İnsanlar neden İngilizce bilmiyor?

Ben kendim şahsen ingilizceyi basit derecede bilen biriyim. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve çevremdeki insanların da ingilizcesi çok iyi o yüzden bir sıkıntım çıkmıyor. Fakat genel olarak insanlar üşengeçlik ve kim uğraşacak onunla dedikleri için öğrenmiyorlar. Kim bir YouTube videosunu 2 saat izleyip bir de üstüne tekrar yapacak diye düşünüyorlar. Halbuki o 2 saatin yaşamlarını değiştireceğini bilmiyorlar. Okulda öğretilen ingilizcenin gerçek İngilizce sanılması durumu da var tabii.

@Mavi Ekran78 yani siz tutun Afrika'nın bir köyünde sömürgecilik yapmaya başlayın, her şeyi kendinize bağlayın oradaki insanlar tercih olarak değil zorunlu olarak öğreniyor dili. Öğrenemezlerse yaşayamazlar. O konuya girersek bence biraz zor çıkarız ama evet siz de haklısınız. 🙂

O konuya girmeyelim boş ver.😃

Çoğu kişi İngilizceye gerek yok diyerek öğrenme gereği duymuyor da tam tersine yanılıyorlar. Dünyadaki insanlarla sadece İngilizce bilerek anlaşabiliyorsun, ne güzel bir şey değil mi? Basit global bir dil. Çoğu ülkenin vatandaşlarının bildiği dil olduğu için iletişim konusunda problem olmuyor.

Geri
Yukarı