İnsanların Gordon Freeman fanboyu olması

Hala anlamlandıramadığım gerçektir. Sesi olmayan, kişiliği sığ bir karakterdir. Hayır yanlış anlaşılmasın, karaktere kızmıyorum. Çünkü Gordon freeman denilen adam, bazı CoD ve BF oyunlarındaki gibi, sesi, yüzü ve kişiliği olmayan, hikayeye sadece oyuncuyu temsilen konulmuş karakterlerden bir tanesidir.

Hatta düşünün fotoğrafı olmasa, adamın yüzünü bile göremeyecektik. Lakin bazıları cidden en sevdiği oyun karakteri sorusuna cevap olarak bu adamı verebiliyor ve hatta ciddi ciddi savunabiliyorlar. Fanboyluklarını da esirgemiyorlar.

Not: Arkadaşlar rica ediyorum, aşağıya "Gordon'ı sevmek için sesini duymamıza gerek yok, onun insanlığı kurtarmak için yaptıkları bile yeter ❤ çiçekler ve böcekler 😍" gibi süslü sözler katılmış, hiçbir mantık içermeyen cümlelerinizi yazmayın, teşekkürler. Bir de ilk cümlenin ekşi sözlük entrisi gibi olmasından dolayı da özürlerimi sunuyorum.

Öncelikle hepimizin bildiği gibi Gordon hiç konuşmuyor ses dahi çıkarmıyor. Zıpladığımızda ya da hasar aldığında Serious Sam vs. gibi bağırmıyor.
Bunda hemfikiriz.
Bunu bizzat oyuncu değil de film gibi düşünelim Half-Life ve Half-Life 2 filmleri.
Bakış açımız film gibi olsun.
Bu adam büyük bir felaketin ortasında kalıyor. Kendini çabuk toparlıyor. Bilim adamlarının bilgileri ile durumu kurtarmak için çaba sarfetmeye başlıyor. Ürkütücü garip güçleri olan uzaylılarla savaşıyor. Ardından Amerikan askerleri herkesi yok etmeye geliyor. Uzaylılar vs Gordon vs Amerikan askerleri oldu mu sana 2 ordu vs 1 adam. Bu iki tarafla savaşıyor ve ne askerler ne de.
Nihilantın uzaylıları bu adamı durduramıyorlar.
Gordon'un konuşmasına gerek yok. Askerlerin dilinde Gordon var ve durdurulamadığını her fırsatta ifade ediyorlar. Hatta bir keresinde güvenliğin biri Gordon'a "doğruymuş kanı akan her şeyi öldürebildiğin söylenmişti. Dedi.
Amerikan askerleri hem yaratıklar hem de Gordon'la uğraşmayı bırakıp geri çekilmeye başladı. Daha güçlü Black Ops ekibini Gordon'un üzerine saldılar. Gordon yine hepsini hakladı.
Ardından Xen'e gitti hiç bilmediği diyara ve korkunç güçleri olan bir varlığın tehditine son vermeye. Oraya gidince bizimde gördüğümüz gibi Gordon'un zırhından giymiş bir sürü ölü adam var. Meğerse marifet tek zırhta değilmiş. Gordon dünyaya dönebileceğinden bile emin olmadan görevini tamamlamak için inançla ilerliyor karşısına çıkan dev gonarchı öldürmeyi başarıyor.
Bu savaş onun iradesini yıkmaya yetmiyor. Daha da ilerliyor nihilantın garip kölelerine karşı savaşıyor. En sonunda nihilant denilen korkutucu gücü olan devasa yaratıkla yüzleşiyor. O bizim sadece insan olduğumuzu söylüyor. Gordon'un yine insan olduğunu hatırlıyoruz. Müthiş mücadele sonrasında nihilantı öldürmeyi başarıyor. Bu yaratık 5. seviye medeniyet olan Combine'nın elinden kaçmış bir yaratık ama gordona yeniliyor. Sonra rezonans çağlayanına yakalanan dünyayı combine ele geçiriyor sadece 7 saatte tüm dünya ordularını böcek gibi eziyorlar. Tehditleri temizleyince ordusunun bir kısmını geri çekiyor. Ve gman 10 yıl sonra Gordon'u combine üzerine salıyor. Dünyanın tüm sefilliğine rağmen Gordon combine birliklerini biçerek ilerliyor. Adamı bir türlü durduramıyorlar. Bu yaptıklarından ötürü konuşmadığı için övünmüyor ve sürekli yaptığı kahramanlıklardan dolayı diğer karakterlerden övgüler topluyor. Xen ve combine ordularını ezip geçen insanları kendi etrafında birleştiren, devreye girdiğinde okları tersine dönderen bir insan Gordon freeman.
Film gibi anlattım bu bakış açısıyla düşünmeni de tavsiye derim. Bayağı uzun oldu. Olabildiğince kısaltmaya çalıştım. Gordon konuşmadığından ve kısacası sürekli yoluna devam etmesini sağlayan çelik iradesi bizlerin gönlünü fethetmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı