İnsanlardaki aşı karşıtlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şahsen şu an olmak istemem çünkü şu an üretilen aşılara pek güvenmiyor çip falan zaten hikaye öyle bir şeye inanmam ancak daha 1 yıl olmadan aşı çıkması garip yani normalde aşılar yıllarca yapılan deneyler çalışmalar sonucu bulunuyor, bu sebebten daha erken olduğunu düşünüyorum.
Covid zaten asırlardır olan bir şey. Aşının erken çıkmasının sebebi bu olabilir.

Hayatımızı önemsemeyen bir devletten bedava aşı vuruluyoruz.
Ben aşı karşıtlığını yanlış olduğunu savunuyorum, devleti değil.
Şahsen şu an olmak istemem çünkü şu an üretilen aşılara pek güvenmiyor çip falan zaten hikaye öyle bir şeye inanmam ancak daha 1 yıl olmadan aşı çıkması garip yani normalde aşılar yıllarca yapılan deneyler çalışmalar sonucu bulunuyor, bu sebebten daha erken olduğunu düşünüyorum.
Yazıyı okusaydın keşke bütün herkes buna önem verdi, ilaç firmaları birbiriyle yarıştı. Çünkü ilk aşıyıbulan zengin olucaktı.
Şimdi insanlar şunu düşünüyor:Hem salgının geldigi yer Çin, hem de aşının geldiği yer.
İster istemez tereddüt var.
Ben aşı karşıtlığının yanlış olduğunu savunuyorum, ülkeleri değil.

Ben aşı karşıtlığını yanlış olduğunu savunuyorum, devleti değil.

Yazıyı okusaydın keşke bütün herkes buna önem verdi, ilaç firmaları birbiriyle yarıştı. Çünkü ilk aşıyıbulan zengin olacaktı.

Zenginlik ile alakası olduğunu zannetmiyorum öyle olsaydı kanserin de tedavisi çoktan bulunmuştu.

COVID ailesindeki diğer virüsler için zaten uzun süredir aşı için çalışılıyordu ve oradaki ilerlemeler sayesinde benzer yapıda olan ve tüm dünyayı etkileyen bir virüs olmasından kaynaklı COVID-19 için kısa sürede bir aşı bulunabildi.

Ebola gibi virüslerin aşıları uzun yıllar bulunmaz iken nasıl oldu da bu virüs de 1 yıl içinde buldular?

Zenginlik ile alakası olduğunu zannetmiyorum öyle olsaydı kanserin de tedavisi çoktan bulunmuştu.
Kanser neredeyse her zaman mutasyona uğrayan bir hücre. Korona zor zamanlarda üremek için mutasyona uğruyor. Bin bir türlü kanser türü var.

cats.jpg

Yazıyı okusaydın keşke bütün herkes buna önem verdi, ilaç firmaları birbiriyle yarıştı. Çünkü ilk aşıyıbulan zengin olucaktı.
Okudum fakat ilk defa bukadar büyük bir salgın olmadi dünyada ve o zamanlarda da zengin olma şansları vardı fakat kaç yıl sürdü bulunması.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı