İnsanlar maymunlarla ortak atadan mı geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Kuyruk sokumu" sözcüğünün ya da ingilizce "tailbone" denilen bölgenin neden böyle adlandırıldığını düşündün mü?
Genetik bozukluk sebebiyle kuyruklu doğan çocuklarla ilgili yazı okudun mu hiç?
İnsanda körelmiş organlarla ilgili bir şeyler okudun mu, kuyruk sokumunda kullanılmayan omurlara dair bir şeyler gördün mu?
Evet düşündüm. Maymundan geldiğimizi düşünen birisi ''aha göçük'' o zaman kesin önceden burada kuyruk vardı demiş. Genetik bozukluk dediğimiz olay ise apayrı bir şey. Konumuzla hiç alakası yok. Genetik bozukluk nedeniyle sırtında kol, boynunda parmak çıkan insanlar var.

Bana göre(yanlış veya doğru) her şey yaratıldı kimse kimseden oluşmadı. Ama sonra ki olaylar sürekli bir gelişim içinde oldu. Dünya da tüm bilgiler vardı. İnsan geliştikçe bilgiler ortaya çıktı. Bana göre yüzyıl önceki insanlardan şimdi daha zekiyiz. Bu da kendi kendine olamayacağına göre...

Einstein'dan Edison'dan Tesla'dan daha mı zekiyiz yani. Herkes bilgilerine yeni bilgiler katarak geliştiriyor. Senin dediğin çok saçma. İcatlar da bir birikim sonucu oluşuyor. Herkes bir kişinin yaptığı işi sürdürerek geliştiriyor.O zamanın şartları ile karşılaştır.

İnsanlar maymunlarla ortak atadan mı geliyor? Kanıt verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biraz önce de söyledim evrime maymundan gelme gözüyle bakmayın. İlla ki maymun gözüyle bakmak istiyorsanız. Gündemi takip edebilirsiniz. Gelmediğimiz kesin ama bazı insanlardan dolayı onlara doğru gittiğimiz de kesin. 😃

Benim itiraz ettiğim şey maymundan gelmiyoruz.

Einstein'dan Edison'dan Tesla'dan daha mı zekiyiz yani. Herkes bilgilerine yeni bilgiler katarak geliştiriyor. Senin dediğin çok saçma. İcatlar da bir birikim sonucu oluşuyor. Herkes bir kişinin yaptığı işi sürdürerek geliştiriyor.O zamanın şartları ile karşılaştır.
Aynen daha zekisin hatta İbn-i Sina’dan da. Ama işte onlar zamanlarının en zeki ve en bilge kişileriydi. Fark bu.

İnsanda evrimin renkli göz, renkli saçtan öteye gittiğini düşünmüyorum. Yani hiçbir zaman kuyruğumuz olmadı.
...

Evet düşündüm. Maymundan geldiğimizi düşünen birisi ''aha göçük'' o zaman kesin önceden burada kuyruk vardı demiş. Genetik bozukluk dediğimiz olay ise apayrı bir şey. Konumuzla hiç alakası yok. Genetik bozukluk nedeniyle sırtında kol, boynunda parmak çıkan insanlar var.

Madem dusundun, seni "hic bir zaman kuyrugumuz olmadi" dedirtecek kadar kesin ikna eden sey nedir; kuyruk sokumunun varligini ve kuyruklu dogan insanlarin varligini bilmene ve uzerine dusunmus olmana ragmen?

Maymundan geliyorsak maymun neden hala var. Hiçbir üstün özelliği de yok agaçta oturup böcek yiyor koltuk altlarını kaşıyorlar. Üstün bir özelliği de yok. Bu kalan maymunlar evrimleşmiş insan olmuş ama bazıları olamamış mı? Neandertaller, Denisovalılar nerede?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı