Insanlar beni çok düşük görüyor

ErrorCorrection

Decipat
Ne yaparsam yapayim kimsenin gözüne giremiyorum. Her zaman herkes beni her zaman düşük görüyorlar. Yaptığım şeyle olunca cidden morallleri ozulup zaten herkes yapıyor diyorlar. Yazılım ile ilgileniyorum. Benim bilgisayarım olsa bende yaparım diyorlar. Bunu söyleyenin de bilgisayar harici her şeyi var. Öğretmenler bile inanmıyor. Hayalimi söyleyince gülüyorlar. Okuduğum kitapları görünce hava atmak için mi getiriyon deyip gülüyorlar ki kitaplar da programlama kitabi. (Django). Kendi okumuş akrabalarım bile bıraksın yazılımı. Onun yaptigi seyleri yapan Elon Musk, Bill Gates. O yapamaz diyorlar. Öğretmenler okulda 2 sn dalsam gelip sanki hiçbir şey olmayacağım gibi bana bakıyorlar. Diğer çocuklar yapınca gülüp ben yapınca dalga geçiyorlar. Sinifta uyuyan çocukla gülüp eğlenirken ben soruları hızlıca yapıyorum. 1 saniye dalınca laf ediyorlar. Haftanın her günü her saati benim hiçbir şey yapamamam uzere kurulu sanki. Ben karsi bir şey de söylemiyorum. Anca guluyorlar. Herkesin tek bildiği konuşmak. Sizden de biraz fikir almaya geldim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Dostum insanları takmamayı öğrenmen gerekiyor. Bende grafik tasarım yapıyorum. 50 TLye şunu sattım diyorum. Buna paramı verilir 2 pixel çiziyorsun diyorlar. Sen yapabilir misin deyince öğrensem yaparım diyorlar. Demem o ki herkes her şeyi yapacağını sanıyor ama yaptıkları tek şey boş muhabbet. Bende derim yeni gezegen keşfeteceğim ama sadece demiş olurum bunlarda onun gibi işte.

Dostum insanları takmamayı öğrenmen gerekiyor. Bende grafik tasarım yapıyorum. 50 TL'ye şunu sattım diyorum. Buna paramı verilir 2 pixel çiziyorsun diyorlar. Sen yapabilir misin deyince öğrensem yaparım diyorlar. Demem o ki herkes her şeyi yapacağını sanıyor ama yaptıkları tek şey boş muhabbet. Bende derim yeni gezegen keşfeteceğim ama sadece demiş olurum bunlarda onun gibi işte.

11. Sınıfa gidiyorum bu arada ve evet anca konuşuyorlar. Bir de en komik olan şey ise bilgisi olmadan konuşmaları. Mesela gelip bana 2,3 kod yazcan uygulama satip zengin olcan falan tarzı konuşuyorlar. Hangi dille yazcan deyince İngilizce diyor :D

11. Sınıfa gidiyorum bu arada ve evet anca konuşuyorlar. Bir de en komik olan şey ise bilgisi olmadan konuşmaları. Mesela gelip bana 2,3 kod yazcan uygulama satip zengin olcan falan tarzı konuşuyorlar. Hangi dille yazcan deyince İngilizce diyor :D
Aynısını yaşadım pythonda kendimi geliştireceğim yapay zekaya yöneleceğim deyince git memurluk oku bunlar boş hayal diyorlar. Akdeniz üniversitesinde bilgisayar mühendisi hocaya bunları dedim böyle diyorlar diye bana geleceğin mesleğine işssiz kalırsın diye kişileri takma dedi. Öyle yapıyorum kendi yolundan git. Bende 12. sınıfım bu arada.

Takmaman gerekiyor, sende onlara laf sokmayı düşün. Şimdi sen kazanınca hepsine projelerini maaşını falan atınca çok iyi intikam olur, takma gül geç böyle düşük iqlu insanlari dediklerine ne bakıyorsun. Yazilimdan anlamadiklari kesin.

Ne yaparsam yapayim kimsenin gözüne giremiyorum. Her zaman herkes beni her zaman düşük görüyorlar. Yaptığım şeyle olunca cidden morallleri ozulup zaten herkes yapıyor diyorlar. Yazılım ile ilgileniyorum. Benim bilgisayarım olsa bende yaparım diyorlar. Bunu söyleyenin de bilgisayar harici her şeyi var. Öğretmenler bile inanmıyor. Hayalimi söyleyince gülüyorlar. Okuduğum kitapları görünce hava atmak için mi getiriyon deyip gülüyorlar ki kitaplar da programlama kitabi. (Django). Kendi okumuş akrabalarım bile bıraksın yazılımı. Onun yaptigi seyleri yapan Elon Musk, Bill Gates. O yapamaz diyorlar. Öğretmenler okulda 2 sn dalsam gelip sanki hiçbir şey olmayacağım gibi bana bakıyorlar. Diğer çocuklar yapınca gülüp ben yapınca dalga geçiyorlar. Sinifta uyuyan çocukla gülüp eğlenirken ben soruları hızlıca yapıyorum. 1 saniye dalınca laf ediyorlar. Haftanın her günü her saati benim hiçbir şey yapamamam uzere kurulu sanki. Ben karsi bir şey de söylemiyorum. Anca guluyorlar. Herkesin tek bildiği konuşmak. Sizden de biraz fikir almaya geldim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Programlama kitabını okula getirmenin amacı ne ki? Zaten bilgisayar olmadan bir işinize yaramaz bence bir tık poser olduğunuzu düşünüyorlar.

Bir de ben bu tür şeylerle karşılaşmamak için yaptığım şeyleri çevreme anlatmam. Mesela spor salonuna başladım 4 ay oldu hala bilmezler. Çünkü insanların tek yaptığı eleştirmek.

Sessiz ilerleyin. İleride yapacaklarınızı paylaştığınız için pişman olabilirsiniz, bu hayatta sizi tutup aşağıya çeken çok insan olacaktır, sizi yadırgayan, yolunuza taş koymaya çalışan insanlar hep karşınıza çıkacaktır. Bunlara önem vermeyin, ilerleyin! Düştüğünüzde sizi tutup kaldıracak, içinizi dökebileceğiniz güvenilir dostlar kazanmaya çalışın. Bu hayatta taşın içinde parıldayan elmas gibi insanlar bulacaksınız onları kaçırmayın.

Matrix'e hoş geldin dostum. Tek yapman gereken yaptığın her şeyi gizli tutmak. Ortada görünme. Şu an en yakın dostlarımdan biri daha ne okuduğumu bilmiyor.

Programlama kitabını okula getirmenin amacı ne ki? Zaten bilgisayar olmadan bir işinize yaramaz bence bir tık poser olduğunuzu düşünüyorlar.

Programlama dediğim de. Sıkılınca okuyorum. Bayağı bir ilgimi çekiyor. Bazen tarih kitapları okuyor bilgisayarın tarihçesini incelemek falan hoşuma gidiyor.

Programlama dediğim de. Sıkılınca okuyorum. Bayağı bir ilgimi çekiyor. Bazen tarih kitapları okuyor bilgisayarın tarihçesini incelemek falan hoşuma gidiyor.
Muhtemelen sizin bir şeyler başarmanızı istemiyorlar hocam. Onlar boş şeylerle uğraşırken sizin kendinizi geliştirmeye çabanız onları rahatsız ediyordur. Bence bu yolda devam etmeniz çok iyi ilerde çok faydası olur size.

Akrabalar da zaten dünya üzerinde en boş insan topluluğudur. Yazılım sadece Bill gates ya da elon musk'ın yaptığı bir şey değildir. Üzerine yeterince çalışan herkes öğrenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı