Sizce insan vücudu kusursuz mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence kusursuz değiliz. Bu omurga ile ayağa kalkmayacaktık abi. 30 derece skolyozum (omurga eğriliği) var burdan homo erectusa sevgilerimi iletiyorum.

@Silinen üye Insanda az utanma olur sen de onu da göremiyorum. Hodri meydan eğer ben salliyorsam dediklerimi çürüt hade ne duruyorsun?
Bu sefer artık yeter diyorum, ciddi manada haddinizi aştınız. Ben işte size rica ediyorum ve halen de burada bana laf atıyorsun. Ben senin inandığına da zorunda değilim, benim tercihim arkadaşım. Sen böyle davranırsan, senden herkes kaçar. Boşuna da "düşmanla dost edinmeyin" denilmemiş o zaman.

Bir tanrı olsaydi yarattığı varlıkları kusursuz yaratirdi, kusursuz yaratamaz gibi bir olasilik yok. Karmaşıklığına inanmaman seni bağlar ama oluşuyor, istesen istemesen de milyonlarca yil içinde bu durum ortaya çıkıyor. Aminoasitlerin kendi kendine oluşması bile çok büyük olay.
Dostum, tanrı kusursuz yaratabilirdi, ama belki bu hastalıklar vs. de bir sınav? Kusursuz olsa engelli, kör insanların sınavları olmayacaktı.

Bu konuya attığım son mesajımdır. Evet, gülünç olsa gerek bu konu. İstersen bana velet de, dilersen küfür et ya da en kötüsü hackle beni. Ben sizden hiç korkmuyorum. İstediğinizi yapın. 😁😁😁

Hem utanmadan yalan konuşuyor, yalanlari ortaya çıkınca da haddini aşıyorsun diyor. Bana salliyorsun diyen bay çok bilmiş, ettiği yalanlar bitmedi şimdi de hiçbir şey dememe rağmen saygidan bahsediyor pes doğrusu.

Kusursuz olsa engelli, kör insanların sınavları olmayacaktı.
Niye bu insanlari kör ve engelli yaratmasaydi bu sinav olmayacak miydi? Yanlış bir bakış açısı bu. Koskoca yaratıcı kendine kulluk etmesi için niye insan yaratsin mesela? Kutsal kitaplari okumani tavsiye ederim. Dinleri anladığında meselesiyi daha iyi anlarsin. Tabii Mezopotamya mitolojilerinden de haberdar olman lazim, onlari okumak çok daha önemli asıl.

Son düzenleme:
En başta bir herkül gibi çok olağanüstü yükleri kaldıramıyoruz, bir karınca bir insanın vücuduyla kendi büyüklüğü ve kaldırdığı yükler oranlanırsa, bizim bu kaldırdığımızın katlarca daha fazla ağır yükleri omuzlayıp evine erzak olarak taşıyıp biriktiriyor. Ancak beyin açısından gelişmişliğimiz diğer bazı canlılardan kat kat çoğu canlıyla karşılaştırılırsa daha gelişmiş olabilir. Ölümcül mikropların, bakterilerin (İnsan eti yiyen, beyin yiyen, vb.) insan vücudu için tehlikeli olabildiği bazı zeki mikropların ilaçalara, antibiyotiklere, penisilinlere karşı şeklini değiştirip tanınmaz hale gelerek tehlikeli olabildiğini de çoğu kere biliyoruz. demek ki dünyada insanlar, bazı hayvanlar ve hatta bakterilerden bile umulmayan derecede zeki olanları çıkabiliyor, bu da bizi çok şaşırtıyor, sözde dünyaya hakim olan ve dünyanın tek efendisi olarak insan kendini bu şeklide kabul edip üzerinde durduğu halde, kendinden mikroskopta görülecek kadar çok çok küçükleri onu kolayca hastalandırıp, çok kuvvetlileri salgınla, vb. onu kolayca öldürebiliyor, bu dünya çok ilginç bir dünya..

Hem utanmadan yalan konuşuyor, yalanlari ortaya çıkınca da haddini aşıyorsun diyor. Bana salliyorsun diyen bay çok bilmiş, ettiği yalanlar bitmedi şimdi de hiçbir dememe rağmen saygidan bahsediyor pes doğrusu.

Niye bu insanlari kör ve engelli yaratmasaydi bu sinav olmayacak miydi? Yanlış bir bakış açısı bu. Koskoca yaratıcı kendine kulluk etmesi için niye insan yaratsin mesela? Kutsal kitaplari okumani tavsiye ederim. Dinleri anladığında meselesiyi daha iyi anlarsin. Tabii Mezopotamya mitolojilerinden de haberdar olman lazim, onlari okumak çok daha önemli asıl.
Benim inancım farklı ama bu adamın kafası gitti. İşler değişmeye başladı. Kendini belli etti bile, yazsın bakalım. Daha neleri göreceğiz. Şu anda tamamen bana odaklanıp, burada klavyesinde benim adıma şeyler yazıyor. Komik olay geldi işte, buyrun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı