Instagram'da birisi beni taklit ediyor

werves

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, Instagram'da edit videoları paylaşıyorum ve ismi benimle neredeyse aynı olan birinin videolarımı kendisi yapıyormuşcasına paylaştığını gördüm. Benim attıklarım yüz like anca alırken onunkiler yüz binlerce alıyor, isimler neredeyse aynı olduğundan watermark koymak da etkisiz oluyor. Bir sürü kişiye taklit etme gerekçesiyle ihbar ettirdim ama işe yaramıyor, bu hesabı etkisiz kılmak için ne yapabilirim?

Hiçbir şey yapamazsın arka plana daha çok tag koyabilirsin.

İyi günler, Instagram'da edit videoları paylaşıyorum ve ismi benimle neredeyse aynı olan birinin videolarımı kendisi yapıyormuşcasına paylaştığını gördüm. Benim attıklarım yüz like anca alırken onunkiler yüz binlerce alıyor, isimler neredeyse aynı olduğundan watermark koymak da etkisiz oluyor. Bir sürü kişiye taklit etme gerekçesiyle ihbar ettirdim ama işe yaramıyor, bu hesabı etkisiz kılmak için ne yapabilirim?

Ya da engelle komple o zaman hesabına giremez videolarını da çalamaz.

İnstagram'da içerik hırsızlığı telif hakları daha esnek olduğu için çok yaygın bir olay maalesef bunun önüne legal yollarla geçmek imkansız.

Seni paylaşmaları işine gelir ünlü olursun o 100 bin sen 1 milyon izlensen ne olur olmasa ne olur
Gönül ister ki böyle olmasaydı ama yapacak bir şey yok tabii haklısın. Böyle devam.

Hiçbir şey yapamazsın arka plana daha çok tag koyabilirsin.

Ya da engelle komple o zaman hesabına giremez videolarını da çalamaz.
Öncelikle sağ ol, evet daha fazla tag koymaktan başka çözüm yok, videolarımı çalması zaten önlenemez, Tiktok hesabım da var oradan ekran kaydı ile alıyor orada birçok takipçi olduğundan onu bulmam olası gözükmüyor ne yazık ki.

Videolarada belirgin bir sekilde kullanici adini belirt, imza tarzı.
zaten belirtiyordum, ama örnek verirsem benim ismim "ab.de" onunki "ab_de" şeklinde, kimsenin umursayacağını düşünmüyorum. Daha fazla belirteceğim artık ne yapalım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı