İnsanlar nasıl var oldu?

Bence evrim teorisi yanlış ama doğru. Yani şöyle. Biz mantıken ademden evrildik. Ya adem daha farklı ise ve biz onun evrilmiş halleriysek bunu hiç düşündük mü peki? Yani evet biz evrildik ama bu maymunlardan değil bence. Yani sırf maymunlar bize benziyor diye maymunlardan evrildik demek mantıksız geliyor bana. Sonuçta burası dünya ve daha insanlara benzeyen daha bizim bilmediğimiz kaç canlı vardır. Sırf benziyor diye evrildik demek yanlış bence.

Bence evrim teorisi yanlış ama doğru. Yani şöyle. Biz mantıken ademden evrildik. Ya adem daha farklı ise ve biz onun evrilmiş halleriysek bunu hiç düşündük mü peki? Yani evet biz evrildik ama bu maymunlardan değil bence. Yani sırf maymunlar bize benziyor diye maymunlardan evrildik demek mantıksız geliyor bana. Sonuçta burası dünya ve daha insanlara benzeyen daha bizim bilmediğimiz kaç canlı vardır. Sırf benziyor diye evrildik demek yanlış bence.

Evrimi bir araştırın bence.

Sen çok yanlış anlamışsın! Evrim öyle bir şey değil. Biz maymundan gelmedik. Sadece ortak atamız var diyor.

Geçenlerde evrim teorisini öğrendim ve ateist oldum. Artık dinlerin kültürel evrimin bir sonucu olduğunu düşünüyorum. YouTube'da evrim ile ilgili her videonun altına ilk insan Adem'dir evrim yalan vb. yazanlarla dolu. Sizce insan dünya'ya sonradan mı gelmiştir yoksa 4.5 milyar yılda bakterilerden mi evrilmiştir?

Evrim olabilir ancak hâlâ elimizde tam bir kanıt olmadığı için emin konuşmuyorum. Birisi çıkıp "Ben X dinine inanıyorum ama evrime de inanıyorum." diyemez. Çünkü bana kalırsa evrim ile din çelişkili şeylerdir. Bir süre sonra gerçekten büyük kanıtlar bulursak ve evrimin gerçekten var olduğunu kanıtlarsak işte o zaman dinlere inanç giderek azalacak. Ama eğer kitaplarda dendiği gibi yaratıldıysak orasını bilemem.

Ben Müslüman'ım ben bir yaratıcı olduğuna inanıyorum çünkü evren nasıl oluştu neyse ben bu konuda tarafsız kalmayı tercih ediyordum çünkü her an linçlenebilirim.

Son düzenleme:
Hocam adem ilk insan derken dikkat etmek lazım Kur'an da mecaz çok kullanılır, benim düşüncem o ki Ademden önce insanlar gerçekten maymun gibi yaşıyordu ancak Adem in gelmesi ile birlikte insanlık özelliklerini kullanmaya başladılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı