Instagram fake hesaptan küfür

Hocam inanın bana günde 5-10 tane hukuk bürosu isimli hesaplar mesaj atıyor yok efendim sen bana yorumda beyinsiz demişsin, yok efendim sen yorumda ban a** demişsin seni mahkemeye vereceğim diyorlar. Hepsine cevabım net: " Mahkemeye ver de hayatımda değişik bir şey olsun sıkıldım rütin hayatımdan." diyorum, sonuç mu? 3 yıldır böyle sürüyor bir gün bile mahkemelik olamadım :( :D
Ülkede tecavüzcüsü serbest bırakılırken hakaret etti diye, küfür etti diye kimse kimseyi tutuklamaz.
@sorusorabilirmiyim Kitlenin durumu bu yukarıda gördüğün gibi. "Ülkede adalet yok o yüzden küfür ettiğim kadar ediyorum bana bir şey olmaz nasıl olsa." diyor baksana nasıl bir öneri alabilirsin kardeşim. Sorunu kopyala git güzel sitelerde sor sorunu.

Şöyleki bu olayda karsı taraf cok ciddi ve asla pesini birakmayacak oyle rast gele gelisen bir durumda edilmis ahakaret degil.Fake hesap acilmis sahte fotograflar kullanilmis.Hakaret edilmis.Yani ilk rahatsiz eden kisi fake hesap.Ayrica simdi sosyal medya yasasi cikiyor.Instagram temsilcilik aciyor.Daha kolay iki gun icinde io adresine ulasilcaka.Bu yuzden sordum.Ve karsi taraf cozene kadar ugrasicagina bir cok seyin uzerine yemin etti ve asla birakmiycam en agir tazminati odeticem dedi.Ben su an dosyanin durumu ne haldedir merak ediyorum.Ayrica karsi tarafin tanidigi savci var.

E-Devlet'ten size açılan suç duyurularını, dosyalara bakabilirsiniz, ve kişi sizi mahkemeye vereceğim dedikten sonra bir daha yazmadıysa sizi korkutmak için demiştir emin olun. Korkulacak bir şey yok. O da size hakaret edip küfür etmişse eğer, mahkemelik olsanız bile ki imkansız. Mahkemede kendisini ne kadar şikayetçi olursa siz de onun size ettiği hakaretleri kanıt gösterip on misli kadar şikayetçi olursunuz.

E-Devlet'ten size açılan suç duyurularını, dosyalara bakabilirsiniz, ve kişi sizi mahkemeye vereceğim dedikten sonra bir daha yazmadıysa sizi korkutmak için demiştir emin olun. Korkulacak bir şey yok. O da size hakaret edip küfür etmişse eğer, mahkemelik olsanız bile ki imkansız. Mahkemede kendisini ne kadar şikayetçi olursa siz de onun size ettiği hakaretleri kanıt gösterip on misli kadar şikayetçi olursunuz.
benim elimde kanıt yok malesefki
e-Devlet'ten size açılan suç duyurularını, dosyalara bakabilirsiniz, ve kişi sizi mahkemeye vereceğim dedikten sonra bir daha yazmadıysa sizi korkutmak için demiştir emin olun. Korkulacak bir şey yok. O da size hakaret edip küfür etmişse eğer, mahkemelik olsanız bile ki imkansız. Mahkemede kendisini ne kadar şikayetçi olursa siz de onun size ettiği hakaretleri kanıt gösterip on misli kadar şikayetçi olursunuz.

E devlete sürekli bakıyorum ama IP adresinden tespit yapilacagi için once adresime ulasacklar Wi-Fi'den baglandim ve Wi-Fi'ye bir cok kisi abglaniyor sonra tespit yaparlar konu hakkinda arastirma yaptim.
e-Devlet'ten size açılan suç duyurularını, dosyalara bakabilirsiniz, ve kişi sizi mahkemeye vereceğim dedikten sonra bir daha yazmadıysa sizi korkutmak için demiştir emin olun. Korkulacak bir şey yok. O da size hakaret edip küfür etmişse eğer, mahkemelik olsanız bile ki imkansız. Mahkemede kendisini ne kadar şikayetçi olursa siz de onun size ettiği hakaretleri kanıt gösterip on misli kadar şikayetçi olursunuz.

Ben baska bir fake hesaptan ertesi gun yazdim ona oradan bana yazdiig dilekceyi atti sonra engelledi ben yalvarinca.

