Gordon Freeman iyi bir karakter mi?

Birincisi Nomad konuşan bir karakter. İkincisi ise Witcher oyun dünyasını falan değiştirmedi.
Skyrim ve Fallout RPG olarak Witcher'dan çok daha iyi oyunlar.

Hocam sen ya okudugunu anlamiyorsun ya da okumuyorsun. Birincisi Nomad konusan bir karakter degil, ikinci ve ucuncu oyunda yerine Prophet gecince karakter o zaman konusmaya basliyor. Bir diger mevzu zaten daha iyi oyunlar ama RPG ogelerini bakkaldaki adamin bile bildigi seviyeye indiremediler diyorum anlamadigin olay o. 2015'den sonra Witcher 3 cok sukse yapinca tum oyun dunyasi aksiyon - rol yapma tarafina kaymaya calisti. Bknz: AC Origins ile baslayan o uclemenin degisimi.

Hocam sen ya okudugunu anlamiyorsun ya da okumuyorsun. Birincisi nomad konusan bir karakter degil, ikinci ve ucuncu oyunda yerine prophet gecince karakter o zaman konusmaya basliyor. Bir diger mevzu zaten daha iyi oyunlar ama RPG ogelerini bakkaldaki adamin bile bildigi seviyeye indiremediler diyorum anlamadigin olay o. 2015'ten sonra Witcher 3 cok sukse yapinca tum oyun dunyasi aksiyon - rol yapma tarafina kaymaya calisti. Bknz: AC Origins ile baslayan o uclemenin degisimi.

Nomad ilk oyundaki ana karakter. Ve oyundaki ana karakter konuşuyor. Hatta Türkçe dublaj var oyunda. Diğer oyunlarda ana karakter farklı birisi. Şimdi oyunu yüklettirip video attırma bana buraya.

Tüm insanlığın ve evrenin yarısından çoğunun savaşmaya bile cüret edemediği üstün bir uzaylı ırkına tek başına karşı koyan birisidir Gordon Freeman. Tek kişilik ordu kavramının tanımıdır.

Levyesi ve HEV suit'i bile çoğu "başarılı" karakterden daha çok kişilik sahibidir. Ayrıca ikoniktir.

Ayrıca kişilik olarak oyuncunun kendisidir. Oyun içinde konuşmama sebebi de karakteri kendimiz gibi hissetmemiz içindir. Bu yüzden sempati duyulur çünkü oyuncunun kendisini temsil eder.

Böyle bir adamın filmi çekilseydi sevilirdi değil mi? Oyununda da bu yüzden seviliyor.

Gordon Freeman Adamdır.

Kendisi MIT mezunu karizmatik biri. Ama karakteri için bir şey söylemek zor çünkü kendisi konuşmadığı için kendi karakteri hakkında bilgi sahibi olamıyoruz. Ama verilen her işi yerine getirmesinden ve XEN canavarlarına karşı gösterdiği performanstan cesur ve savaş kabiliyeti olan biri olduğu anlaşılıyor mesela.

Boş teneke misali bir karakter neden sevildiğini sevenlere sormak lazım cidden ilginç diyaloğu vesaire hiçbir şey yok bomboş ayrıca Rivyalı Geralt usta der susarım.

Boş teneke misali bir karakter neden sevildiğini sevenlere sormak lazım cidden ilginç diyaloğu vesaire hiçbir şey yok bomboş ayrıca rivyalı Geralt usta der susarım.

Seveni de çok sevmeyeni de çok.

Karakteri bende seviyorum Enes kirazoğlunun çektiği videoda çok fazla kişi oyunun başrolünün hiçbir derinliği olmamasından ve karakterin oyuncuya hissiyat vermemesinden dolayı kötü yorum yapıldığını gördüm ve bu forumdakiler'in nasıl düşündüğünü merak ettim.
Bunu diğer konuya da yazmıştım. Biraz sığ düşünüldüğünden dolayı böyle bir konunun açıldığına inanıyorum umarım bu yazı bir cevap olmuştur.

Son düzenleme:
Sevmiyorum diyemem ama abartıldığını düşünürüm. Oyuncular iyi yazılmış bir karakterle ikonik bir karakterin ayrımını pek yapamıyorlar. İkonik = Efsane yazılmış karakter diye bir şey yoktur. Gordon Freeman da ikonik bir karakterdir. Doom serisinden Doom Guy da aynı mesela seride nerdeyse toplasan 5 cümle ya kurmuştur ya kurmamıştır ama badass dediğimiz tabirde bir karakter olduğu için seveni çoktur. Gordon Freeman da aynı şekilde böyledir.

Yeni konular

Geri
Yukarı