Instagram üzerinden tehdit edildim

4 aydır bir kızla Instagram üzerinden konuşuyorduk. Ailesinin baskıcı olduğunu falan söylemişti. Gayet normal bir şekilde sohbet edip konuşuyoruz. Dün ise bir akrabasının konuşmalarımızı gördüğünü söyledi. Daha sonra hesabından sanırım benimle bir aile üyesi konuştu ve test amaçlı veya niyetimi öğrenmek gereği bana ahlaksız şeyler sundu. Umursamadım.

En sonunda bana küfür etti. Daha sonra başka bir arkadaşımla konuşup benim hakkımda bilgi toplamaya başlamış. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 aydır bir kızla Instagram üzerinden konuşuyorduk. Ailesinin baskıcı olduğunu falan söylemişti. Gayet normal bir şekilde sohbet edip konuşuyoruz. Dün ise bir akrabasının konuşmalarımızı gördüğünü söyledi. Daha sonra hesabından sanırım benimle bir aile üyesi konuştu ve test amaçlı veya niyetimi öğrenmek gereği bana ahlaksız şeyler sundu. Umursamadım.

En sonunda bana küfür etti. Daha sonra başka bir arkadaşımla konuşup benim hakkımda bilgi toplamaya başlamış. Ne yapmalıyım?
Polis?
En düşüğünden dini değerlere hakaret etmiş. Daha tehdit mevzusunu saymadım.

Arkadaşınız niye bilgilerinizi vermiş hocam? Ve hangi bilgilerinizi vermiş asıl önemli olan o.
Sadece yaşadığım şehri ve yaşımı vermiş. Ayrıca o sorduğu kişi sanal bir ortam arkadaşı gibi biri ve olayı bilmediğini söyledi. Numaram vs yok yani.

Polis?
En düşüğünden dini değerlere hakaret etmiş. Daha tehdit mevzusunu saymadım.
Hocam bu durumda sonuç alınır gibi de durmuyor ve polis biraz uğraştırır gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yaşadığım şehri vermiş. Ayrıca o sorduğu kişi sanal bir ortam arkadaşı gibi biri ve olayı bilmediğini söyledi. Numaram vs yok yani.

Hocam bu durumda sonuç alınır gibi de durmuyor ve polis biraz uğraştırır gibi.
Hocam adınızı soyadınızı biliyorsa uğraşıp sizi bulur. Özellikle şehrinizi biliyorsa kesin bulur. Ancak onla uğraşır mı bilmiyorum. Siz yinede kendinize dikkat edin. Devam ederse ve çok rahatsız olursanız şikayet edebilirsiniz.

Geri
Yukarı