@sorusorabilirmiyim hocam korkulacak bir durum yok bence, rahat olun. Dediğim gibi ülkede adalet sistemi çok iyi değil, sosyal medyada ülke değerlerine herkese açık bir şekilde küfür edenler bile tutuklanmıyor ki bununla ilgili tutuklama kararı hakkında maddeler dahi var.

Su an sosyal medya yasasi yururluge girdigi ya omdan hemen ulasabilecekler takildigim konu bu.

Anladığım kadarıyla sen fake hesaptan birilerine küfür etmişsin. Resim falan kullandıysan hesapta ya da gerçek bir isim orada canın bir sıkılacak onu söyleyeyim. Başkasının adını ve resmini kullanarak suç işliyorsun. İkincisi hakaret 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası var. Yatar mısın orasını bilmem fakat ciddi bir para cezası ödersin. Adam uğraşır mı konusuna gelirsek eğer cidden hakaret ettiysen kişiye onun avukat masrafını da sen ödeyeceğin için uğraşır ben olsam uğraşırdım. Cebinden para çıkmayacak nasıl olsa. Özetle öyle her kafanıza esene küfür etmeyin. On kişiden dokuzu uğraşmaz birisi uğraşır. Sonucu böyle olur. Ha dua et sadece bu uğraşsın, yukarıdaki gibi dünyadan haberi olmayan arkadaş gibi iki üç tane dava yersen birisinden adli kontrol şartıyla belki bırakılırsın diğerinde de hapis cezası vermeleri durumunda iki cezanın bedeli kadar hapis
Hakaret sadece bir kisiye edildi oyle her onune gelene hakaret etmiyor ayrica ikk defa boyle bir olay yasiyor.
Anladığım kadarıyla sen fake hesaptan birilerine küfür etmişsin. Resim falan kullandıysan hesapta ya da gerçek bir isim orada canın bir sıkılacak onu söyleyeyim. Başkasının adını ve resmini kullanarak suç işliyorsun. İkincisi hakaret 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası var. Yatar mısın orasını bilmem fakat ciddi bir para cezası ödersin. Adam uğraşır mı konusuna gelirsek eğer cidden hakaret ettiysen kişiye onun avukat masrafını da sen ödeyeceğin için uğraşır ben olsam uğraşırdım. Cebinden para çıkmayacak nasıl olsa. Özetle öyle her kafanıza esene küfür etmeyin. On kişiden dokuzu uğraşmaz birisi uğraşır. Sonucu böyle olur. Ha dua et sadece bu uğraşsın, yukarıdaki gibi dünyadan haberi olmayan arkadaş gibi iki üç tane dava yersen birisinden adli kontrol şartıyla belki bırakılırsın diğerinde de hapis cezası vermeleri durumunda iki cezanın bedeli kadar hapis yatarsın.

Konu hakkında bilgilisiniz anlaşılan. O zaman şu an dosya ne durumdadır süreç hakkında bilgi veriri misiniz 40 gün oldu.

Son düzenleme:
Tamam o zaman hatırladığım kadarıyla dava açma ücreti 500 lira sadece o tutuyor. Avukat ücretleri var bunun yanı sıra. Birkaç bin lira tutar. Kaç tutar bilemem tabi.
Dediğim gibi bunlar hatırladıklarım, yanlış hatırladığım noktalar olabilir tavsiye niteliği taşımıyor bunlar. Yazdıklarımdan yola çıkarak yaptığın işlemlerde sorumluluk kabul etmiyorum, sorumluluk senin. Doğru bilgiyi almak için hukukçularla görüşmen gerekiyor.

Tamam o zaman hatırladığım kadarıyla dava açma ücreti 500 lira sadece o tutuyor. Avukat ücretleri var bunun yanı sıra. Birkaç bin lira tutar. Kaç tutar bilemem tabii.
Dediğim gibi bunlar hatırladıklarım, yanlış hatırladığım noktalar olabilir tavsiye niteliği taşımıyor bunlar. Yazdıklarımdan yola çıkarak yaptığın işlemlerde sorumluluk kabul etmiyorum, sorumluluk senin. Doğru bilgiyi almak için hukukçularla görüşmen gerekiyor.

Peki 40 gün önce verilen dilekçenin durumu şu an medir ne aşamadadir onu merak ediyorum.

Geri
Yukarı