Insanlardan engel yemek

Engel attıysa takmayın, karşı tarafın içine sinmemişsinizdir. Belki de benim gibi olabilecek en iyi dostu arıyorlardır. Ben de biriyle tanıştığım zaman duruma göre belki 1 saat, belki 1 ay konuşurum, baktım içime sinmiyor zevk almıyorum onunla konuşmaktan engeli basıyorum. Neden açıklamıyorsun diyen varsa da niye o kadar zamanımı çaldın vb. gibi konularla uğraşmak istemiyorum. Sorun sizde değildir, kendine göre iyi birisindir ama karşıdakiyle kafan uyuşmamış olabilir. Bu durum çok normaldir.

Aman aman aman sakın, zaten kötü anılarım var.

Hocam açıkçası sizi tanımıyorum bile ama gerçek hayatta da bu kadar inatçıysanız engel yemenizde tuhaf bir şey yok biraz kabullenin biraz alttan alın her olayda ben haklıyım konumuna geçmeyin sizin en büyük sorununuz kendi hatalarınızı görememeniz.

Artık canıma tak etti çünkü insanlarla konuşurken engel yemek normal olabilir ama benim olaylarım gibi yiyen varsa ki yoktur o engel çok zoruma gidiyor. Mesela bir insanla konusyorum bu erkek kız fark etmez ama genellikle kızlar olmak üzere konusyon ediyoz karşı taraf eğleniyor iyi geceler filan diyor sonra yarın engel yemişim ve bu ne benim bir bilgimle oluyor ne de 3 gün içerisinde zaten yiyim onlarla konuşmam 3 gunu geçmiyor yani demem o ki insanlar cidden neden yapıyor? Bak cidden şey diyebilirsiniz sorunu kendinde ara vs. aradım ama yok yani. Derim mesela böyle böyle ama gerçekten yok. Hatta en son sevdigim kiz ve en iyi erkek arkadasimdan ayni sekil engel yedim.

Eğer öyle birileriyseler zaten senden uzak durmaları gerekir.

İstisna olan arkadaşlar sırf aynı yaşta olduğu için başkalarına edilen yaş ile ilgili yorumu üstüne almaz. Alırsa o da onlardandır istisna falan değildir.

Bir bakıma öyle aslında, doğru. Öyle yazmamın sebebi biraz da her şeye karşı çıkan kişiler olması. Öyle yazmasaydım ''O yaşlardaki herkes öyle değil, siz de o yaşlardan geçtiniz, o yaşlarda sizden daha bilgili kişiler de var.'' vs. gibi cevaplar gelirdi muhtemelen. O meseleyi baştan çözeyim dedim.

''O yaşlardaki herkes öyle değil, siz de o yaşlardan geçtiniz, o yaşlarda sizden daha bilgili kişiler de var.''
Böyle diyenlerin kendini istisna kişi zannetmesi çok acı ve utanç verici. Düşünsene kendini zeki, farklı, özel biri zannediyorsun ama aslında genel kitle ile aynısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı