İnsanlardaki aşı karşıtlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TECNOPC

Centipat
Günün sorusu, kolay gelsin.

Bu problemi bayağı bir yaşıyordum fakat karşı tarafa derdimi anlatamıyorum. Önüne kaynaklar getiriyorum, okumadan izlemeden yazı yazıyor. Aslında attığım kaynaklara baksa sorularına cevap bulacak ama bizim milletimizde araştırma "sıkıntısı" gibi bir durum var. Mesela Almanya'da komplo teoricileri kendilerine inandırmak için bloglarda kendi yazıp düzenlediklerini sunucularına sunuyor, o bloglara baktığımız zaman sürekli kapanıp duruyor yani güvenli bir bilgi kaynağı değil. Üstelik Almanca, insan bir İngilizce, Türkçe kaynak atar. Neyse, biz devam edelim.

-- Aşının içinde çip kısırlaştırıcı madde olmasına imkan yok. Nedeni, böyle bir teknoloji yok çünkü eğer böyle bir teknoloji olsa sizin bunu öğrenme ihtimaliniz dahi yok. Amerika, Rusya gibi ülkeler yıllarca büyük bir gizlilikle silah geliştiriyor olabilir. Ama hala bundan haberiniz yokken böyle büyük bir planın kolay kolay ortaya çıkma imkanı yok. Zaten sizi yönetmek için aşıya gerek yok. Kullandığınız Google, WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube gibi uygulamalar sizi sizden daha iyi tanımlıyor, buna big data deniyor. Kaynaklarda vardır.

-- Bir başka neden, aşı oldu benim tanıdığım. 2 hafta sonra yaşlı bir tanıdığım öldü. Aşıların bir etki süresi vardır, aşıdan aşıya değişir. Bir de aşıların korunma yüzdesi var. (Ben tam bir kaynak bulamadım her bir siteden farklı ses çıkıyor.) O sırada COVID'e yakalanmış olabilir, adı üstünde "yaşlı". Aşılar 1 yılda geliştirildiğinden böyle etki yüzdeleri var, bize de 10 yıl versen biz de yaparız. Hemen anlatayım nasıl 1 yılda çıktı sorusunu, çünkü dünyadaki herkes buna odaklanmıştı. Bir başka neden ise de ilaç firmaları. Evet, ilaç firmaları kar etme amacı var, zaten bu sayede 1 yılda COVID aşısı çıktı. O zaman neden aşı olalamları duyar gibiyim çünkü %50, 60, 70, 80, 90 bile yüksek rakamlar bu sayede aşı daha çok geliştirilene kadar zaman kazanmış oluruz.

Bir diğer neden ise çocuklarıma zararlı, otizim yapıyor konusu. Otizim yaptığı konusunda hiçbir kaynak bulunmamakla beraber COVID aşısı hariç, bütün aşılar yıllarca denedi, onaylandı ve milyarlarca insan türlü türlü aşı oldu. Hiçbirinde de otizim olmadı, milyarda 1 şansını da aklınızdan geçiriyorsanız... Lütfen. COVID aşısı hariç dedim çünkü onun çocuk versiyonu yok.

Sürü bağışıklığını duydunuz mu? Attığım videolarda var. Neden aşı olmak zorunda olduğumuzun sorusu.

Buraya bütün nedenleri yazamam, o yüzden kaynaklardan bakabilirsiniz.

Buraya örnek kaynaklar koyuyorum, eğer bir aşı karşıtıysanız kaynakları okuduktan sonra aklınızda soru kalırsa altta güzel bir dille belirtirseniz sevinirim. Son olarak COVID gerçekten var ve bizi COVID değil insanlar öldürüyor.

O kadar bahsettiğim kaynaklar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Not: Boş yazılar atacaksanız hiç atmayın amacımız tartışmak, araştırmak böyle bir amaçımız yoksa gidebilirsiniz.

Hepsini okuyamadım fakat şöyle açıklayayım. Babam ve ben şeker hastası olduğumuz için bize aşı sırası geldi. Babam 50, ben 18 yaşındayım. Sinovac aşısını seçtik ve iki doz vurunduk. Yaşadığımız yan etkiler sadece baş ağrısıydı. Bu kadar aşıdan korkulmasına gerek yok. Sadece BioNTech olmanızı önermem.

Hepsini okuyamadım fakat şöyle açıklayayım. Babam ve ben şeker hastası olduğumuz için bize aşı sırası geldi. Babam 50, ben 18 yaşındayım. Sinovac aşısını seçtik ve iki doz vurunduk. Yaşadığımız yan etkiler sadece baş ağrısıydı. Bu kadar aşıdan korkulmasına gerek yok. Sadece BioNTech olmanızı önermem.

Neden BioNTech sorabilir miyim?

Asla olmam. Çip olmaz zaten benim başka düşüncelerim var. Buraya yazamayacağım düşünceler.
Nedenini belirtmeden boş bir yazı olmuş. Amacımız tartışmak, araştırmak böyle bir amacın yoksa gidebilirsin.

Muhtemelen tekrar gözden geçirirler, kısa bir süreliğine BioNTech olmayın.
Bir kısmı yaşlıymış, geçmiş olsun. Muhtemelern en zayıflarda görüldü.

Nedenini belirtmeden boş bir yazı olmuş. Amacımız tartışmak, araştırmak böyle bir amacın yoksa gidebilirsin.

Muhtemelen tekrar gözden geçirirler, kısa bir süreliğine BioNTech olmayın.
Bir kısmı yaşlıymış, geçmiş olsun. Muhtemelern en zayıflarda görüldü.

Yine de garantiye almak lazım, ölüm yaşanmasaydı eğer BioNTech'e daha fazla güvenirdim. Sputnik V aşısı çıksaydı eğer, büyük ihtimal onu olurdum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı