ama şarjı işlemci kullanımına göre vs değişiyor. Web de gezinirken ve video izlerken vs 4 saat civarı çıkarıyor. Daha çok denemedim hep yüksek performans ayarlarda denedim o yüzden fazla birşey söyleyemiyorum ama 4 saat her türlü çıkarıyor
Ben de yazılım müh kazandım. Genelde kod yazmak, video izlemek için kullanacağım o yüzden sordum. Azmış batarya süresi. Teşekkürler

Ben de yazılım müh kazandım. Genelde kod yazmak, video izlemek için kullanacağım o yüzden sordum. Azmış batarya süresi. Teşekkürler
Batarya süresi uzun olması için U işlemcisi kullanıyorlar. Benim bilgisayarda ise H serisi işlemci var. U serisi bakabilirsin ama önermem. Çoğu telefon işlemcisi daha güçlü. Ne kadarlık bir bilgisayar bakıyorsunuz ve ne kadar bütçeniz var. Ne için kullanacaksınız, istediğiniz veya istemediğiniz şeyleri yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Batarya süresi uzun olması için U işlemcisi kullanıyorlar. Benim bilgisayarda ise H serisi işlemci var. U serisi bakabilirsin ama önermem. Çoğu telefon işlemcisi daha güçlü. Ne kadarlık bir bilgisayar bakıyorsunuz ve ne kadar bütçeniz var. Ne için kullanacaksınız, istediğiniz veya istemediğiniz şeyleri yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.
8000 bütçem var. Apple macbooklar iyi gibi görünüyor daha uzun şarj süresi incelik gibi özellikler ama windows tabanlı yazılım geliştiriyorum. İstediğim özellikler ince, hafif, hızlı olması.
Sanal makine kullanmam gerekebilir ara sıra o yüzden işlemcisinin iyi olmasını istiyorum. Oyunu çok oynamayı düşünmüyorum ama arada oynamak isterim.

8000 bütçem var. Apple macbooklar iyi gibi görünüyor daha uzun şarj süresi incelik gibi özellikler ama windows tabanlı yazılım geliştiriyorum. İstediğim özellikler ince, hafif, hızlı olması.
Sanal makine kullanmam gerekebilir ara sıra o yüzden işlemcisinin iyi olmasını istiyorum. Oyunu çok oynamayı düşünmüyorum ama arada oynamak isterim.
Eğer windows tabanlı geliştireceksrn c#, C++ gibi aldığın macbook ada Windows yükleme gerekecek ben olsan tercih etmezdim. Şuan monster piyasaya göre biraz daha ucuz yerli teşviklerden dolayı vs. Laptoplar da alabileceğin en yüksek işlemci şuan için i7-9750H, hafiflik istediğin için 17 inç gerekli olmaz. Gtx1650 de oyun açısından gayet yeterli. Yani ben senin yerinde olsam. Monsterdan Abra A5 V15.2 var veya bir kaç farklı versiyonu i7 9750H işlemcili, Rami 16 gb tek slot yapardım. Yanına ister 2. Ssd ister hdd eklersin 2 m2 slotu 1 tane 2.5 inç slotu var.

Eğer windows tabanlı geliştireceksrn c#, C++ gibi aldığın macbook ada Windows yükleme gerekecek ben olsan tercih etmezdim. Şuan monster piyasaya göre biraz daha ucuz yerli teşviklerden dolayı vs. Laptoplar da alabileceğin en yüksek işlemci şuan için i7-9750H, hafiflik istediğin için 17 inç gerekli olmaz. Gtx1650 de oyun açısından gayet yeterli. Yani ben senin yerinde olsam. Monsterdan Abra A5 V15.2 var veya bir kaç farklı versiyonu i7 9750H işlemcili, Rami 16 gb tek slot yapardım. Yanına ister 2. Ssd ister hdd eklersin 2 m2 slotu 1 tane 2.5 inç slotu var.
Bu ram konusu tamamen sana kalmış birşey. Ben 8 gb ramli aldım. Monster 8 gb lık rami 350 civarına satıyor bence gereksiz pahalı. Bu hafta nanokatolog da şu Rami beğendim bilgisayar ile uyumlu HyperX Impact 16GB DDR4 2666MHz Bellek RAM HX426S15IB2/16 - Nanokatalog kendi içindeki 8 gb lık rami satıp bunu alıp takıcam. İleride 2. Bi 16 lık daha alıp 32 yapmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı