İnsanlar maymunlarla ortak atadan mı geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrime inanabilirsiniz. Siz maymundan geliyor olabilirsiniz, ama ben maymundan gelmiyorum.
Hocam buna bir sürü kanıt var. Maymunun bazı türleri hayvanlar alemindeki en zeki hayvanlardandır. Bunun dini açısı da var fakat maymun ile ortak ataya sahipsek bu kötü bir şey değil.

Evrime inanabilirsiniz. Siz maymundan geliyor olabilirsiniz, ama ben maymundan gelmiyorum.
İstediğin kadar inkar edebilirsin dostum, maymundan geliyorsun. Senin görüşlerin gerçekleri değiştirmez. Evrim inanışla alakalı değil ayrıca, bu bir kanıt ve her insanın bilmesi ve kabullenmesi gereken bir gerçektir.

Ya isteyen istediğini savunsun ben inanmıyorum fakat gerçek olmadığı anlamına gelmez ya da adamlar savunuyor diye gerçek olduğu anlamınada gelmez birde evrimi garip garip örneklerle çökertmeye çalışan dini savunan insanlardan olmayın bence evrimi yine onu savunanlar çökertir.

Evet. Bunda sasiracak ya da "ehehe maymun" diye kucumseyecek bir sey yok. Solucan, muz bitkisi ve pandemiye yol acan Corona virusu ile de ayni ortak atadan geliyor insan.

Tum canlilar ortak bir atadan gelir ve ufak farkliliklarla birbirinden ayrilan milyonlarca farkli varlik tur - cins - aile gibi taksonomik ayrimlarla nitelendirilir.

Palamut baliginin hucre seviyesinde oksijenli solunum yapmasiyla yaris atinin hucresel seviyede oksijenli solunum yapmasi aynidir. Ayni gen sekansi ile kodlanir.

Tum canlilarin ortak ozelliklerinin ayni gen dizilimi ile kodlaniyor olmasi ortak ata ve ufak degisimlerle farklilasmalari tezini dogurur. ( Evrim )

Bu zaten cok eskiden beri bilinen bir olgu, hatta Musluman bilim insanlari da bunu ileri surer. Esas mesele evrimin nasil isledigi ( Dogal seleksyon ve calisma prensibi ). Yeni olan ve cigir acan sey bu.

Hic biyoloji bilmeden dahi su maymunun kas yapisina:

1601381054123.png

Ya da su koalanin parmak izine (sol koala, sag insan ):

1601381110840.png

Ya da su canlinin tipine:

1601381179727.png

Bakan rasyonel ve saglikli dusunebilen birinin ilk aklina gelecek seydir canlilarin birbirlerinden tureyebilme ihtimali.

İstediğin kadar inkar edebilirsin dostum, maymundan geliyorsun. Senin görüşlerin gerçekleri değiştirmez. Evrim inanışla alakalı değil ayrıca, bu bir kanıt ve her insanın bilmesi ve kabullenmesi gereken bir gerçektir.
Sen evrimi kabul ediyorsan, ben etmiyorum. İstediği kadar gerçek olsun, Allah'a inananlar da kanıt var diyor ama reddedenler var. Sen maymundan geliyorsun, ben gelmiyor ve reddediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen evrimi kabul ediyorsan, ben etmiyorum. İstediği kadar gerçek olsun, Allah'a inananlar da kanıt var diyor ama reddedenler var. Sen maymundan geliyorsun, ben gelmiyor ve reddediyorum.
Kur'an'ın başlarında siz hiç görmüyor musunuz, hiç sorgulamıyor musunuz diyor. Çok çelişkili bir durum açıkçası. Sizde maymundan geliyorsunuz, kabul etmemenizin veya reddetmeniz bir şeyi değiştirmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı