İnsanların laptop deneyimlerindeki zıtlıklar

Aynı Monster'dan iki tane kullandım bir tanesi boşta 90 altını görmüyordu. Şu anki boşta düşük sıcaklık görüyor fakat 2 sekme açınca yine 80'leri 90'ları görüyoruz. Gerçekten garip bir şeyler var ama çözemedim. Yani, yaptığım ayarlar vs. her şey aynı. :D
Laptop karmaşık yapıdaki bir sistem olduğu için diye yorumluyorum ama. Telefonlarda böyle sorunlar çok yaşanmıyor mesela.

Laptop karmaşık yapıdaki bir sistem olduğu için diye yorumluyorum ama. Telefonlarda böyle sorunlar çok yaşanmıyor mesela.
Tabii fazla parça fazla detay. Yine de bu kadar fark etmesi bana da anormal geliyor. Telefonlarda da şans çok önemli çünkü birisinde durduk yere ekran yanığı çıkıyorken diğeri sorunsuz 8 yıl bile kullanabiliyor.

Tabii fazla parça fazla detay. Yine de bu kadar fark etmesi bana da anormal geliyor. Telefonlarda da şans çok önemli çünkü birisinde durduk yere ekran yanığı çıkıyorken diğeri sorunsuz 8 yıl bile kullanabiliyor.
Tanıdığım birine de böyle bir hata denk gelmişti ama laptoplar ayrı bir olaymış hocam. Herkesin deneyimi farklı.

Estağfurullah hocam tavsiyelere açığım. Benim de ilk tercihim şu anlık bu model fakat bu modelde bile insanı caydırabilecek düzeyde sorunları insanlar forumda dile getirince ikilemde kalıyorum. Aynı olayı HP Victus 16 modeliylede yaşadım.

Bir TUF serisi kullanmadım benim de bildiğim kadarı ile alabileceğiniz en sorunsuz modellerden biri diyebilirim.

Ben de 40k bütçe ile laptop arıyordum. Radarımdaki laptoplardan biri de buydu. Bütçemi 45k ya yükseltip RTX 40 serisi bir kart tercih etmeye karar verdim ama bence siz bu laptopu değerlendirebilirsiniz.

1. global markalara yönel.
2. evet, elektronik işi şans işi. Fiyat arttıkça sorun çıkma olasılığı da daha düşük olur çünkü ürün kalitelidir.
3. kişinin kullanım şekline göre laptopların sıcaklığı değişir.
4. 50 bin liralık laptopta da sorun çıkar ama 20 bin liralık bir modelde %50 diye sallarsak 50 bin liralık modelde %5 falan olur.

Bana %5'lik ihtimal denk geldi demek hocam. ASUS ROG 4060 aldım 2. ay panel arızası çıktı ve servis panel değişimi yaptı. Ah o zamanki bilgi yetersizliğim direkt değişim isteyecektim. Servis sonrası tekrar sıkıntı çıktı şimdi yeniden değişim ile uğraşacağım. Yani dediğiniz gibi her cihazda sorun olabiliyor.

Ben de 40k bütçe ile laptop arıyordum. Radarımdaki laptoplardan biri de buydu. Bütçemi 45k ya yükseltip RTX 40 serisi bir kart tercih etmeye karar verdim ama bence siz bu laptopu değerlendirebilirsiniz.
Bu modele de göz atmıştım hocam. Konu başlığı biraz farklı olduğu için direkt kafamdaki gereksinimleri yazmadım. Rtx 4060 ekran kartlı modellere ileriye dönük olması için öncelik veriyorum. Yine de teşekkür ederim.

Bana %5'lik ihtimal denk geldi demek hocam. ASUS ROG 4060 aldım 2. ay panel arızası çıktı ve servis panel değişimi yaptı. Ah o zamanki bilgi yetersizliğim direkt değişim isteyecektim. Servis sonrası tekrar sıkıntı çıktı şimdi yeniden değişim ile uğraşacağım. Yani dediğiniz gibi her cihazda sorun olabiliyor.
Türkiyedeki servisler aslında en önemli kriter gibi duruyor. Özellikle bu kadar insan sorun yaşarken.

Yeni konular

Geri
Yukarı