İnsanlar Neden İphone Alıyor?

• Konuyu başlatan T4b
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 109
  • Görüntüleme 11B
Bahsettiğim iPhone 7, Plus ve 128 GB olan modeli. Hatta, abartmayıp neredeyse en düşük fiyata bakmışım, N11'de 7000 TL. Buyrun;

Görmek istediğiniz fiyata görüyorsunuz sanırım.
Ürünü daha ucuza bulmak da mümkün ama siz büyük ihtimalle mağaza güvenilir değil falan filan diyeceksiniz. Sizin attığınız ürün de n11 üzerinden satışta zaten.
Bunlar yokken nabiyordunuz ? GM 8 var kıytırık birşey 800tl ayrıcada kullanıyorum gayet hızlı seri ve çalışır iş yapar durumda. Bir telefondan ne bekleyebilirsiniz uzaya mi gideceksiniz 8plus'la? X max'la seyahate çıkıp x max'la kendinizi başka bir telefonla yanak yanaga resim mi cekileceksiniz . Cem YILMAZ'ında dediği gibi Çin'de üretiliyor bunlar ve Çin'de adamlar hala tuşlu basmalı takoz gibi telefonları kullanıyorlar . Demekki ihtiyaçları yokken benim ülkemde ki dolar enflasyonuyla mücadele eden vatandaşımın elinde niye en son çıkan model iPhone'lar var? El oğlu kiloyla değil tane ile satıyor diye çokta tatlı geliyor tabi Apple :)
Hala tuşlu basmalı takoz telefonlar kullanıyoruz
-Çinli Adamlar
Buyurun 2015’ten

Son düzenleme:
Açıklaması yok. 2 farklı cihaz kullanabildim şimdilik. Biri 700 TL civarlarında olmasına rağmen ne bi' donma ne bi' crash ne bi' şarj problemi çektim. 2-3 yıl kullanmama rağmen sadece 2 kez güncelleme alması eksi tarafı. Neyse ki XDA gibi sitelerden android sürümünü kolayca yükseltebildim. Gerçi o takılmaları o zaman gördüm. 1 yıldır da Nokia 8 kullanıyorum. Kendi kamera uygulaması berbat olsa da internet üzerinde yayınlanan modlanmış Google Camera uygulaması ile gördüğüm en iyi fotoğrafları çekti. Oynama var mı fikrim yok ancak iPhone 7-8 ile arasında fark olmadığı çok açık. Bizzat karşılaştırma fırsatım oldu. X ile hiç karşılaştırma yapamadım. Zaten yapsam da büyük ihtimal X daha iyidir 🙃. Her ay düzenli olarak güncelleme geliyor. Pie güncellemesi biraz geç geldi. Onun dışında tek bi' şikayetim bile yok. Şarjı 1-1.5 gün falan gidiyor ki bazı günler elimden düşmüyor telefon. PUBG Mobile ultrada akıyor. Ben alırken 2700 TL gibi bir fiyatı vardı. İşletim sisteminde problem olduğunu düşünmüyorum. Nedense herkes orada sıkıntılı görmüş Android'i ki telefonumda saf Android yüklü. 1 yıldır sıfırlamama rağmen tek bi' takılma bile yok. İyi ki iPhone 6 yerine bunu tercih etmişim diyorum. Fiyatları o zaman çok yakındı. WhatsApp'taki kod olayı vardı geçenlerde. Nedense problem çıkarmamıştı. Ancak diğer Android olan arkadaşlarımın sanki interneti yokmuş gibi problemleri ortaya çıkıyordu. Kopyalayıp gruba atmak zevk haline geldi benim için 😁. Neyse konuyu biraz dağıttım. Kısacası hala neden alınıyor bilmiyorum.

Görmek istediğiniz fiyata görüyorsunuz sanırım.
Ürünü daha ucuza bulmak da mümkün ama siz büyük ihtimalle mağaza güvenilir değil falan filan diyeceksiniz. Sizin attığınız ürün de n11 üzerinden satışta zaten.

Hala tuşlu basmalı takoz telefonlar kullanıyoruz
-Çinli Adamlar
Buyurun 2015’ten
600tl nerede 6000tl nerede. Sen aylık kaç TL maaş alıyorsun kardeşim ? Yada baba parasıyla aldıysan koymaz tabi bilemem. Ama egerki asgari maaşa yakın alıyorsanız 6000tl lik telefon kullanma lüksü nereden geliyor ? [emoji54]

Ama sonuçta android telefonlarla ios telefonların hızı yaklaşık olarak aynı

Sent from my SM-J710FQ using Technopat mobile app
Burada kastım her ne kadar eski serilerinde yavaşlama olsa da diğer markalara göre iyi bir stabillik ve destek sunuyorlar. Örneğin S7 ve note FAN serisi şu an güncelleme almıyor. Ancak 1 GB RAM'lık İphone 6 bile hala güncel kalabiliyor.

Orası doğru birşey diyemem . onunda tek sebebi yeni amiral gemilerini aldırmak için birde çok fazla Samsung serisi var onun içinde her telefona ayrı yazılım yapmak zahmetli iş
Burada kastım her ne kadar eski serilerinde yavaşlama olsa da diğer markalara göre iyi bir stabillik ve destek sunuyorlar. Örneğin S7 ve note FAN serisi şu an güncelleme almıyor. Ancak 1 GB RAM'lık İphone 6 bile hala güncel kalabiliyor.

Şimdi arkadaşlar işin özünü anlatayım size kimse bu konulara değinmemiş.

Bakın ios kapalı kaynak kodlu bir işletim sistemi android ise açık kaynak kodlu bu sebeple hacklenmesi kırılması daha basit olan bir işletim sistemidir android. Stabiliteden bahsedilmiş kime göre neye göre, ben şöyle açıklamak istiyorum android de neden bataryalar çok yüksek mah içeriyor ios da neden çok düşük bunu düşündünüz mü hiç ? Anlatayım çünki android de bir düzineden çok srkaplanda boşyere çalışan uygulamalar var zaten android kullanan birisi telefonunda nasıl bir takılmalar olduğunu ilk aldığında olmasada 1 2 ay sonra gözlemleyebilir. İos da bu takılmalar yok denecek kadar az çünkü dediğiniz gibi stabil çalışmasından kaynaklı.
Birde şöyle bir durum var android gibi zırt pırt güncelleme olmamasından ötürü sevenlerde var yani demem o ki iphone hayattır ama sağ görüşlü biri olarak para verirmiyim derseniz, vermem [emoji16]
Beniö gibi düşünmüyorsanız ve bütçeniz yetiyorsa alabilirsiniz.

Sent from my Redmi 5 Plus using Technopat mobile app

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı