İnsanlar neden Android yerine iOS tercih eder?

• Konuyu başlatan cuve
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cuve

Hectopat
Merhaba. Bugün forumda da gördüğüm konular üzerine düşünmeye başladım. Xiaomi Redmi Note 10 Pro kullanıyorum bundan önceki telefonlarım hep düşük seviye telefonlardı. J7 2016, Samsung M10 gibi. Xiaomi'ye geçince resmen dünyayı keşfettim. 6 GB RAM ve 128 GB depolama sınırıyla gerçekten çok rahat hissediyorum. Batarya kapasitesi 5020 mAh ve hızlı şarj özelliği var. 30-40 dakikada koskocaman bataryaya sahip telefon şarj oluyor %100. buraya kesinlikle telefonumu öne çıkarmak veya övmek gibi bir durumum yok ancak gördüğüm kadarıyla IPhone'larda ki tek öne çıkan özellik kamera ve uzun süre güncelleme alması oluyor. Aranızdan da böyle yapan varsa neden 6000 bin TL'lik telefon yerine 12-13 bin TL'lik telefonları tercih ediyorsunuz sorabilir miyim? (ben bu zam felaketi başlamadan önce bu telefonu 3.900'e aldım, iPhone 11 o zamanlar 7K falandı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yazılım, kullanım rahatlığı, kalite ve donanım olarak Apple genelde Android'lerden daha iyi oluyor çünkü.

Merhaba. Bugün forumda da gördüğüm konular üzerine düşünmeye başladım. Xiaomi Redmi Note 10 Pro kullanıyorum bundan önceki telefonlarım hep düşük seviye telefonlardı. J7 2016, Samsung M10 gibi. Xiaomi'ye geçince resmen dünyayı keşfettim. 6 GB RAM ve 128 GB depolama sınırıyla gerçekten çok rahat hissediyorum. Batarya kapasitesi 5020 mAh ve hızlı şarj özelliği var. 30-40 dakikada koskocaman bataryaya sahip telefon şarj oluyor %100. buraya kesinlikle telefonumu öne çıkarmak veya övmek gibi bir durumum yok ancak gördüğüm kadarıyla IPhone'larda ki tek öne çıkan özellik kamera ve uzun süre güncelleme alması oluyor. Aranızdan da böyle yapan varsa neden 6000 bin TL'lik telefon yerine 12-13 bin TL'lik telefonları tercih ediyorsunuz sorabilir miyim? (ben bu zam felaketi başlamadan önce bu telefonu 3.900'e aldım, iPhone 11 o zamanlar 7K falandı)

Her Apple kalitelidir ama her Android kaliteli değildir. Apple bir yapalım pir yapalım kafasında her ürününü kaliteli yapıyor. Android ise A'dan Z'ye her çeşit telefon yaptığı için ve genelde insanlar en ucuz olanlarını satın almayı tercih ettiği için sonra şikayetler çoğalıyor. Halbuki iPhone 13 için vereceğin parayla Android tarafında da aynı kaliteyi yakalarsın.

Her Apple kalitelidir ama her Android kaliteli değildir. Apple bir yapalım pir yapalım kafasında her ürününü kaliteli yapıyor. Android ise A'dan Z'ye her çeşit telefon yaptığı için ve genelde insanlar en ucuz olanlarını satın almayı tercih ettiği için sonra şikayetler çoğalıyor. Halbuki iPhone 13 için vereceğin parayla Android tarafında da aynı kaliteyi yakalarsın.

Aynı dediğiniz gibi. Hatta bir marka ile bir yazılımı karşılaştırmanız da bunu kanıtlar nitelikte.

Redmi Note 10s kullanıyorum. 25-30k olmasa iPhone alırdım. Apple cihazlarına 5-10 yıl yazılım desteği veriyor. Ben bunu Google harici hiçbir Android OEM'inden görmedim. Tek ana sebebi bu bence. Google güncellemeleri merkezi bir sistemle yollasa. Windows gibi. Sürücüler farklı ama her PC aynı güncellemeyi alıyor.

Redmi Note 10s kullanıyorum. 25-30k olmasa iPhone alırdım. Apple cihazlarına 5-10 yıl yazılım desteği veriyor. Ben bunu Google harici hiçbir Android OEM'inden görmedim. Tek ana sebebi bu bence.
Samsung 4 sene ana yazılım güncellemesi, 5 sene de güvenlik güncellemesi veriyor(S21 ve sonrası).

Genelde yazılım. Ayrıca benim daha çok sevdiğim yanı arayüzün güzel olması. Her telefonun üreticisi güzel bir arayüz koymayabiliyor. Özellikle düz Android arayüzü bana iğrenç gelmekte. Fakat iOS arayüzü daha modern ve optimize. iOS'un ilk modernleştiği zamanlar (Doğru biliyorsam iOS 7 oluyor, yanlış ise doğrusunu söylerseniz sevinirim) bile mevcut yılımızdaki bazı Android cihazların arayüzünden daha moderndi. Sadece arayüz tarafından değerlendirebildim. Benim için genelde görsellik önemlidir. Zaten diğer üyeler muhtemelen diğer yönlere de değinecektir :)

Android uygulamalar durduruldu sonra Whatsapp sürekli olarak duruyor gibi hatalar yüzünden. İphone 3- İphone X arası modellerin hepsini kullandım ve yaklaşık 12-13 yıllık bir süreye tekabül ediyor. İsim vermeden bir android telefon kullandım ve 2 ay dayanabildim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı