İnsanlar maymunlarla ortak atadan mı geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim itiraz ettiğim şey maymundan gelmiyoruz.

Sana samimi sekilde verebilecegim yegane tavsiye on yargilarini bir kenara koyup kolay anlasilabilecek bir evrim kitabi alip okuman.

Insan once neyi bilmedigini bilmeli, sonra da neyi kabul etmedigini.

Senin ikisini de bilmedigin asikar. Bunu kalp kirmak amacli soylemiyorum, kusuruma bakma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maymundan geliyorsak maymun neden hala var. Hiçbir üstün özelliği de yok agaçta oturup böcek yiyor koltuk altlarını kaşıyorlar. Üstün bir özelliği de yok. Bu kalan maymunlar evrimleşmiş insan olmuş ama bazıları olamamış mı? Neandertaller, Denisovalılar nerede?
Evrimciler buna genel olarak körelmiş organ meselesinden yaklaşırlar. Kullanılmayan organ ölür.

Maymundan geliyorsak maymun neden hala var. Hiçbir üstün özelliği de yok agaçta oturup böcek yiyor koltuk altlarını kaşıyorlar. Üstün bir özelliği de yok. Bu kalan maymunlar evrimleşmiş insan olmuş ama bazıları olamamış mı? Neandertaller, Denisovalılar nerede?

Ironi mi yapiyorsun okudugunu mu anlamiyorsun?
Bu konuda evrimi savunan kimse "maymundan geldik" demiyor, konu basligi da demiyor.
Cidden, neyi reddettiginizi biliyor musunuz?

Maymunun senden ustun bir suru ozelligi var. Hadi fiziksel - atletik ozelliklerini bir kenara birak, zihinsel olarak da senin yapamayacagin seyi yapan onlarca maymun var.

Izle bakayim bu maymundaki hafiza var mi sende.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ironi mi yapiyorsun okudugunu mu anlamiyorsun?
Bu konuda evrimi savunan kimse "maymundan geldik" demiyor, konu basligi da demiyor.
Cidden, neyi reddettiginizi biliyor musunuz?

Evet biliyorum, maymunun atası benim atam değil onu redediyorum. En ufak bir benzerlikte atası mı olmamız lazım. Bu benzerliğin ölçüsü nedir kaç gramdır? O zaman her organik canlı benim atam.

Ben geldiğimizi kabul etmiyorum ama gittiğimizi kabul ediyorum.
Sana tavsiyem evrim ağacı, efe aydal gibi kanalları izlemen. Benimle tamamen zıt görüşte olsalar bile izleyip bilgileyorum. Daha sonra zıt görüşlere daha sakin bir tavırda yaklaşabiliyorum. Zıt görüşleri tanıki ona göre bir argüman oluştur.

Izle bakayim bu maymundaki hafiza var mi sende.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaptığın bir hakaret. O canlı ile insan aklı karşılaştırılacak derecede midir?!

Maymundan geliyorsak maymun neden hala var. Hiçbir üstün özelliği de yok agaçta oturup böcek yiyor koltuk altlarını kaşıyorlar. Üstün bir özelliği de yok. Bu kalan maymunlar evrimleşmiş insan olmuş ama bazıları olamamış mı? Neandertaller, denisovalılar nerede?

Ara formların kanıtları dünyanın her yerinde mevcut, gerçekten konuyu anlamak istiyorsan "sapiens: Hayvanlardan tanrılara insan türünün kısa bir tarihi" adlı kitabı okumanı öneririm, tabii gerçekten öğrenmek istiyorsan, bazılarının amacı sadece ortalıkta inanmıyorum demek ve tartışma çıkarmak maalesef.

Yaptığın bir hakaret. O canlı ile insan aklı karşılaştırılacak derecede midir?!

Hakaret degil.

Maymunun zihinsel kapasitesinin insanin zihinsel kapasitesiyle kiyaslanamayacak oldugunu hic bir sey bilmeden iddia etmen asil insan zekasina hakaret.

Su konuya biraktigin 1 tane bilgi zerresi yok, sadece yapilan iddialari koru korune reddetmekle ve anlamsiz emoji gondermekle mesgulsun.

Evet biliyorum, Maymunun atası benim atam değil onu redediyorum. En ufak bir benzerlikte atası mı olmamız lazım. Bu benzerliğin ölçüsü nedir kaç gramdır? O zaman her organik canlı benim atam.
Sizin reddetmeniz gerçeği değiştirmez. Kısacık bir araştırma ile düzgün bir sonuç elde edebilirsiniz.
"Bana göre değil..." cümlesi sizin kendi fikrinizdir fakat elinizde hiçbir kanıt yoksa baştan çürümüştür.

Neden haksız olduğunuzu kabul etmiyorsunuz? Elinizde argüman yok, düzgün bir delil yok. Aynı şeyleri geveleyip duruyorsunuz. Lafım sadece size değil herkese.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı