İnsanlardaki aşı karşıtlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ölmeyi tercih etmektense kolumu robot yaparım. Şu anda bile var.

Ölmek? Ölceğimizi kim söyledi normal şekilde de yaşayabileceğiz ama süpergüç gibi görüleceği için insanlar böyle şeyler yapacak. Neyse şu anki muhabbet bir anlam ifade etmiyor 15 20 yıl sonra olacak bu tarz şeyler çünkü.

Bu bağlamda, kapitalist sistem ve sahiplerinin insan sağlığına fayda sağlayacak bir şey oluşturacağını sanmıyorum.
Zaten sistem senin hayrına aşı üretmiyor, kendi hayrına aşı üretiyor. Ne kadar az hasta kişi, o kadar fazla çalışan ve dönen çark demek. Daha fazla çalışan ve çalışma saati demek daha da fazla kapital demek.

Asla olmayacağım bir aşı, ben olduktan sonra 5 yıl 10 yıl sonra bana ne olacak belki bir sağlık problemi yaşatacak bana dünya sağlık örgütüne ve hiçbir ülkeye inanmıyorum ve güvenmiyorumda.
Siz bu devirde Dünya'nın önemli çalışmalarının yapıldığı bir yere güvenmiyorum mu dediniz? Bu adamlar öldürse bizi çoktan öldürürdü.

Zaten sistem senin hayrına aşı üretmiyor, kendi hayrına aşı üretiyor. Ne kadar az hasta kişi, o kadar fazla çalışan ve dönen çark demek. Daha fazla çalışan ve çalışma saati demek daha da fazla kapital demek.
Sadece ilaç sektöründe bile çok iyi para var. Çalış ya da çalışama bir şekilde sisteme fayda üretiyoruz zaten.

Asla olmayacağım bir aşı, ben olduktan sonra 5 yıl 10 yıl sonra bana ne olacak belki bir sağlık problemi yaşatacak bana dünya sağlık örgütüne ve hiçbir ülkeye inanmıyorum ve güvenmiyorumda.

Zaten bilim insanları boşa oluyor değil mi?
Boşa araştırılıyor değil mi?
Sen olsan ne olur ki?

Zaten bilim insanları boşa oluyor değil mi?

Bence de. Benim en çok sinir olduğum kısım ise bu aşıları binlerce belki de on binlerce kişilerin üzerinde deniyorlar ve ona göre yorumluyorlar. Ama insanlar konuştukları 2-3 kişiye daha çok inanıyor öyle ki on binlerce kişiyle yapılan araştırmanın sonucunu reddediyorlar.

Tanrının düşünebilme iradesi verdiği bir varlık nasıl aşı karşıtı olabiliyor bilemiyorum. Son zamanlarda arttı bu aşı karşıtları.

Onlar olsa bize ne katkısı olur ki?
Salın olmasınlar ya Allah/Tanrı/Yaradan zaten beyin vermiş araştırma ve kullanmak için koskoca her konu da bilim insanları zeki diyorlar olunca onlar aşı (yağnim bil geyts iliminatici güvenme) tayfası oldukça ülke de cahilller artıyor.

Not: Orada Allah/Tanrı/Yaradan dememin sebebi herkes aynı dine inanmıyor olması.

Bence de. Benim en çok sinir olduğum kısım ise bu aşıları binlerce belki de on binlerce kişilerin üzerinde deniyorlar ve ona göre yorumluyorlar. Ama insanlar konuştukları 2-3 kişiye daha çok inanıyor öyle ki on binlerce kişiyle yapılan araştırmanın sonucunu reddediyorlar.
İnsanlar hayatları konusunda karar almakta özgür ancak, aldıkları kararlar benim sağlığımı da etkiliyorsa ben ona karşı çıkarım. Bebeklerine gerizekalı olacak diye aşı yaptırmayanlar falan türedi. Senin çocuğunun akıllı olmasına zaten imkan yok dememek için zor tutuyorum bu tarz insanlara.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı